bebeginde kalpte parlaklık ve böbrek genişlemesi olanlar yardımmm

Kızlar 22 haftamda bebeğimde böbreğinde büyüme ve kalbinde parlaklık vardı. 25 te böbreğimiz normale döndü şükür. 29. Haftama kadar üç kere kalbi için eko çekildi. Bugün son ekomu çektirdim . Rabbime şükürlet olsun kalbide normal artık. 29 haftalığım. Umudunuzu kaybetmeyin Allah'a sığının hiç bişey olmaz. İkinizi ferah tutun ben o kadar çok ağladığıma pişmanım. Bebişimi üzdüm boşuna. Darısı evladı şifa bekleyen tüm annelere Allah yardımcımız olsun

Kızlar 22 haftamda bebeğimde böbreğinde büyüme ve kalbinde parlaklık vardı. 25 te böbreğimiz normale döndü şükür. 29. Haftama kadar üç kere kalbi için eko çekildi. Bugün son ekomu çektirdim . Rabbime şükürlet olsun kalbide normal artık. 29 haftalığım. Umudunuzu kaybetmeyin Allah'a sığının hiç bişey olmaz. İkinizi ferah tutun ben o kadar çok ağladığıma pişmanım. Bebişimi üzdüm boşuna. Darısı evladı şifa bekleyen tüm annelere Allah yardımcımız olsun
Sizin adınıza cok sevindim,eko çekimi nasıl,bir zorlugu varmi?

Sizin adınıza cok sevindim,eko çekimi nasıl,bir zorlugu varmi?
Canım eko bildiğin ultrason ama kalp doktoru çekiyor Bebek kardiolojisinde bakılıyor. Sadece bebeğin konumu çok önemli. Bebek uygun konumda değilse yarım saat sakız çiğneyip yürüyorsun bol su içiyorsun. 20 dk falan sürüyor. Bebeğin kalp atımından damarlarına kadar inceliyor. 3 kere çektirdim ben. Çok şükür sonuncuda parlaklık kayboldu

Canım eko bildiğin ultrason ama kalp doktoru çekiyor Bebek kardiolojisinde bakılıyor. Sadece bebeğin konumu çok önemli. Bebek uygun konumda değilse yarım saat sakız çiğneyip yürüyorsun bol su içiyorsun. 20 dk falan sürüyor. Bebeğin kalp atımından damarlarına kadar inceliyor. 3 kere çektirdim ben. Çok şükür sonuncuda parlaklık kayboldu
benim bebeğin kalbindeki de kaybolur inşallah,ağlamadığım günüm yok malesef

31.hafta da 5.7 33.haftada biri 9 biri 6 mm idi artik olmiyo doktorumda ben stres olucam diye.bobrekleri saglikli calisiyo diyo sadece mesanesi dolu bak ne guzel diyo.ama bu beni rahatlatiyormi hayir:KK43:( belirtiler iki tanr olunca rahat edemiyorum.kucuk bi buyukluk degil cunku:KK43:(
15 e kadar normal kabul ediliyor bu büyüme benimde bebegimde var hemde ikisinde de bana öyle dedi

Kizlar ben dogum yaptim bugun. Bebeginde kalbinda parlaklik vardi. Bobreginde de hafif genisleme. Cok
Sukur sorunsuz bir bebek dunyaya getirdim. Katiyen korkmayin. Bebegi dogurdugumda bile direk yuzune baktim o agriyla normalmi diye. Cunku hamile donemimde internetden salak salak seyler cok okumustum. Sakin kendinizi uzmeyin benim
Gibi. Allah size de saglikli dogumlar kismet etsin

Benim bebegimin kalbinde de ekojenik odak tespit edildi. Kalpte kireclenme dedi dr. Ama geçebileceğini ve anne karnında tedavisi olmayan birşey olduğunu söyleyince eko çektirip kendimi strese sokmaktan vazgeçtim. Doğunca hemen kalbi incelenecek ona göre birşeyler yapılır. Bari stres olmayyaim. Rabbim dermansiz dertler vermesin kimseye

Kizlar ben dogum yaptim bugun. Bebeginde kalbinda parlaklik vardi. Bobreginde de hafif genisleme. Cok
Sukur sorunsuz bir bebek dunyaya getirdim. Katiyen korkmayin. Bebegi dogurdugumda bile direk yuzune baktim o agriyla normalmi diye. Cunku hamile donemimde internetden salak salak seyler cok okumustum. Sakin kendinizi uzmeyin benim
Gözün aydın canım ay şuna varsa o kadar mutlu oldum ki benişlerimiz aynıydı Şen'le. Güzel kızınla bi ömür sana sağlıklı bir hayat diliyorum ...

Kaç gündür aklımdasınız, bugünde size mesaj atıp, doğum yapıp yapmadığınızı soracaktım, bir ümit cevap verirsiniz diye dua ederken benden önce buraya mesaj yazmışsınız. Yavrunuzda sağlıklıymış, sizi tanımam etmem ama o kadar mutlu oldum ki, inşallah banada nasip olur.Bebeğin kalbine ayrıca bakma gereği duydular mı? Doğumunuz normal mi sezeryan mı?

Kaç gündür aklımdasınız, bugünde size mesaj atıp, doğum yapıp yapmadığınızı soracaktım, bir ümit cevap verirsiniz diye dua ederken benden önce buraya mesaj yazmışsınız. Yavrunuzda sağlıklıymış, sizi tanımam etmem ama o kadar mutlu oldum ki, inşallah banada nasip olur.Bebeğin kalbine ayrıca bakma gereği duydular mı? Doğumunuz normal mi sezeryan mı?
Normal dogum yaptim. Dogar dogmaz soyledim bebek doktoruna kalibinde parlaklik kalmisti diye. Onlarda hemen baktilar bilgi verdiler. Hic bir sorunu yok dediler. Yani bunlar bos anlamsiz ayrintilar. Katiyen kendinizi uzmeyin inanin cok pisman olucaksiniz. Insallah siz de saglikla kucaginiza alirsiniz

Normal dogum yaptim. Dogar dogmaz soyledim bebek doktoruna kalibinde parlaklik kalmisti diye. Onlarda hemen baktilar bilgi verdiler. Hic bir sorunu yok dediler. Yani bunlar bos anlamsiz ayrintilar. Katiyen kendinizi uzmeyin inanin cok pisman olucaksiniz. Insallah siz de saglikla kucaginiza alirsiniz
Allahim insallah boşuna üzülmüşümdür,umut oldunuz bana umutt:)Allah analı babali buyutsun,tekrar hayirli olsun

Üstünden baya zaman geçmiş mesajların ama benim bebeğim de de böbrek genişlemesi ve kalpte parlaklık var aynı durumu yaşayanlar bebekleriniz nasıl lütfen cevap yazın???

Gebeliğimde 21. Haftadayım 2 li test normal ense kalınlığı normal ayrıntılı ultrasona girdim kalbinde parlak bi yer var ve sol böbrek damarı genişlemiş bunlar down sendromu belirtisi olabilirmiş aminyosentez yaptırabilcegimizi ondada 200 de 1 düşük riski var ne yapcm bilmiyorum ben bebegimi kaybetmek istemiyorum aldırmayı düşünmüyorum zaten tedavi ile oldu cok zor bi sürecti 5 aylık mutluluğum yerini karamsarlığa bıraktı keske hiç ayrıntılı yaptırmasaydım en azından hep mutluydu karnım da benimle aynı durumda olanlar çocuğunuz nasıl acaba bende de aynı şeyler var da çok üzülüyorum:KK43:

Çocuklarınız nasıl acaba benim bebeğimde de aynı şeyler var böbrek genişlemesi ve kalpte parlaklık ?

Üstünden baya zaman geçmiş mesajların ama benim bebeğim de de böbrek genişlemesi ve kalpte parlaklık var aynı durumu yaşayanlar bebekleriniz nasıl lütfen cevap yazın???
cok sukir saglikli 3 yasinda
rabbim sizede kucaginiza almayi nasip etsin

Gebeliğimde 21. Haftadayım 2 li test normal ense kalınlığı normal ayrıntılı ultrasona girdim kalbinde parlak bi yer var ve sol böbrek damarı genişlemiş bunlar down sendromu belirtisi olabilirmiş aminyosentez yaptırabilcegimizi ondada 200 de 1 düşük riski var ne yapcm bilmiyorum ben bebegimi kaybetmek istemiyorum aldırmayı düşünmüyorum zaten tedavi ile oldu cok zor bi sürecti 5 aylık mutluluğum yerini karamsarlığa bıraktı keske hiç ayrıntılı yaptırmasaydım en azından hep mutluydu karnım da benimle aynı durumda olanlar neler yaptınız ne önerirsiniz
Merhaba tüm söylediklerinizin birebir aynısını yaşıyorum. Ben amniyosentez yaptırdım. Sonuç bekliyorum. Bebeğiniz nAsıl sağlıkla aldınız mı? Bütün belirtiler aynı olduğundan cevabınız benim için çok önemli. Çok teşekkür ederim..

X