bebeginde kalpte parlaklık ve böbrek genişlemesi olanlar yardımmm

Doktorunuz kimdi?ve hangi şehirde?banada kalbinde beyaz leke var dendine yapacagimi bilmiyorum

Doktorunuz kimdi rica etsem özelden ya da burdan söylermisiniz

Allah yardimcimiz olsun,banada kalbinde beyaz leke var dendi,başka doktorlar ariyorum,sizin durumunuz nasil şu an

Bir çok kişinin bebeğinin kalbinde parlak nokta görülüyor herhangi bi zararı yok dendi bana testin adı harmony gelabta yaptırdım
Hamilelerin yüzde 5 veya 10 unda görülüyor,pek rastlanilmiyor dedi bugun gittigim iki doktor,ondan telaş yaptim,
Allah razi olsun sizden,ben o testi olmazsa yaptirayim

Sivastayim cnm doktor Ali Yanık. Bu arada telaslanma insallah bebegini saglikla kucagina alirsin. Kizim 2 bucuk yasina geldi bile. Uzulme strese girme icini ferah tut

doğuda küçük bir ildeyiz, burda ne perinatolog var, ne de gideceğimiz bir profesör,dün dedim ki, ben ankaraya istanbula falan gideyim,doktorda 20. haftaya kadar bekle(15. haftadayım bu arada), ayrıntılı ultrasonla bakarız, leke geçmezse gidersin dedi, ama 5 hafta ben nasıl bekleyecem? bu süre zarfında hiçbir müdahale yapılamaz mı? İlaç falan kullanılamaz mı?Ne biliyim beslenmede yapmam gereken değişiklikler var mı?kalsiyum birikmesi, kireçlenme bu lekeye sebep olabilir diyor internettebende tam aksini düşünüyorum, kalsiyum yeterince alamıyorum diye dün doktora kalsiyum tabletini yazdırdım, şimdi o tableti içeyim mi içmeyeyim mi onda bile kararsızım

Doktorun seni neden bu kadar endişelendirmiş anlamadım benim profesör perinatolog detaylıda gördü ve bir çok bebekte görülen bişey kalbin çalışmasını veya sağlığını etkilemeyen hiç bir zararı olmayan kalsiyum birikmesi dedi.. İki yakın arkadaşımla paylaştım bebekleri olan aynısını onlara da demişler.. Şimdi gayet saglıklı bebekleri var.. Nette araştırsan bile birçok kişide çıkmış ve bebekleri gayet saglıklı.. Benim yaptırdıgım test down sendromu testi ona da gerek yoktu da genelde downlu bebeklerde görülüyormuş bu parlaklık ondan yaptırmıştım

Daha sonrasinda ben kayseriye gittigimde orda ki prof. o lekelerin tek basina bi anlam ifade etmedigini soylemisti. Her bebekte olabilirmis. Bunun yanisira ayrintili ultraasonda baska seyler cikarsa o zan degerlendirilir demisti. Bence icini ferah tut. Ayrintili ultrasonu bekle. Allahin izniyle bisey cikmaz insallah

kalsiyum birikmesiyse ne yapsam ki, kalsiyum tabletini hiç içmeyeyim o zaman değil mi?

inşallah, dediğiniz gibi sabır çeke çeke, ayrıntılı ultrasonu bekleyeyim, ona da en erken 18. haftada mı giriliyor?yanılıyormuyum

kalsiyum birikmesiyse ne yapsam ki, kalsiyum tabletini hiç içmeyeyim o zaman değil mi?

Hayır canım onla alakası yok bebeklerin kalp kası tam anlamıyla çalışmadıgı için mi neymiş yoksa kalsiyum kemiğimizde de var dışardan aldıgımızla alakası yok zaten büyüdükçe kaybolacakmış

Merhaba istanbula gelirseniz acibadem hastanesinde ibrahim bildirici var. kendisi prof ve cok taninmis bir doktor. Benim bebegimin yuzunu inceledi ve bu bebek down a benzemiyor dedi. Baska testlerim de temiz cikmisti. Zaten kalpte parlaklik saglik acisindan hic bir sorun teskil etmiyormus. Sadece hem saglikli hem de down sendromli bebeklerde de oldugu icin bazi doktorlar korkuyor. O kadar cok kisiden duydumki kalpte parlaklik hepsinin de bebegi saglikli oldu. Siz ikili test yaptirdiniz mi?

Insallah kaybolur,ne kadar sürede kaybolma ihtimali var biliyormusunuz?ben şu an 15. Haftadayim

Yaptirdim sorun cikmadi ,temiz,degerler cut off degerlerinin altinda...ense kalinligi 1,5 cikti,3 den sonrasi riskliymis doktor öyle dedi

Insallah kaybolur,ne kadar sürede kaybolma ihtimali var biliyormusunuz?ben şu an 15. Haftadayim
Illa kaybolacak diye birsey yok. Dogumdan sonra da kaybola bilir hamileliyin son haftalarinda da. Mesela su an doguma az kaldi ama
Bende daha kaybolmadi. Bobrekde genisleme de vardi
Bende. Ki bu da ikinci bir down senrdomu belirtisiymis . O duzeldi. Yani ikili test ense kalinligi burun kemigi normalse kalpte parlaklik falan onemli degilmis. Sadece doktorlar kendilerini garantiye almak
Icin soyluyor ama hamilenin psikolojisini hic dusunmuyor. Simdiye kadar nr makaleler okudum turkce ingilizce, 10 larca bebeginde kalpte parlaklik olanlara sordum hepsinin de bebegi saglikli. Ben ayrintili ultrasonda oyrenmistim.bir hafta kendimi mahv ettim aglamaktan. Sonra bebegimi uzduyum
Icin kendime sinirledim.

Yaptirdim sorun cikmadi ,temiz,degerler cut off degerlerinin altinda...ense kalinligi 1,5 cikti,3 den sonrasi riskliymis doktor öyle dedi
Bence iciniz rahat olsun gercekten o kalpte parlaklik
Onemli degil. Yani benim ayrintili ultrasondan once kendi doktorum gormus onu zaten normal
Ultrasonda bana soylememis bile. O kadar onemsememis yani. Ayrintili ultraondaki perintolog soylemisti bana.

Bu yazdıklarınız içime su serptti, inşallah sapasağlam, kolay bir doğumla bebişinizi vaktinde kucağınıza alırsınız...bende çok üzüldüm, çok ağladım, bugün ateşlendim, üşüttümde galiba, boğazım ağrıyor,böyle yaptıkça daha beter oluyorum, sakinleşmem gerek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…