Gebeliğe Hazırlık Bebek istiyorum ama dişim…

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

happiness s

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2019
462
1.050
Herkese merhaba. Eşimle bebeğimiz olsun çok istiyoruz. Ancak dişimde sorun çıktı doktor çekilmesi gerek dedi. Çarşamba günü çektireceğim. Ön alt azı dişlerimden bir tanesi. Hem görünür hem de çiğnemede sorun çıkabilir. Neyse bu dişim için implant düşünüyorum. Ancak implant süreci internetten okuduğum kadarıyla uzun bir süreçmiş. Çekilen dişin yerinin iyileşmesi 3 ay implant süreci 3 ay. En az 6 ay bir süreç. Bu nedenle acaba bebek sonrasına kadar eksik dişle mi idare etsem diyorum. Ama eksik diş hamilelikte sorun yaratır mı onu da bilmiyorum. Ayrıca ne zaman hamile kalırım onu da bilmiyorum. :) kafam çok karıştı. Bu nedenle sizlere danışmak istedim

Bu konuda zaten doktor yapmayalım der anneler kemik kaybettiği için hamilelikten.

Doktorunuza danışın bu konuda hem kadın doğum hem diş hekimi
Çekilen dişin altındaki damak zamanla aşağı doğru çekiliyor
Dişi cektirdikten sonra implantı ertelerseniz sonrasında çok daha uzun ve yorucu olabilir

Bir tane diş çektirdiniz kısa bir süre yerine bir şey yaptırmadınız diye damak yapınız hemen bozulmaz. İmplantı doğum sonrasına erteleyebilirsiniz, eksik diş olması tabiiki hamilelikte sorun olmayacaktır.Ne ağızlarla ne dişlerle doğum yapıyor millet, keşke herkes sizin kadar hassas olsa

Ben de gözden lazer ameliyatı olmak için muayene oldum ama bu şekilde bir süreç olacağı için hamileliği ertelemeyeyim dedim o süreçte ne bebek oldu ne ben lazer ameliyatı olabildim. Eğer ertelemeye vaktiniz varsa önce dişinizi yaptırın. Zaten kesin hemen hamilelik olacak diye birşey de yok. O süreçte olmadı gibi düşünün

Dişe öncelik verin çünkü çekimden sonra boş kalırsa ve dişler kayarsa o tarafa doğru takma diş takmıyorlar. Arka dişlerimden biri aynen böyle oldu ve kayma yapmış hangi dr. Gittiysem olmaz dediler. Sandığınız kadar uzun bir süreçte olmayabilir. En az 3 ayıda alabilir. Zaten diş çekildikten sonra iyileşmesi çok sürmüyor.

Doktorunuzla konuşun her dişte olmayabilir ama eşim gittiğinde dediler ki ya çekilip 3 ay bekleyip implantın kök kısmı yerleştirilecek ya da çekildiği an yerleştirilecek. Çekildiğinde yerleştirirlerse süreç 3 ay kısalır.

Ben de implant tedavisi oluyorum ve sizin söylediğiniz gibi süreler yok. İki seansta halloluyor. Ha devlet hastanesi ise sözüm yok, protez damak yaptıracak yaşa gelene kadar siründürebilirler.

Bebek acil mi . yapmayın şimdi. Önce dişi halledin. Gebelik emzirme derken daha da iki yıl yapamazsınız. Çocuk niye acil sizin için.
Acil değil aslında sadece daha önce planımızı yapmıstık. Eşimle karşılıklı isteyince heyecanlı bir süreç içine girmiştik:) ama hayat planladığımız gibi gitmiyor işte. Birden diş sorunum çıkıverdi. :)

Implant diğer işlemlere göre biraz daha zor olabilir, biraz da bekleme süresi var. Ayrıca beslenmenize dikkat etmeniz gerekir bu süreçte (bir iki gün sıvı beslenme). Benim diş etimde kök kaldığı için ameliyatla almışlardı bir hafta kadar yüzüm şiş ve mor gezdim. O nedenle implantı halledip (en azından vida takılma süreci) bebeği öyle düşünmeniz daha sağlıklı olabilir. Doğumdan sonra daha zor olur sizin için.
Geçmiş olsun.

Ben de implant tedavisi oluyorum ve sizin söylediğiniz gibi süreler yok. İki seansta halloluyor. Ha devlet hastanesi ise sözüm yok, protez damak yaptıracak yaşa gelene kadar siründürebilirler.
Implant suresi hastanin durumuna gore degisir. Buna da sadece dis hekiminiz karar verir. Kendim de su an implant surecindeyim, Bana ongorulen Sure ideal sartlarda 6 ay, baskasina da az ya da daha cok olabiliyor.

Kadin doktorum, bu surecin hamilelikte bir sorun olmayacagini belirtti. Dis hekimim de onayladi.

Ama tum bu surec icin kadin doktorunuz ve dis hekiminizle koordine olup devam edin.

Implant anestezi ile yapilmiyor mu? Bebeginizin sadece anne sutuyle beslendigi donemde hem anestezi aldiginizda emziremezsiniz(anestezi oncesi bol bol sağım yapmaniz gerekir) hemde emzirdiginiz icin ilac kullanımının kısıtlı olacaktir(implant surecinde agri kesici kullaniliyorsa). Once disinizi yaptirin. Bebekle beraber ugrasamazsiniz dişle

Ben iki hamilelikten önce bütün dis sorunlari hallettim veya temizlettirdim..planlama sansi varsa saglik acidan daha iyi, cünkü hamilelik sirasinda dis sagligi da Önemli. 6 ay uzun bir süre degil. Hamile kalmadan 3 ay evel folik asit alimi da önerililiyor. Doktora danisin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…