Bebek aşkıyla yanıp tutuştuk 2013'le devam ediyoruz

Iyi aksamlar hanimlar.
Burda yazmistim bu ayin 27nde genlerimize bakilcak diye. Bugün biraz arastirdim, eger kromosomlarda (erkek veya kadain yada ikiside) hata varsa, cocuk özürlü olurmus veya genetik bir hastsligi olurmus. Bunlari okuyunca yine dünyam basima yikildi. Herkes saglikli bir yavrusu olsun ister. Bende Rabbimden yillardir dileniyorum. Eger bizde de genlerde bi soru cikarsa ne yaparim bilmiyorum. Size sormak istedim, cocuk hayalinden vazmi gecerdiniz yoksa riske girip cocuk yapmaya mi karar verirdiniz?
Bugüne kadar hicbir sorumu cevapsiz birakmadiniz, iki yildan fazla oldu burda yazdigim hicbirinizi hayatimda hic görmedim ama sunu bilin hepiniz kardesim gibisiniz.Bana hep moral verdiniz hep yanimda oldunuz. Allahim sizden razi olsun...

Slm hanimlar.
Kusura bakmayin uzun süredir girmedim. Hastaneden sonrna bi moral düsüklügü oldu sonrada subatin 21.de evlilik yil dönümü vardi. Esimin kuzeninin yanina mannheima gittik. 4 gün orda kaldik cok güzel vakit gecirdik. Bize süpriz yapip pasta yapmislar. Cok güzel bi 4 gün gecirdik. Bize de iyi geldi bu kisa tatil. Gecen sali kan verdim adet gelince yine kan vercem. Hepsi asilama icin gerekiyomus. Martin 27de genetik muayane var.sonra 3-4 hafta beklicez heralde sonuclar icin. Benim bat 6 mart da tamda esimin dogumgününde :KK1: doktor normal calismalara devam edin dedi ama ben pek sanmiyorum artik normal yolla hamile kalmayi.
ohh miss gbm 4 gn geçirmissinnzzz...ne güzell evlik yıldonmnzde ii geöçirmiş farklı ortama girmişsisinz cnm benmm..
kafanızı dağıttınız geldinzz ne hoşş kuzumm ayy cnm inşşlh bir şeye gerk kalmadan batta eşinn doğumm gnnde olmlu şeyler duyrsınn
Iyi aksamlar hanimlar.
Burda yazmistim bu ayin 27nde genlerimize bakilcak diye. Bugün biraz arastirdim, eger kromosomlarda (erkek veya kadain yada ikiside) hata varsa, cocuk özürlü olurmus veya genetik bir hastsligi olurmus. Bunlari okuyunca yine dünyam basima yikildi. Herkes saglikli bir yavrusu olsun ister. Bende Rabbimden yillardir dileniyorum. Eger bizde de genlerde bi soru cikarsa ne yaparim bilmiyorum. Size sormak istedim, cocuk hayalinden vazmi gecerdiniz yoksa riske girip cocuk yapmaya mi karar verirdiniz?
Bugüne kadar hicbir sorumu cevapsiz birakmadiniz, iki yildan fazla oldu burda yazdigim hicbirinizi hayatimda hic görmedim ama sunu bilin hepiniz kardesim gibisiniz.Bana hep moral verdiniz hep yanimda oldunuz. Allahim sizden razi olsun...
canım merhaba..başarbilrmisin bilmiyorum ama asla arştırma okuma..benm doktrumun en çok istedi şeydi ama ben becermezdim bunu cnmm..
asla umudunu yitirme kuzum..
olmsuzu çağırıp düzenini bozma..her zmn olmlu düşün..
o genlere sahip olmaya bilrisnz
bırk o gene sahip olsanız bile illa bir tedavi şekli bi yöntgi vrdır cnmç..
kimysal gebelik eğer düşmezse oda özür sahibi oluyor..
ben iki kere kimyasal yaşadım..
bozuk sprem bozuk yumurtlık şeklindende olo..
doğurmaya sen karar verrsin kuzum ben bir şey diyemm..ben zeka test, bile yaptrmadım rabbmden gelene kabuldum cnm..rabbim öle bi imtihana asla sokmasın bir daha seni cnm..
ama sen hep olumlu düşüncen olumlu olcak cnm anldınmı ..27 ne bişede kalmmış baksana

kızzz zeynepp nerdesnn mayısta tedeviye tüpe başlıcan mayısa akdr gelmicenmia caba

sulatn kız azz kaldı hee 5 gn kaldı hayrlısyla girde çık bebni al kucann.minik aybükemii

ohh miss gbm 4 gn geçirmissinnzzz...ne güzell evlik yıldonmnzde ii geöçirmiş farklı ortama girmişsisinz cnm benmm..
kafanızı dağıttınız geldinzz ne hoşş kuzumm ayy cnm inşşlh bir şeye gerk kalmadan batta eşinn doğumm gnnde olmlu şeyler duyrsınn

canım merhaba..başarbilrmisin bilmiyorum ama asla arştırma okuma..benm doktrumun en çok istedi şeydi ama ben becermezdim bunu cnmm..
asla umudunu yitirme kuzum..
olmsuzu çağırıp düzenini bozma..her zmn olmlu düşün..
o genlere sahip olmaya bilrisnz
bırk o gene sahip olsanız bile illa bir tedavi şekli bi yöntgi vrdır cnmç..
kimysal gebelik eğer düşmezse oda özür sahibi oluyor..
ben iki kere kimyasal yaşadım..
bozuk sprem bozuk yumurtlık şeklindende olo..
doğurmaya sen karar verrsin kuzum ben bir şey diyemm..ben zeka test, bile yaptrmadım rabbmden gelene kabuldum cnm..rabbim öle bi imtihana asla sokmasın bir daha seni cnm..
ama sen hep olumlu düşüncen olumlu olcak cnm anldınmı ..27 ne bişede kalmmış baksana

Sagol seydam. Esim yine sehir disinda calisiyo. Telefonda görüstük ona anlattim. Benim aglamami kesinlikle istemiyor niye agliyon diye kizdi. Bende elimde degil diyom ama anlamakta zorlaniyor. Bende endiseleniyorum ama bu kadar üstüne gitme kafana takma diyor. Daha bise belli degil, eger gercekten öyleyse ozaman üzülürüz simdiden üzülmemize gerek yok diyo esim. Suankendimi cok yanliz hisediyorum cuma gelsede bu yanlizlik bitse. Namazdan sonra cok dua ettim cok agladim. Icimden ne geldiyse söyledim Rabbime. Artik internete girip bise de arastirmicam kötü oluyom. Rabbim kaderime ne yazdiysa onu yasicam..

Iyi aksamlar hanimlar.

tatlım benım aklına hemen en kotusunu getırme bakalım
mesela ben cewvremde yavrusu sendromlu dünyaya gelıp dıger çocuklarında aynı sorun olan bır cıft bıle grmedım
hem böyle bır durumda tup bebek saglıkle yumurta yada spremler ıle operasyonun tamamlanacağını düşünüyorum bılıyorsun kı en kalıtelı lerı kullanııyor
dualarım senınle cnm
daha sık gelsen ınan dertleşmek ıyı gelıcektır

tatlım benım aklına hemen en kotusunu getırme bakalım
mesela ben cewvremde yavrusu sendromlu dünyaya gelıp dıger çocuklarında aynı sorun olan bır cıft bıle grmedım
hem böyle bır durumda tup bebek saglıkle yumurta yada spremler ıle operasyonun tamamlanacağını düşünüyorum bılıyorsun kı en kalıtelı lerı kullanııyor
dualarım senınle cnm
daha sık gelsen ınan dertleşmek ıyı gelıcektır

Sagol songülcüm. Herkes senin gibi söylüyo bi kere öyle bir cocugu olanin birdaha nöyle biseyle karsilasmiyo diye. Doktorumda aynisini söylüyo. Ama su internet yokmu, tersini söylüyo iste,risk yükselirmis diyo. Artik herseyi Rabbime biraktim. Ben elimden geleni yapiyorum. Gerisi Ona kalmis. Bekleyip görecez..

Ayferim internette yazilanlari okuma canim bende hamilelik oncesi hatta hamileyken bile okurdum ve evhamlanip ya bendede pihtilasma varsa diye coraspin kullandim cok sukur yokmus ama 4 ay kullandim yani sunu demek istiyorum canim elimizden geleni yapalim tedbirli olalim hazirlikli olalim ama yinede iyi dusunup Rabbime teslim olalim sonucta Allah kimseye kaldiramayacagi yuku vermez. Sen dualarinda saglikli hayirli eli ayagi duzgun ver Rabbim diye devam et aksini dusunume. Songulun dedigi gibi tupbebekte en kalitelisini aliyorlar orda gorurlerbzaten sana danisirlar oyle bi durum olmus olsa ki sanmiyorum canim bana doktorum ilk hamileligimde dusuk yasadiktan sonra saglikli gebelik degildi cunku gelisimi durdu direncsiz cikti dedi ve cok sukur ikincisinde sorun yasamadim. Bende seydam gibi testleri yaptirmadim Rabbim saglikli eli ayagi duzgun hayirli evlat versin hepimize sonucta bi sorun olmus olsa ben o minik cana kiyabilirmiyim Allahim korusun. Icini rahat tut. Maddi durumunuz iyi ise istanbul memorial hastanesi nur dokuzeylul hanimi siddetle tavsiye ederim. Ben bi kere konustum cok iyi geldi ve beni cok iyi motive etti. Asilama yaptirip ona on gorusmeye gitmistim tup icin a dan zeye kadar anlattilar ama sonucu bekleyelim dedi sonrada hamile oldugumu ogrendim haber ettim mail attim soru sordum yinede cvpladi cok memnundum

Ayferim internette yazilanlari okuma canim bende hamilelik oncesi hatta hamileyken bile okurdum ve evhamlanip ya bendede pihtilasma varsa diye coraspin kullandim cok sukur yokmus ama 4 ay kullandim yani sunu demek istiyorum canim elimizden geleni yapalim tedbirli olalim hazirlikli olalim ama yinede iyi dusunup Rabbime teslim olalim sonucta Allah kimseye kaldiramayacagi yuku vermez. Sen dualarinda saglikli hayirli eli ayagi duzgun ver Rabbim diye devam et aksini dusunume. Songulun dedigi gibi tupbebekte en kalitelisini aliyorlar orda gorurlerbzaten sana danisirlar oyle bi durum olmus olsa ki sanmiyorum canim bana doktorum ilk hamileligimde dusuk yasadiktan sonra saglikli gebelik degildi cunku gelisimi durdu direncsiz cikti dedi ve cok sukur ikincisinde sorun yasamadim. Bende seydam gibi testleri yaptirmadim Rabbim saglikli eli ayagi duzgun hayirli evlat versin hepimize sonucta bi sorun olmus olsa ben o minik cana kiyabilirmiyim Allahim korusun. Icini rahat tut. Maddi durumunuz iyi ise istanbul memorial hastanesi nur dokuzeylul hanimi siddetle tavsiye ederim. Ben bi kere konustum cok iyi geldi ve beni cok iyi motive etti. Asilama yaptirip ona on gorusmeye gitmistim tup icin a dan zeye kadar anlattilar ama sonucu bekleyelim dedi sonrada hamile oldugumu ogrendim haber ettim mail attim soru sordum yinede cvpladi cok memnundum

Cok sagol canim.biz avusturyda yasiyoruz. Burda tüpbebekte 4denemede %70 devlet karsiliyo tabi bazi kriterlere uymak sartiyla.
Orda ne kadar fiyatlar bilmiyorum ama bizim icin burasi daha uygun heralde. Ama memorial de esimin akrabasi kalb uzmani. Esimin abiside orda göz ameliyati oldu. Kayinpeder haftasonu zaten trye gidiyo ona sordurcam fiyatini.
Haklisin canim, durmadan internette biseler okumak hic iyi gelmiyo. Evet tüpbrüebekte en iyilerini seciyolar ama genetik bir rahatsizligi göremiyorlar. Bunun icin de bazi testler var ama avusturya ve almanyada yasakmis. Kendimi en kötüsüne hazirkiyorumki sonuc gercekten kötüyse hayal kirikligim büyük olmasin. Yoksa kendimi toparlayamam. Bilmiyorum dogrumu yapiyorum ama baska ne yapabilirim. Benimde sinavim buymus. Aklima geldikce her yerde dua ediyorum. Tek umudum tutunacak tek dalim dua.. Dua etmesem bütün bunlara katlanamazdim.
Sizden de Allah razi olsun. Burda buldugum teselliyi baska hicbir yerde bulamiyorum. Iyiki varsiniz.:KK16::KK16::KK16:

Kimse gelmemis nerdesiniz bayanlar.
yine pazar yine evde tek basinayiz bebegimile.
evi supurmek istiyorum ama bi yandan bu halsizlik yat uyu dinlen diyor.
persembe misafirim gelcek ne yapsam onlara acaba
patates salatasi kisir peynirli poaca kek yeter herhalde

Ayferim bende almanyada yasiyorum burdada yuzde 65 karsiliyor devlet ama ben nedense almanyada tutmayacagini dusundum bu kendi dusuncem icime sinmedi hatirladigim kadariyla bi 3500euro civari memorialde ilac igne dahil. O hastane zaten euro kabul ediyor. Benimki sadece bi tavsiye canim siz karar verin. Ben acikcasi almanyada bukadar detayli sekilde arastirmadiklarini dusunuyorum. Memorial arastirma hastanesi oldugu icin titizlikle calisiyorlar. Sanirim hastanede bas doktor semra kahraman hanim anlatiyor nette bi izle istersen kendisi son teknolojiyle uygulama yapiyor hastanesinde. Karar senin ve esinin Rabbim bu yolda emeginizin karsiligini versin Insaallah

Ayferim bende almanyada yasiyorum burdada yuzde 65 karsiliyor devlet ama ben nedense almanyada tutmayacagini dusundum bu kendi dusuncem icime sinmedi hatirladigim kadariyla bi 3500euro civari memorialde ilac igne dahil. O hastane zaten euro kabul ediyor. Benimki sadece bi tavsiye canim siz karar verin. Ben acikcasi almanyada bukadar detayli sekilde arastirmadiklarini dusunuyorum. Memorial arastirma hastanesi oldugu icin titizlikle calisiyorlar. Sanirim hastanede bas doktor semra kahraman hanim anlatiyor nette bi izle istersen kendisi son teknolojiyle uygulama yapiyor hastanesinde. Karar senin ve esinin Rabbim bu yolda emeginizin karsiligini versin Insaallah

Burda bi tüpbebek merkezi var onu arastirdim, herkes cok memnun orayi bi denemek istiyorum. Hatta o merkezin müdüresiyle maillestik. Cok cana yakin ve iyimser geldi bana. Tavsiyeni de dikkate alacam canim ve netde arastircam. Ama olk önce su gen arastirma merkezine gitmemiz lazim. Bide asilimamyi deniyelim. Asilama bizim burdaki hastanede ücretsiz. Rabbim yazdiysa olur zaten eger kaderimde anne olmak yoksa yapcak bise yok. Kendimi buna hazirliyorum. Esim cok kiziyo negativ düsünme diyo ama korkularim cok büyük.

Kimse gelmemis nerdesiniz bayanlar.
yine pazar yine evde tek basinayiz bebegimile.
evi supurmek istiyorum ama bi yandan bu halsizlik yat uyu dinlen diyor.
persembe misafirim gelcek ne yapsam onlara acaba
patates salatasi kisir peynirli poaca kek yeter herhalde
merhaba cnm nasilsin
aman bosver yat dinlen doya doya bak keyfine
yeter cnm menun gebe bir kadin icin cok bile hatta:KK66:
Eee nasil bozim pasa

Semra hanimu ben tv programlarin da basari oranida oldukca yuksekmis
nur hanimida kk dan duymustum onunda bir bebegi.olmustu hatta

turkuyede sartlar daha iyi degilmu

Cok sukur iyiz songulum pasada buyuyor masallah cok hareketli hamd olsun hic durmuyor gece gunduz kipir kipir. Esime diyom bukadar cok hareket etmesi normalmi? Oda diyor seninde hosuna gidiyor zaten. Evet guzel bir duygu ama normalmi?? Son iki gundur boyleyiz bide reflum iyice azdi bogazim cok yaniyor sanki yirtik var orda yara olmus gibi yinede sukur Rabbim sabir versin tum hamilelere benimki belki cok zor bi durum degil Rabbime sukurler olsun.

Turkiyede sartlar evet daha iyi tip acisindan tabi her hastane icin diyemem ama bahsettigim yer son teknoloji kullandiklari icin cok ilerlemis semra hanim amerikada egitim almisli var ve tum yeni tedavilerde ordan aliniyor.ama maddi yonden turkiye cok destek olmuyor malesef cok pahalli tum tahliller ilaclar vs. Almanyada yani avrupada devlet maddi cok yardimci oluyor dusun tupbebek tedavini yuzde 65 onlar oduyor. Asilama yaptirdim 3 kere belki en fazla 50 euro vermisimdir nakir gerisini devlet ve saglik sigortasi karsiliyor. Anlayacagin maddi yondende destek vermede turkiye cok geri kalmis imkan saglamiyor

Cok sukur iyiz songulum pasada buyuyor masallah cok hareketli hamd olsun hic durmuyor gece gunduz kipir kipir. Esime diyom bukadar cok hareket etmesi normalmi? Oda diyor seninde hosuna gidiyor zaten. Evet guzel bir duygu ama normalmi?? Son iki gundur boyleyiz bide reflum iyice azdi bogazim cok yaniyor sanki yirtik var orda yara olmus gibi yinede sukur Rabbim sabir versin tum hamilelere benimki belki cok zor bi durum degil Rabbime sukurler olsun.

Turkiyede sartlar evet daha iyi tip acisindan tabi her hastane icin diyemem ama bahsettigim yer son teknoloji kullandiklari icin cok ilerlemis semra hanim amerikada egitim almisli var ve tum yeni tedavilerde ordan aliniyor.ama maddi yonden turkiye cok destek olmuyor malesef cok pahalli tum tahliller ilaclar vs. Almanyada yani avrupada devlet maddi cok yardimci oluyor dusun tupbebek tedavini yuzde 65 onlar oduyor. Asilama yaptirdim 3 kere belki en fazla 50 euro vermisimdir nakir gerisini devlet ve saglik sigortasi karsiliyor. Anlayacagin maddi yondende destek vermede turkiye cok geri kalmis imkan saglamiyor

Asilama bizim hastanede ücretsiz. Tüpbebek ayni almanyadaki gibidir burdada. Yanliz döllenmis yumurtayi genetik olarak arastirip sonra anneye nakletmek burda ve almanyada yasak. Anladigim kadariyla türkiyede yasak degil. Eger genlerimizde bi sorun varsa memoriala gideriz. Eger yoksa asilama yapariz burda. Songül ve seyda hep diyorlardi zaten tüpbebekte en iyilerini seciyolar diye ama burda yasakmis iste o yüzden benim moralim cok bozuk son bir haftadir. Eger türkiyede tüpbebek yaparsak nasi olcak bilmiyorum. Ben calisiyorum burda. Cok uzun vadeli izinde alamam. Nasi olcak hic bilmiyorum. Hayirlisi artik..

Canim eminmisin benim bildigim asilamadada tupdede spermleri yikayip dolluyorlar yani spermler secilmis oluyor. Bi sor istersen doktoruna
Isyerinden izin alamazmisin aran iyi ise guveniyorsan durumunu anlat istersen tr ye gidip tedavi olacagini. Bana 20 gun ivinde transfre edeceklerdi yani bi 1 ay hesapla sen ve o sekil izin hakkini komple alirsin yillik iznin 29-30 gun degilmi tabi haftasonu haric bence yeterli 20 gun izin al hic soylemedende olur isyerine guvenmiyorsan

Haha normal cnm benim.daha dur karnindam cikicak sanucaksin

aslinda turjuyedede sartlar onceye gore daha iyi
3 asilama devlet hastanesinde ucretsiz ancak ufak tefek ilac alimiyorsa alimiyor
tup bebektede raporla fiyat oldukca dusuyor
Ilk tup bebek 3750 tl
ikinci dsneme 1800
merdeyse yari fiyat karsiliyor
Tabi hastaneden hastaneye degisiyor ablamin gorumce amerikan haatanede 2o bin e yaptirdi
hatta tutmadi diger ay kendunden gebr kaldi

Asilama bizim hastanede ücretsiz. Tüpbebek ayni almanyadaki gibidir burdada. Yanliz döllenmis yumurtayi genetik olarak arastirip sonra anneye nakletmek burda ve almanyada yasak. Anladigim kadariyla türkiyede yasak degil. Eger genlerimizde bi sorun varsa memoriala gideriz. Eger yoksa asilama yapariz burda. Songül ve seyda hep diyorlardi zaten tüpbebekte en iyilerini seciyolar diye ama burda yasakmis iste o yüzden benim moralim cok bozuk son bir haftadir. Eger türkiyede tüpbebek yaparsak nasi olcak bilmiyorum. Ben calisiyorum burda. Cok uzun vadeli izinde alamam. Nasi olcak hic bilmiyorum. Hayirlisi artik..

Canim eminmisin benim bildigim asilamadada tupdede spermleri yikayip dolluyorlar yani spermler secilmis oluyor. Bi sor istersen doktoruna
Isyerinden izin alamazmisin aran iyi ise guveniyorsan durumunu anlat istersen tr ye gidip tedavi olacagini. Bana 20 gun ivinde transfre edeceklerdi yani bi 1 ay hesapla sen ve o sekil izin hakkini komple alirsin yillik iznin 29-30 gun degilmi tabi haftasonu haric bence yeterli 20 gun izin al hic soylemedende olur isyerine guvenmiyorsan

Him ben simdi anladim
evet spermlee yikaniyor ama ayfeede ise sorun yumurtalara atni islem uygulanmiyor sanirim

Kizlar spermlerin en iyilerini seciyolar evet ama sorun genetikse sadece spermin en iyisini secmek fayda etmiyor onu demek istedim. Genlerde bi sorun varsa cocuk tavsiye etmiyorlarmis. Döllenmis yumurtada genetik hata varmi diye anneye transfer olmadan bakilabilirmis ama burda yasakmis. Umarim derdimi bu sefer anlatabildim kizlar

X