Bebek görme hediyesi 🤷‍♀️🤷‍♀️

Bebek görme hediyesi borcam falan pek olmaz sanırım. Ama bütçeniz uygunsa zarfa bir miktar para koyup verebilirsiniz. O isterse çocuğa alır isterse eve harcar
Bebeğe bi şekilde hersey alınıyor. Ama eve eksiklerini bebege esya alayim diye pek alamıyor bende o ekisiklerinden birsey alayım dedim ama abes mi kaçar bilemedim

Bebek bezi, ıslak mendil falan almanızı önermem. Belki bez pişik yapacak, belki ıslak mendil değil pamuk kullanacak.

Bütçeniz 500 TL imiş. Parayı doğrudan vermek istemiyorsanız hem kıyafet hem bez gibi bebek ihtiyaçları satan büyük mağazalardan hediye çeki almanızı öneririm.

Kızlar komşum yeni doğum yaptı yeni dediğim 40 gün oldu ona bebek görmeye gidicem aynı yastayız. Durumlarında hiç yok evleri 2 oda eşyaları fazla yok daha doğrusu evi çok küçük. Mesela kaynının nişanı için benden geldi elbise aldı bende verdim verdim diye gitmiş kızıma oyuncak bebek almış çok iyi birisi iyi anlaşıyoruz. Dünde bana misafir gelecek bize gelip bana yardım edermisin kurabiye yapcam dedi bende yardim ettim 2 çeşit kurabiye yaptım kendisine hemen sende gel yarin falan dedi ama gitmedim çünkü misafirleriyle rahat etsin ilgilensin bide kızım durmuyor o yüzden gitmedim. Şimdi ben kendisine hediye alıp gitmek istiyorum ne alayım bilmiyorum evi çok küçük mutfağında zor dönüyorsun esya alsam ne alacam nereye koyacak. Para vereyim diyorum para versem ne kadar verecem ve acaba beni yanlış anlar mı diyorum bilmiyorum akıl verir misniz. Bizimde durumumuza yok ama onlara göre yine hamd olsun biraz iyiyiz bizde kiradayiz falan yani para versem çok büyük bi parada veremicem bide evinde dün kurabiye yaptık onları koymaya saklama kutusu yoktu borcamı yoktu saklama kutusu alsam hafif durur bilemedim fikir istiyorum sizden ?
Valla ben bana gelen ev hediyelerini mutfak için söylüyorum, kesinlikle küçümsemiyorum ama ucuz yollu alınmış yarım elma gönül alma adettendir felsefesi barındıran ürünler ve sokacak yer bulamıyorum. Çünkü kullanmıyorum ambalajı ile duruyor. Artık ben de iki üç tane alıp alıp gideceğim yere götürüyorum. Ayrıca benim zevkime de hitap etmiyor bazısı.
Çocuk hediyesi de bir kaç ay büyük mevsimine göre bir takım zıbın falan al. Bana gelen bazı hediyeler var atıyorum askılı takım, çocuk o ayda kış mevsiminde nerede giydircem ki anlamsız hediyeler. Tamam büyük alınır da insan ya bu çocuk üç aşağı beş yukarı şu kadarlık 6 ay sonrası kış, biz buna kışlık 6-9 aylık takım falan alayım der :KK70: ne bileyim bir sürü etiketli manasız ürün var bezdim
Para versen bence daha iyi ama sen bilirsin 🤷🏻‍♀️
Çocuğa hayırlı olsuna giderken de mutfak eşyası alıp gitme yani. Onu da al çocuğa da al bari madem

Bebeğe bi şekilde hersey alınıyor. Ama eve eksiklerini bebege esya alayim diye pek alamıyor bende o ekisiklerinden birsey alayım dedim ama abes mi kaçar bilemedim
Yok ya olmaz bence abes olur. Bi de daha yeni gitmişsiniz yardıma eksik gördü aldı diye düşünür belki mahcup olur. 500 az bir para değil zarfa koyup verebilirsiniz bence çok makul

Yok ya olmaz bence abes olur. Bi de daha yeni gitmişsiniz yardıma eksik gördü aldı diye düşünür belki mahcup olur. 500 az bir para değil zarfa koyup verebilirsiniz bence çok makul

Bence de bütçenize göre 500-750 ne verebiliyorsanız iyi miktarlar.
Ama ev eşyası almayın.
Şöyle renkli bir zarfa koyun parayı.
İçine tatlı bir not. Bitti gitti.

Ya da şöyle yapabilirsin limit 500 lira ya. 250 ye bir hediye kıyafet/bez gibi bişi al. Diğer 250 ye bir saklama kabı alıp içine kurabiye yapıp götürebilirsin.
Ben genelde ev hediyesi borcam,saklama kabı gibi şeylere bir şey yapıp koyarım götürürüm. Kabın ilk siftahı benden olsun afiyet olsun der veririm

Ya da şöyle yapabilirsin limit 500 lira ya. 250 ye bir hediye kıyafet/bez gibi bişi al. Diğer 250 ye bir saklama kabı alıp içine kurabiye yapıp götürebilirsin.
Ben genelde ev hediyesi borcam,saklama kabı gibi şeylere bir şey yapıp koyarım götürürüm. Kabın ilk siftahı benden olsun afiyet olsun der veririm
Evet çok mantıklı bi dusuneyim

Burada marka vermek yasak mı bilmiyorum inşallah değildir. Ama bi marka var ya hep yüzde yetmiş indirimli hani sonu coco 😃😃 orada çok güzel cam ya da plastik saklama kapları var

Yeni doğum yaptigi icin bebege esya çok geliyordur diye düşündüm bide her alınan giyilmiyor malesef beğenmez falan diye bebeğe kıyafet almayı düşünmüyorum mesela ben doğum yaptığımda kızıma çok esya geldi ama malesef bazısı olmadı bazısı giydirmedim bide çabuk büyüyorlar
İnce düşünüyorsunuz, ama ziyaret amacınız bebek görmesi olduğu için ev hediyesi manasız olur. En olmadı bütçenize uygun bir miktar para verebilirsiniz.

X