Bebek isimleri

Kızlar anlıyorum sizleri de eşimi kırmak istemedim bende yanına bı isim koyarsam o söylenir diye düşündüm
Kayınvalideniz adından memnun mu, hiç sordunuz mu ? Üsbiye isim olarak geçmiyor kaynaklarda, anlamı da bir insana isim olarak konulmaya çok uygun görünmüyor.

Çocuğunuza bir ömür taşırken herkesin anlayabileceği, alay konusu olmayacağı, güzel bir isim seçin.

Bence bazen evladınızın ismiyle yaşayacak olması eşinizin kırılmasından daha değerli.. şimdiden biz bile zorbaladık çocuğun ileriki hayatını düşünemiyorum

Benim de 2 ismim var biri aynı sizin koymak istediğiniz isim gibi çocukken çok zorlandım kolay olan ismimi kullanmama rağmen. Kardeşlerim bile dalga geçerdi. Ayrıca sürekli aileme söylenirim isim konusu açılınca içim darlanır. Resmi dairede işim olsun isim soyisim kısmında her seferinde travma yaşıyorum. Yakın bir arkadaşım da ismini değiştirdi eşinizi kıramadınız diye neden çocuğunuza bu kötülüğü yapıyorsunuz. Birde aileme söyleyince gülerek ay çok güzel isim demeleri kendilerince güzel ama böyle kendimi yerlere atasım geliyor. Çocuğa böyle isimler koymak bencillik

Herkesten önce babaannenin itiraz etmesi gerek ya, ben yıllarca bu isimle yaşadım vari çocuğu yakmayalım diye.
Hala anlamını arıyorum ben ya, isim olarak bakmayı bıraktım direkt kelime anlamı olarak da yok ne bileyim bi kalem kağıt gibi bi nesne bile değil galiba. Hüsniye koyacaklarmış nüfus memurunun kurbanı olmuşlar herhalde

Allah aşkına Üsbiye nedir bunu çocuğuna yapma. Ki burada ben gelenekselimdir, oğlum olsa kayınpederimin adını koyacaktım. Ama olacak iş var, olmayacak iş var; bu olmayacak iş. Çocuğunla dalga geçerler hep.

Saygı böyle olmuyor yalnız ya, hadi saçma sapan sırf kulağa hoş geliyor diye konuşan isimlere ben de gıcık oluyorum ama Üsbiye de olmaz yani bir bebeğe.
Ben de değişik isimlere karşıyım.Düz,sade isimleri seviyorum ama üsbiye nedir yahu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…