bebeginde kalpte parlaklık ve böbrek genişlemesi olanlar yardımmm

merhaba beım de bebegımde ayrıntılı ultrasonda bobrekde 5 mm genisleme ve kalpte parlaklık cıktı. down sendromu olur dıye cok korkuyorum. sızın bebegınız nasıl su an

Merhana sizde hangi bulgular vardi? Dusunmekden delirmek uzereyim inanin. Bizde kalpte parlaklik ve hafif bobrek genislemesi cikti
Canim seni cok iyi anliyorum.oncelikle iyi olmsya calis.ben dusunmekten erken dogum yaptim.bizde kalpte parlaklik kafada tek tarafli koroid pleksus kisti ve iki bibrekte 8 ve 9 mm genisleme vardi.once kist gitti sonra parlaklik doguncada 3 ay sonra bibreklerine baktirdim oda gitmusti.sunnetinde etkisi oldugunu soykedi doktir.icini ferah tut hicbisey olnaz.

Kalbiniz cok temiz şok oldum. Cevap yazdiniz mi diye girdim baktim simdi yazdiniz :) bende kiz bebek ama insallah gecer. Hamileliyim zehir oldu cunku. Ikili test falan hepsi iyiydi.hic beklemiyordum bu sorunlari. Masallah bebeginize. Insallah ben de sevinirim sizin gibi

Benmde bebeğimde bobrek genislemesi var. 26 haftalk hamileyim. Bendede dogustan up darligi var. Bebisimde de cikti. Annesinin en olmayacak genini almis(

Allah sizede kizinizada saglik versin insallah.ikili test iyi ciktiysa dusuk ihtimal zaten bisey olmasi caninizi sikmayin.bobrek gebislemesi buyuk degilmis zaten emin olun gecer.parlamada bazen ultrasin yanilmasi olabiliyor bikac hafta sonra tekrar baktirin.insallah guzel haberler ile donersiniz.rabbim isterse her kosulda saglik veriyor istemezsede biz ne kadar uzulsekte hasta oluyor.benim icinde hayal gibjydi 2 ay oncesine kadar hala down olabilirmi diyirdum dusun bebek olmus 7 aylik o ara o derece psikolojim bozulmustu.ama sen benim gibi yapma.ayni anda tedavi gordugum arkadasim vardi tup bebekten hic bir bulgu yoktu suan bebegi down benim gibi 9 aylik.Allah korusun de dua et.eldn baskasi gelmiyor ben eger nefsime uyup aldirsaydim ki her kosulda kabullendim onu suan bak ne guzel bana gulumsuyor.o benim bir anlik hatam ile olmalayabilirdi yanimda.guzel dusun guzel olsun☺herzamab yazabilirsin destek olurum.

Cok tesekkur ederim. Allah razi olsun. Yarin bu isin ehli bir profosor bakicak ultrasonda. Insallah o da bisey yok der. Rahatlarim. Ben normalde de cok kafaya takarim herseyi. Simdi beni en iyi siz anlarsiniz. Ama haklisniz hic bir bulgu cikmadan
Down olan da cok var. cok tesekkur ederim tekrar. Yarin da yazarim doktorun soylediklerini.

Merhaba kızlar ben 2ay önce düşük yaptım ve 1hafta önce doktora gittim tekrar hamile olduğumu söyledi ve 2 gündür iliskinin ardından hafif küçük kucuk kan geldi bebeğe bisey olmusmudur... lütfen acil cevap

Merhaba kızlar ben 2ay önce düşük yaptım ve 1hafta önce doktora gittim tekrar hamile olduğumu söyledi ve 2 gündür iliskinin ardından hafif küçük kucuk kan geldi bebeğe bisey olmusmudur... lütfen acil cevap

Olmamıştır ama bir süre ilişkiye ara verin

Doktora gittim. Ultrasonda bakti. Bu bebeyin down olmasi cok
Dusuk risk dedi. Hic benzemiyor. Yuzune falan da dukkatlice bakti. Illa bu dusuk riske ragmen dna yaptirmak isterseniz kendiniz bilirsiniz dedi. Ben yaptirma diyemem dedi. Ama ikili testiniz 50000:1. Bu bulgularla risk iki kat artiyor 20000:1 oluyorki bu da yine dusuk risk dedi. Cok rahatladim. Sana
Da
COk tesekkur ederim burda bana destek
Oldun zor zamanlarimda .

aldırmayacaksan umarım yaptırmamsındır.

Can'ım bebeğin nasıl iyi oldu mu benim bebeğinde de aynı sorun çıktı çok korkuyorum

Su an 8 aylik hamileyim. Doktor hic bir sorun yok diyor. Sizde hangi sorunlar cikti?
Böbreğinin biri 5.2 diğeri 3.4 ölçüldü 22+5 günlük gebeyim ve kalbinde çok ufak bi parlama var mış. Nasıl bi süreçten geçtiniz? Ölçümleriniz nasıldı? İnilh benim bebeğimde sağlıklıdır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…