Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Bebek için neleri iyi ki almışım dedim?

Küvet soran hanımlar için yazıyorum. Katlanır üçlü set aldım. File hediye geldi. İlk ay çok rahat kullandık. Kullandıktan sonra kurulayıp bazanın altına yerleştirdik. Memnunum Bir iki haftadır hava çok sıcak olduğu için her gün banyoda kucağımda çok hızlı yıkıyorum. Kışın file olmadan kendi küvetinde yıkarım.

Evet file hediyeli setleri gördüm bende. Tavsiyeniz için teşekkürler. Peki boyut olarak nasıl mesela yaşına girdiğinde ufak mi kalır yoksa ideal mi. Bunu sey için soruyorum. Allahin izniyle bebis 14 aylık zamanlarında yaza denk gelicek banyo yaptırırken biraz içinde oyun oynar vs diye düşünüyorum. Bunun için havuzlarda var elbette ama hani tam yaz olmadan da ev ortamında kullanım açısından elverişli olsun dusuncesindeyim

Anne değilim, hamile değilim, evli hiç değilim. Bebek isteten periler geldi bu aralar, konunuzu da merak edip girdim. Çok severim ve hep heves etmişimdir bebek alışverişine.
İyi ki girmişim, ne kadar özenle uğraşıp uzun uzun yazmışsınız. Çıktı alıcam konudan ileride belki lazım olur nasipse:)

Elinize kolunuza sağlık, hakkınızı helal edin Allah size evlatlarınıza ailenize uzun hayırlı ömürler versin

Aldığım ürün linkini ekliyorum. Kızım da yaşına gelince yaza denk gelecek. Aynı sizin gibi evde içine su doldurup oyuncaklar koyup biraz oyalarım diye düşünüyorum. Elbette yalnız bırakmamak gerekir. Çok aşırı sağlam bir ürün değil açıp kapatırken biraz dikkat etmek gerekir.

Yok yok oyle saatlerce yada kendi başına bırakılacak bi durum olmaz zaten. Dediğiniz gibi biraz oynasın oyalansin durumu tsk ederim link kaydettim

Yorumunuz çok kıymetli. Teşekkür ederim. İnşallah sizi hakeden çok güzel bir eşiniz ve sağlıklı uzun ömürlü evladınız olur.

Kizlar bizde su tipte kanguru var, bacak arasi m seklini destekliyor, sicaga vs cok uyumlu ince hafif bir kumasi var.

Buyuk kiza almistim 9 aylikti cok rahat etmistik. Simdi minigime kullanmak istiyorum ama 3 ay ve uzeri diyor kullanim kilavuzunda.

0-3 ay arasi icin sadece sling mi kullanilabiliyor bi fikriniz var mi?

Yani benim 0-3 ay arasi kullanacagim maks. 2-3 seferdir. Bu 2-3 sefer kullanmak icinde riskli mi olur sizce?

Eklentiler

• Screenshot_20230724_213653_ebebek.jpg
    52 KB · Görüntüleme: 351
Dediğiniz aylarda yalnızca sling kullanılabilir çünkü kanguruda dahi olsa kemikleri kıkırdak halen, kendı başına kafasını vs tutamaz, nekonun slingleri var, bende kangurusu var ama toddler boy, küçük boyuda vardı ama ben hiç sevmedim çok aşırı terletiyor bebeği de benide gereksiz bir ürün koyun arabasına herkes daha rahat edıyor inanın, evde kullanmak için alacaksanız elektrikli anakucaklarını öneririm

Benim baby boroosh marka kangurum var. İlk ay hatra 40ı çıkana kadar bacakları sarkıtmadan kullandım. Kalça çıkığı kontrolünde doktor bacakları yana hafif basarak kontrol etti. Ölçümün biri ultrasonda 59 çıkmıştı. Doktor 59 sorun değil ama çift bez yapalım dedi. Çift bez yaptığımda bacakların ayrılması gerektiğini farkettim ve slingde de kanguruda da bacakları yandan sarkıttım. Benim kngurunun apış arası mesafesi ayarlanabildiği için sorun olmadı. Bol bol da kullandım bu 2. Ayında. Özellikle akşam serin oluyordu. Akşam yürüyüşlerinde bol bol kullandım. Sizinki 2 ay için sıkıntı ama 3 ay diyorsa 3 aydan sonra kullanın.

Babyboroosh kullanıyorum. Göz atmanızı tavsiye ederim. Çok çok rahat. 40ından önce bacak sarkıtmadan 40ından sonra bacakları sarkıtarak kullandım. Kafa desteği de mevcut.

Elektrikli anakucakları çocuğun gelişimine uygun değil. Ablam bana verdi. Rezalet. Hem çocuk sıkışıyor içinde hem de ayaklarını istediği gibi sallayamıyor. Ben mamma markanın anakucağını aldım. Çocuk gazını da kakasını da çok rahat yapıyor onda. Çünkü eğim yere doğru ve sürekli hareketliliği teşvik ediyor. Ona da göz atmanızı tavsiye ederim.

Benim ikinci bebeğim olacak nasipse ilkinde okdr gereksiz şeyler almışım ki şimdi asla diyorum, kanguruda benim için onlardan bir tanesi her marka her model kullandım en son neko kullandım ama hiç memnun kalmadım, benim arkadaslarımda cok memnun anakucağından, bacak sarkıtması olamaz zaten onda amacı çocugu içinde yatırmak durdurmak özellıkle kolik vs ise çok işe yarıyor, kangurunun amacı dik taşımak ikisini karşılaştırmak doğru olmaz ama halen kangurunun gereksiz olduğunu savunuyorum, dolap uygulamasında ikinci elleri var uygun fıyatlara bakabilirsiniz

Kesinlikle ben burada bir anneden almıştım 2. El. Yok kanguruyla anakucağını kıyaslamamıştım. Elektrikli değil de babyjörn muadili anakucağı var. Bebek kendini sallıyor. Mamma markaydı benimki. Arkadaşım 1 aylık olmadan kullanmaya başlamıştı onu. Çok rahat etti. Bebek kendini eğlendiriyor onda hem de 3 kademesi olduğu için en yatık kademede yatarken rahatça gazını da çıkarıyor. Ablamınki kolik bebekti ama elektrikliyi hiç kabul etmedi. Bizimkini koyduğumdaysa boynu kısılıp kalıyordu. Bunlardan ayrı olarak bende babyboroosh marka kanguru, kubbe marka sling vardı. Bebekler zaten dik konumda daha rahat gaz çıkarıyor. Ayakları ilk 40 gün yandan sarkıtmadan kullandım. Gazı için de rahatlayıp uyuması için de çok iyi oluyor. Özellikle atak dönemlerinde. Erken alıştırmak mı gerek acaba onu düşündüm. Slingi de ilk zamanlar yanlış kullanan çok kişi var. Yenidoğan pozisyonunda koymayıp ayakları sarkıtmaya çalışıyolar. Bebeğin gelişimine hiç uygun olmayan pozisyon. Ben koyunca popodan sırttan hep destekledim tabii. Elinizdekileri buradan satabilirsiniz. Mutlaka almak isteyen olacaktır.

1- Babybjörn ana kucağı- daha rahat bir şey olamaz. Yemek yiyebiliyordunuz sayesinde, gazı kakası için büyük kolaylık.
2- Alt değiştirme masası - Ikea. Çok işimize yaradı benim gibi beli sorunlular için hele.
3- Boydan çıtçıtlı pijamalar. Herkes fermuarlı demişti ama bence çıtçıtlı daha iyi.
4- Babynest. Elimiz kolumuz oldu valla

Ya evet bana da fermuarlı daha iyi dediler hatta çıtçıtlı almasaydım dedim de şunu farkettim. Biz gezmeyi seviyoruz ve arabada ya da bebek arabasında alt değiştirmek gerekebiliyor. Hava serin gibi olunca bezin üstüne direk tulumu giydiriyorum. Fermuarın sorunu şu altını değiştirmek için bildiğin çocuğu soyuyorsun. O yüzden iyi ki çıtçıtlı almışım dedim.

Bence de anakucağı harika bir şey. Ben başta gereksiz dediler diye almadım. Ablamın elektrikli anakucağı da saçma bişeydi yani. Sonra mamma marka babyjörn muadili aldım. Yemin ederim huzur. Çocuğu koyacak yer lazım. Kendini oyalaması lazım. Gazını vs kendi çıkarıyor. Mesela kabız gibi olunca direk anakucağında bırakıyorum. Ayaklarını sallaya sallaya ıkınıyor. Harika bir şey.

Titreşimli ana kucağı mı aldınız yoksa şu çok fonksiyonlu olanlardan mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…