bebeginde kalpte parlaklık ve böbrek genişlemesi olanlar yardımmm

31.hafta da 5.7 33.haftada biri 9 biri 6 mm idi artik olmiyo doktorumda ben stres olucam diye.bobrekleri saglikli calisiyo diyo sadece mesanesi dolu bak ne guzel diyo.ama bu beni rahatlatiyormi hayir:KK43:( belirtiler iki tanr olunca rahat edemiyorum.kucuk bi buyukluk degil cunku:KK43:(
Sonucunuz ne oldu çok merak ettim.. sağlıkla aldınız mı?

Gebeliğimde 21. Haftadayım 2 li test normal ense kalınlığı normal ayrıntılı ultrasona girdim kalbinde parlak bi yer var ve sol böbrek damarı genişlemiş bunlar down sendromu belirtisi olabilirmiş aminyosentez yaptırabilcegimizi ondada 200 de 1 düşük riski var ne yapcm bilmiyorum ben bebegimi kaybetmek istemiyorum aldırmayı düşünmüyorum zaten tedavi ile oldu cok zor bi sürecti 5 aylık mutluluğum yerini karamsarlığa bıraktı keske hiç ayrıntılı yaptırmasaydım en azından hep mutluydu karnım da benimle aynı durumda olanlar neler yaptınız ne önerirsiniz

merhaba .ben 21 haftalık hamileyim bu zamana kadar yaptirdigim 2'li ve 4'lu testler için herşeyin yolunda olduğunu ve dusuk risk olduğunu söylemişti doktorum.yapılan ultrasonlarda da bir sknti olmadığını her şeyin normal olduğunu söylemişti ta ki geçen hafta ayrıntılı ultrason yaptirana kadar.doktor bebeğin kalbinde parlaklık ve tek bobreginde hafif bir genişleme olduğunu down sendromu riski olabileceğini söyledi .amniyosentez ya da nifty adıyla yapılan testlerden birini yaptırmamizı önerdi.haliyle çok endişeli ve uzgunuz.bebeğimi aldirmayacagim ama sağlıklı olup olmadığıni bilmek istiyor insan.durumu böyle olup bebeğini sağlıkla dünyaya getiren var mı ? Okdr çok araştırma yaptık ki eşimle artık dusunmekten okumaktan yorulduk

yerinde olsam hiç kafamı kurcalamazdım. stresten ve kötü düşünmekten uzak durmaya çalışırdım. amniyosentezin sonucu genelde düşük oluyo. Allah kolaylık versin
yanlış bilgi vermeyin lütfen amniyosentez sonucu çok çok düşük bir ihtimalle düşük gelişir. insallah bir sorun çıkmaz ama eser aldırmayacaksanız da bence hiç kafanıza takmayın. Doğduğunda her halükarda o sizin bebeğiniz olacak ve onu çok seveceksiniz. Allah kaldıramayacağı yükü kuluna yüklemez. Dua edin.

Merhaba ayni korkulari bende yasiyorum yardimci olabilirmisiniz ben 13 haftalik hamileyim doktor bebegin kalbinde parlak noktar gordu ve bobrektee genisleme var dedi yorunlari okudum hep 20 haftadan sonra yasamissiniz bu durum iki test yaptirdim ama on gun beklemek cok zor bu arada ense kalinligi normal cikti ne yapacagimi bilmiyorumm konunun uzerinden baya gecmis insallah yazarsiniz 🤲

Merhaba ayni korkulari bende yasiyorum yardimci olabilirmisiniz ben 13 haftalik hamileyim doktor bebegin kalbinde parlak noktar gordu ve bobrektee genisleme var dedi yorunlari okudum hep 20 haftadan sonra yasamissiniz bu durum iki test yaptirdim ama on gun beklemek cok zor bu arada ense kalinligi normal cikti ne yapacagimi bilmiyorumm konunun uzerinden baya gecmis insallah yazarsiniz 🤲
Merhaba bendede aynı sorun cikti su anda kaç haftaliksiniz bebeğimiz nasil

X