bebeğinin adı ege olanlar yardım ltff

merit

minik mucizelerim
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2008
374
3
kızlar ege ismini çok sevseniz ama egeli olmasanız, yine de koyar mıydınız? kafam karıştı yahu.çocuğum sürekli açıklama yapmak zorunda kalır mı, ne dersiniz?

Yok canım ne alakası var. Benim kızım mayısta doğacak ama ben adını Eylül koyacağım kısmetse... Benim Rizeli ve Kastamonulu iki tane Ege adında arkadaşım var :)

Ne alakası var arkadaşım..? Güldüm valla kusurabakma..

Ege, Egelilere has bir isim mi?

Ya da çocuğuna, '' egeli olmayanlar ege ismini kullanamaz'' diye kim söylüycek?

Neyse takma bunları, güzel isim:)

Merhaba ben ege kökenliyim eşim egeli değil..Oğlum olursa Ege koymayı düşünüyorum..Ege ismini koymak için illa egeli olmaya gerek yok bence..Zira egeli olmayıp ta çocuğuna Efe adını koyanlar da var..Güzel isim,hoşumuza gitti ,koyduk dersiniz olur biter...Çocuğunuzun ilerde bunu kafasına takıp sorun edeceğini sanmam...:nazar:

çocuk neyin açıklamasını yapacak anlamadım.ama bi sakıncası olacağını sanmıyorum...
benim oğlanın adı ege diil ama kuzey:lepi:
o yüzden cevapladım-tatlicadiarzu-

hiç alakası yok bencede
benim oğlum efe bende ege istemiştim aslında
ama ilk efe dediğim için öyle kaldı.eşim değiştirmeyelim dedi öylede kaldı
ama isminin anlamını çok taşıyor tam bir efe yaniiiiiiiii

doğum yapanlar bölümünde sorsanız daha iyi olurdu
burda bebek sahibi olmaya çalışanlar var ve tepki çekebilirsiniz

çocuk neyin açıklamasını yapacak anlamadım.ama bi sakıncası olacağını sanmıyorum...
benim oğlanın adı ege diil ama kuzey:lepi:
o yüzden cevapladım-tatlicadiarzu-

kısmetse bende oğlumun adını kuzey koyacağım......benim merak etiiğimde aynı isimleri taşıyan çocukların karakter özelliklerinde benzerlikler varmıdır acaba....özel değilse oğlunuz kuzey nasıl bir çocuk:asigim:

hepinize fikir verdiğiniz için teşekkür ederim a.s. tamam ege olacak bebeğimin adı inşallah, tabi erkek olursagamyoncuiremsu

dıptısdıptıs sorumun doğru yeri burası, isimler gebelik aşamasında karar verilir, burası da gebelik bölümü.
allah bebek sahibi olmak isteyen herkese bir an önce versin inşallah :Saruboceq: ben çok dua ettim, şimdi de isteyen herkes için dua ediyorum

ya karışmak gibi olmasın ege efe mert gibi isimler cok güzelde çok fazla olmadımı düşünün herkes cocuguna bu isimleri koyuyor çocuk okula başlayacak sınıfta 4 5 tane ege efe mert gibi isimler olacak yinede siz bilirsiniz sadece fikir benimki

hepinize fikir verdiğiniz için teşekkür ederim a.s. tamam ege olacak bebeğimin adı inşallah, tabi erkek olursagamyoncuiremsu

dıptısdıptıs sorumun doğru yeri burası, isimler gebelik aşamasında karar verilir, burası da gebelik bölümü.
allah bebek sahibi olmak isteyen herkese bir an önce versin inşallah :Saruboceq: ben çok dua ettim, şimdi de isteyen herkes için dua ediyorum

canım farkındaysan bölüm sorumlusu benim :nazar:
hangi konu nerde daha iyi durur bunu biliyorum haliyle. konun daha iyi cevaplasın diye doğum yapanlar dedim çünkü onlar daha tecrübeli :CüvCüv: aslında hamişlerden haberler bölümüne açman gereken bir konu. a.s benimki dostça bir ikazdı
ben sadece tepki çekebilir dedim kötü birşey demedim :sm_confused:
yanlış anlaşıldıysam çok üzülürüm :CüvCüv: çünkü sen ve senin gibi hamişleri kırmayı asla istemem :1no2:

egeli olup olmamakla alakası yok bence son yıllarda etraf yer gök ege doldu resmen..
bi zamanın modası gibibişey heralde bu mantık..
bence bu cocuklar toptan bir şekilde büyüdüklerinde bakacaklarki yaşıtlarının çoğu ege.. :bbo:

Ben pek anlam verenedim bu isim çelişkinize....:nazar:
Ege ismini vermek için egeli olmak zorunda değil kimse benim çevremde 3 tane ege bebek var hepside egeli değilşakkıdı
Meshela ben okyanus ismini seviyorum yani ama okyanusda yaşamıyorumkaydirigubbakcemile3

yok canım ya.....................istediğini koy, genelde isimlerin anlamı sorulur çocuklara, niye koymuşlar diye kimse sormaz.....

bizim de egemiz var ama egeli değiliz

bence senin kzın olacak.henüz erken biraz gereksiz bi konu bu bence bu kadar kafaya takılacak birşeyde değil benim bi arkadaşım egemen koymuştu kendisi nevşehirli kocasıda malatyalıydı gerçi ege değil sadece ama isatersen sende egemen koabilirsin güzel isim hem anlamıda güzel

Egeliler mi korarmış ki sadece.......
yok canıııım saçma........

canım farkındaysan bölüm sorumlusu benim :nazar:
hangi konu nerde daha iyi durur bunu biliyorum haliyle. konun daha iyi cevaplasın diye doğum yapanlar dedim çünkü onlar daha tecrübeli :CüvCüv: aslında hamişlerden haberler bölümüne açman gereken bir konu. a.s benimki dostça bir ikazdı
ben sadece tepki çekebilir dedim kötü birşey demedim :sm_confused:
yanlış anlaşıldıysam çok üzülürüm :CüvCüv: çünkü sen ve senin gibi hamişleri kırmayı asla istemem :1no2:

yazdıklarına çok üzüldüm doğrusu. ben gayet iyi niyetle herkesin isim konularını gebelik bölümüne açtığını görerek ve isimlerin gebelik döneminde belirlendiğini düşünerek buraya açmıştım. dostça ikazın bana biraz sert geldi herhalde. belki haddinden fazla hassas olduğum için ama inan çok üzdün beni. kimseden tepki görmedim. tepki görecek bişey de yazmadım, yazmam .ben de tüp bebek annesiyim, herkesin neler hissettiğini en iyi anlayacaklardan biri benim sanırım. sana ya da kimseye saygısızlık etmek istememiştim. dualarım tüm bebek isteyenlerle her zaman, en içten şekilde

günaydınlar hepinize
çok teşekkür ederim öncelikle. acil karar vermem lazım değil tabi ama aklıma takılınca sizlerle paylaşmak istedim. bu arada tüm tanıdıklarım da kızın olacak diyo, hadi hayırlısıkaydirigubbakcemile2
öpüyorum hepinizii

X