Bebek isimleri

Canım eşlerin her dediği olacak diye bi kural mı var mantıklı olsa neyse ama böyle bir ismi öneride dahi bulunması hata. Kırılsın bi zahmet senin annenin adını koyun o zaman olur mu öyle şey. Lütfen çocuğu ilerde akran zorbalıgına maruz bırakma. Koyacaksan da illa öyle geldin gözüme en azından kimliğe yazdırma bari. İkinci ismini yazdır
Eşinle konuş açıkça vazgeçin çocuğun kaderi söz konusu kırılırsa kırılsın o sanki seni kırmamak için senin annenin adını koyacakta

Hala anlamını arıyorum ben ya, isim olarak bakmayı bıraktım direkt kelime anlamı olarak da yok ne bileyim bi kalem kağıt gibi bi nesne bile değil galiba. Hüsniye koyacaklarmış nüfus memurunun kurbanı olmuşlar herhalde
Kız niye anlam arayıp kendini yoruyorsun anlamı yoktur ki kesin o isimde zamanında önce doğan kardeşlere uydurulsun diye uydurulmuş bi isim. Bak yazamıyorum ne olduğunu ismin yine unuttum konu sahibinin sorduğu ismi.

Kızlar merhabalar üsbiye isminin yanına yakışan isimler önerir misiniz ?
sırf kayınvalidenin ismi diye koyma anlamı bile yok isminin ileride akran zorbalığından neler çekeceğini ve sizden o ergenlik döneminde nasıl nefret edeceğini göz önünde bulundur iki taraftan da ilk toruna hamileyim kızım da olsa oğlum da olsa isimlerini ben seçtim ve ben koyacağım yaşamıyor olsa bir nebze anlarım ama hayatta kendisi de
kızım olursa Defne Larin Oğlum olursa Alparslan koyacağım çokta memnunumm kimse de bir şey diyemez

Büyüdüğünde çok mutsuz olur bu isimle, çocuğunuz üzüleceğine babası -babaannesi üzülsün.

Aklıma bir kaç sene önce dedesinin ismi olan Mazlum konulan erkek bebek geldi, eminim dedesinin ismini taşıdığı için ömür boyunca nefret edecek.

İkinci isim değil de ilk isim x üsbiye şeklinde koyabilirsiniz ama baya sallama bi isme benziyo cidden. su ece eva neva tarzı kısa moderen ismi ilk üsbiyeyi ikinci yazdırın çünkü ben öğretmenken öğrencilerimin ilk isimleriyle onlara sesleniyodum :-D

Kızlar anlıyorum sizleri de eşimi kırmak istemedim bende yanına bı isim koyarsam o söylenir diye düşündüm
Kırın kocanızı hele kayınvalide adı nöööö yapma güzelim yazık çocuğa

Bu bencilliği de hiç anlamıyorum hadi anne adı koyulacak tamam diyelim niye onun annesinin ‘güzide’ ismi koyuluyor senin annen yok mu? Bu erkekler her konuda beni ifrit edebiliyorlar durduk yere.

Anlıyorum da eşimin annesinin adı üsbiye koyalım dedi bende kırmak istemedim yanına ikinci isi ekleyim dedim
Ya bence koymayın karışmak istemiyorum kötü de etkilemek istemem ama biz onların yada kendi anne babamızın adını koymak zorunda değiliz üsbiye nedir

Kızlar merhabalar üsbiye isminin yanına yakışan isimler önerir misiniz ?
Üsbik derler küsbik derler tosbik derler koymayın üsbiye olur mu hiç ya. Şöyle yapın kv deyin anne bu isim çok zor istersen birlikte başka isimlere bakalım deyin oda size başka fikirler versin böylece kimse kırılmaz, yazık çocuğa ya

Üsbik derler küsbik derler tosbik derler koymayın üsbiye olur mu hiç ya. Şöyle yapın kv deyin anne bu isim çok zor istersen birlikte başka isimlere bakalım deyin oda size başka fikirler versin böylece kimse kırılmaz, yazık çocuğa ya
Esma ismi nasıl peki

Anlıyorum da eşimin annesinin adı üsbiye koyalım dedi bende kırmak istemedim yanına ikinci isi ekleyim dedim
Kirin yaaa, esinizi kirin bu ismi kiymak yerine. Allahimmm cocugun travmalarini dusunemiyorum 🤦🏼‍♀️ bu sebeple degil kica kirmak, bosanir bile

X