Bebek esime haksızlık mi ederim

Delirmekuzereyim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2023
1.241
2.362
Kızlar ben 24 yaşındayım eşim 32 yaşında 6 ay a yakindir evliyiz geçen ay korunmayi bıraktik eşim bebek sahibi olmayı istiyor zira bende çok istiyorum ama.. Iste amasi var ben bu güne kadar çalışmış biriyim iki aydır sadece evdeyim ama planlarim yarim eksik kalmış gibi hissettigimden tekrar is aramaya basladim maddi durumumuz iyi yani sadece beuaz esya borcumuz var diyebilirim evimiz kendimize ait biraz araba alacak da birikimimiz var bunlari anlatiyorum ki iyi analiz edebilmeniz için brn kendimde bununla ilgili konu açtım okumuşsunuzdur belli pcostan supheleniyorum adetlerim düzenli ama göğüs ucunda iki üç kalin telli tüylenme ust bacakta tuylenme vs gördüğüm icin acaba mi diye düşündüm ben calismak istiyorum ama bebek olursa onu da kendim büyütmek istiyorum yani hamile olursam ve doğumdan sinra tum ozverimle cocugumun her an yaninda olmak istiyorum bu arada neden bu kadar erken demeyin eşim mükemmel bir insan yıllardır tanirim merhameti sevgisi saygisi cocuklara olan ilgisi vs mükemmel biri ve sorumlularini yerine getirecek biri benim yaşım küçük ama esimin ki 32 bebek meselesini ertelesem ona haksızlık olur mu birde bu pcos şüphesi yüzünden ya bebegim olmassa sonrasinda onun korkusu da var konuyu da nereye açtım dogru yere mi actim bilmiyorum yardim edin

Doktora gidip durumunuzu gözden geçirin. Kendinizi hazır hissediyorsanız bebek sahibi olun. Korkmayın, korkunun ecele faydası yok. Eşiniz de size destek olacaksa neden olmasın? Çoğu koca destek olmuyor. Çoğu hayırsız umarsız.

Konu sahibi, daha 24 yaşında çok gençsin ve maalesef kendi vücudunda ne olup ne bitiyor bilmiyorsun. 6 aylık evlilik daha çok yeni. Senin yaşın genç. Pcos daha nedir bilmiyorsun, kan testi vermemişsin.

Eşine neden haksızlık olsun? Daha adam 32 yaşında. Önce bir karı koca hayatı yaşayın. Sonra çocuk yaparsınız.

Tüylenme kısmını hiç anlamadım

Eşinizin yaşı aman aman geçmiş bir yaşi yok

Bebek güzel bir şey evet ama hazır olmanız gerekiyor iyice her sorumluluğu alacak bilinçte olmanız gerekir ki sizde o hazır bi hal göremiyorum

Maddiyat evet önemli ama bunun psikolojisi fedakarlığı uykusuz geceler büyütme herşeyi iyice düşünmek lazım

Daha yaşınız küçük. Eşiniz dünyanın en mükemmel insan da olsa 6 ay evlilik bebek için bence erken. Önce evliliğinizin tadını çıkartın çocuk çok büyük sorumluluk demek. Bir daha eskisi gibi olmayacak hayatınız. Pcos bebek sahibi olmaya engel değil. Daha şüpheniz var üstelik tanı konmuş bir hastalık yok. Doktora gidin bence kafanızda kurmak yerine o sizi en iyi şekilde bilgilendirir.

Siz hazır değilken eşiniz çok iyi veya istiyor diye sakın yapmayın.
Doktora gidip muayene olun sorun yoksa en azın birkaç ay daha kendinize zaman tanıyın derim.

Her bebeğin gelişimi farklı yani siz bakarım diye plan yaparken belki kolik olacak neden erken yaptım diye psikolojik savaş vereceksin. Eşiniz ne kadar destek olsada çoğu iş sizde olacak.

Bence ilk doktora gidin sonra eğer pcos falan yoksa bir süre çocuk konusunu açmayın düşünün eğer sizinde içinizden geliyorsa sorun olmaz ama iki taraftan biri istemeyince sonradan sorun çıkabiliyor

Kadın doğum doktoruna gitseniz muayne olsanız ?
Bir problem var mı yok görmüş olursunuz .
Yaşınız çok genç kendinizi hazır hissediyorsanız olabilir .
Daha hazır hissetmiyorsunuz erteleyin.
Pskolojik olarak çok yıpranan gördüm cevremde kendinizi hazır hissetmeyip.

Bence erken.
Eşiniz de 32 yaşında evlenmiş o da onun tercihi.
Bence anne hazır olmalı en çok bebeğe.
Ben bekleyin hazır olana kadar derim

Doktora görünmelisiniz hadi bebek olsun diyince olmuyor zaten tabi başka planlarınız varsa çocuk istemiyorsanız hazır olmadığınızı söyleyin tabi

Kız kardeşim 25 yaşında değil çocuk sahibi olmak evlenmek için bile o kadar küçük ki... Erkek kardeşim 32 yaşında hala bekar ve bence evlenmek için de geç kalınmış bir yaş değil. Kaldı ki baba olmak...

Bu ne acele? Nereye yetişiyorsunuz? Çocuk her zaman olur ama her zaman 24 yaşında olmazsınız. Nereye ve neye geç kaldınız anlamadım.

Ayrıca yıllardır tanırım dediğiniz eşinizi ne kadar tanıyabilirsiniz siz zaten 24 yaşındasınız.

En önemlisi annenin kendini hazır hissetmesidir. Pcos o kadar kolay tanısı konulabilecek birsey değil. Bende de pcos olduğunu ve ancak tüp bebekle anne olabileceğimi söylemişti doktor ama ben 2 ay sonra hamile olduğumu öğrendim hiçbir tedavi görmeden.

Ay 32 yaşındayım, böyle şeyler okuyunca asabım bozuluyor nesi varmış 32 yaşın ya ben kendimi hala çocuk gibi hissediyorum. Çocuk kaçmıyor, gelin tozun sevişin biraz yani 1 2 senden zarar gelmez eşinize merak etmeyin. Siz de bir doktora görünün yine mutlaka ama kafanıza takmadan geçirin şu 2 seneyi.

Siz ruhen hazır değilsiniz ayrıca kendi kendine pcos teşhis edilecek bir konu da değil. Eğer bebek düşünüyorsanız doktora gidin kan değerlerinizi, vitaminlerinizi vs...

Aşırı gelecekte düşünüyorsun.
Ya şöyle olursa ya böyle olursa.
Ya yarın ölürsek?
Çocuk ortak alınacak bi karar.
Eşin istiyorsa sende istiyorsan o konu bitmiştir.
İşe gelirsek, şimdilik hamile değilsin çalışabilirsin.
Bebek doğunca ozaman bakarsın kendini nasıl hissettiğine. Ya bırakır ya devam edersin.
Fazla düşünüp boşuna içini karartıyosun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…