Bebek esime haksızlık mi ederim

Hamile kalmaya kendinizi ikna etmek için hastalık üretiyor gibisiniz. Varsa bir şüpheniz doktora gidin.
Ayrıca eşinize neden haksızlık olsun biraz beklemek anlamadım.
Daha 6 aylık evlisiniz, yaşlarınız genç, özellikle sizin için erken bile.
Ne aceleniz var?
Çocuk konusunda asıl düşünülmesi ,hazır olması gereken kadındır. Niye eşinizin isteğini kendinizin önüne koyuyorsunuz?

Kızlar ben 24 yaşındayım eşim 32 yaşında 6 ay a yakindir evliyiz geçen ay korunmayi bıraktik eşim bebek sahibi olmayı istiyor zira bende çok istiyorum ama.. Iste amasi var ben bu güne kadar çalışmış biriyim iki aydır sadece evdeyim ama planlarim yarim eksik kalmış gibi hissettigimden tekrar is aramaya basladim maddi durumumuz iyi yani sadece beuaz esya borcumuz var diyebilirim evimiz kendimize ait biraz araba alacak da birikimimiz var bunlari anlatiyorum ki iyi analiz edebilmeniz için brn kendimde bununla ilgili konu açtım okumuşsunuzdur belli pcostan supheleniyorum adetlerim düzenli ama göğüs ucunda iki üç kalin telli tüylenme ust bacakta tuylenme vs gördüğüm icin acaba mi diye düşündüm ben calismak istiyorum ama bebek olursa onu da kendim büyütmek istiyorum yani hamile olursam ve doğumdan sinra tum ozverimle cocugumun her an yaninda olmak istiyorum bu arada neden bu kadar erken demeyin eşim mükemmel bir insan yıllardır tanirim merhameti sevgisi saygisi cocuklara olan ilgisi vs mükemmel biri ve sorumlularini yerine getirecek biri benim yaşım küçük ama esimin ki 32 bebek meselesini ertelesem ona haksızlık olur mu birde bu pcos şüphesi yüzünden ya bebegim olmassa sonrasinda 😵‍💫 onun korkusu da var konuyu da nereye açtım dogru yere mi actim bilmiyorum yardim edin
6 aylık evlisiniz daha çok yenisiniz. Keyfini çıkarın. Eşiniz de çok genç zaten. Bazı şeyleri doya doya yaşamak lazım bence sonra keşke dememek için.

Son düzenleme:
6 ay daha çok erken çocuk için. Eşinizde genç, sizde. Açıkça konuşun daha erken 1 2 yıl evliliğimizin tadını çıkaralım deyin. Siz ne zaman hazır hissederseniz o zaman olmalı. çocukla en çok zaman geçirecek, en yorulacak, sürekli bakacak olan siz olacaksınız çünkü, eş ne kadar sorumluluk sahibi olursa olsun.

Daha yaşınız genç pcoslu olup hamile kalan çok kişi gördüm. Sonuçta o bebeği siz taşıyacaksınız eşiniz ne kadar baksa da yine bütün sorumluluk anne de oluyor bu sefer bebek olur siz mutsuz olursunuz hem çalışmakta istiyorsunuz ileride pişman olursunuz. 60 yaşında bile hala karısı hamile olan insanlar var erkeklerin spermleri eğer bi rahatsız yoksa kaç yaşına gelirlerse gelsinler bitmez eşinizle konuşun inşallah anlayışla karşılar

3 snee denemis de olmamis gibi her seyi bu kadar kafaya takarsan olmaz zaten bu gidisle. Ayrica azaten acelesi de ne ki Esin 32 yasinda 52 degil. Biraz daha beklesin. Bu cocuk diye yanip tutusan erkekleri de anlamiyorum, gerci cocuk diye yanip tutusan kadinlari da anlamiyorum da ben neyse iste

Kızlar ben 24 yaşındayım eşim 32 yaşında 6 ay a yakindir evliyiz geçen ay korunmayi bıraktik eşim bebek sahibi olmayı istiyor zira bende çok istiyorum ama.. Iste amasi var ben bu güne kadar çalışmış biriyim iki aydır sadece evdeyim ama planlarim yarim eksik kalmış gibi hissettigimden tekrar is aramaya basladim maddi durumumuz iyi yani sadece beuaz esya borcumuz var diyebilirim evimiz kendimize ait biraz araba alacak da birikimimiz var bunlari anlatiyorum ki iyi analiz edebilmeniz için brn kendimde bununla ilgili konu açtım okumuşsunuzdur belli pcostan supheleniyorum adetlerim düzenli ama göğüs ucunda iki üç kalin telli tüylenme ust bacakta tuylenme vs gördüğüm icin acaba mi diye düşündüm ben calismak istiyorum ama bebek olursa onu da kendim büyütmek istiyorum yani hamile olursam ve doğumdan sinra tum ozverimle cocugumun her an yaninda olmak istiyorum bu arada neden bu kadar erken demeyin eşim mükemmel bir insan yıllardır tanirim merhameti sevgisi saygisi cocuklara olan ilgisi vs mükemmel biri ve sorumlularini yerine getirecek biri benim yaşım küçük ama esimin ki 32 bebek meselesini ertelesem ona haksızlık olur mu birde bu pcos şüphesi yüzünden ya bebegim olmassa sonrasinda 😵‍💫 onun korkusu da var konuyu da nereye açtım dogru yere mi actim bilmiyorum yardim edin
Çocuk sahibi olmak için 6 aylık evlilik fazla erken.
En az 1-2 yıl verin evliliğinize. Sonra çocuk düşünürsünüz.

24 yaşındaymışsınız. Eşinizin yaşına gelince anlarsınız adamı yıllarca tanımış mısınız tanıdığınızı mı zannetmişsiniz... Daha çok erken 6 ay. Ben en az 3 yıl diyorum.

Tövbe est. Bu yaşta ikinci evliliğiymiş hem de. :KK43: 24 yaşında ikinci evlilik ve bebek düşünmek... Bu devirde?
Bu devirde derken siz evli degilmisiniz veya evlenseniz ayip birsey mi yapmis oluyorsunuz 16 yasinda yaptığım cahillik yüzünden 2 ay sonra pisman olup ailemin kollarina sigindim egitimime devam edip dogru kisi karsima cikinca evlendim sanki zina edip herkesteb çocuk peydahliyormusum gibi yorumda bulunmussunuz insanoğlunun basina hersey geliyor kusura bakmayin bunca sene hem ayaklarim uzerinde durdum hem okudum calisip kendi gelecegimi kurdum suan 30 40 yasindaki insanlarda olmayan durumum var size ne kacinci yasta evlilik yaptığımdan

Bu devirde derken siz evli degilmisiniz veya evlenseniz ayip birsey mi yapmis oluyorsunuz 16 yasinda yaptığım cahillik yüzünden 2 ay sonra pisman olup ailemin kollarina sigindim egitimime devam edip dogru kisi karsima cikinca evlendim sanki zina edip herkesteb çocuk peydahliyormusum gibi yorumda bulunmussunuz insanoğlunun basina hersey geliyor kusura bakmayin bunca sene hem ayaklarim uzerinde durdum hem okudum calisip kendi gelecegimi kurdum suan 30 40 yasindaki insanlarda olmayan durumum var size ne kacinci yasta evlilik yaptığımdan
Hatanızı fark edip dönmeniz çok güzel. "Bu devirde" dedim sadece. Bu ne ahlaksızlık demedim. Zina ile ne alakası var durumun?

Bu devirde insanların evlenmeden kendini bulması, keşfetmesi, ne istediğini ve kiminle mutlu olabileceğini anlaması için belli bir olgunluğa ihtiyaçları var ve bu olgunluğu kazanmak için de zamana.

Şaşkınlık dolu bir mesaj benimki. Bu kadar celallenmenize, saldırgan bir üslup ile yazmanıza gerek yok. Durumu kompleks haline getirdiğinizi bilmiyordum. Sakin olun. Mesajları anlayıp öyle cevap yazın. Bir çocuk yetiştirmek için yeterince olgun musunuz acaba? Geçmişinizle de barışmanız önemli. Önce meselelerinizi halletmenizi tavsiye ederim.

Ve son olarak yaş ve evlilik çocuk yetiştirme için çok önemlidir. Bizi ilgilendirmiyorsa çocuk yapıp yapmamanızdan da bize ne o zaman? İsterseniz peş peşe beş tane doğurun. :işsiz:

Hatanızı fark edip dönmeniz çok güzel. "Bu devirde" dedim sadece. Bu ne ahlaksızlık demedim. Zina ile ne alakası var durumun?

Bu devirde insanların evlenmeden kendini bulması, keşfetmesi, ne istediğini ve kiminle mutlu olabileceğini anlaması için belli bir olgunluğa ihtiyaçları var ve bu olgunluğu kazanmak için de zamana.

Şaşkınlık dolu bir mesaj benimki. Bu kadar celallenmenize, saldırgan bir üslup ile yazmanıza gerek yok. Durumu kompleks haline getirdiğinizi bilmiyordum. Sakin olun. Mesajları anlayıp öyle cevap yazın. Bir çocuk yetiştirmek için yeterince olgun musunuz acaba? Geçmişinizle de barışmanız önemli. Önce meselelerinizi halletmenizi tavsiye ederim.

Ve son olarak yaş ve evlilik çocuk yetiştirme için çok önemlidir. Bizi ilgilendirmiyorsa çocuk yapıp yapmamanızdan da bize ne o zaman? İsterseniz peş peşe beş tane doğurun. :işsiz:
Gecmisimle gayet barışığım geçmişimi saklamiyorum komplekste yapmıyorum gurur duyuyorum en azindan mutsuz olacağım bir hayatı sirf çocuk yaşta hata yaptım diye surdurmedim

Bence ertelemeyin.Akisina bırakın.

Daha hamile bile kalmadan niye işten ayrıldınız? Şu ekonomide millet son ana kadar çalışıyor. Belki 3 yıl çocuk olmayacak. Evde otur otur bunalırsınız. En büyük haksızlığı kendinize yapmışsınız.

32 yaşta ne var ki? Ben 31 yaşında anne oldum eşim 38di. 3. Yılımızda çocuk sahibi olduk, o bile erkenmiş diyorum şimdi. Bu zamanlar bir daha gelmez. Daha gençsiniz, uzatın bacaklarınızı dizinizi, filminizi izleyin, sohbet edin, gezin tozun. Bu rahatlığı çocuktan sonra bulamazsınız. Acele etmeyin derim. Kendi kendinize de teşhis koymayın, pcos bebeğe de engel değil zaten. Yine de kadın doğuma gidip muayene olabilirsiniz.

X