bebeğin eşi altta olup doğum yapanlar

fisnur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2009
46
0
ben 4 ayımı doldurdum kontrole gittğimde dr eşinin altta olduğunu söyledi.bu saatten sonra dönmez dedi.yani herşeye hazırlıklı ol dedi
moralim çok bozuldu benım gibi olupta doğum yapan var mı arkadaşlar paylaşırmısınız:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Canim bir kere daha erken senin icin, hala cikabilir.. Neden doktorun boyle birsey soyledi anlamadim. Eger plasenta asagida olursa, hicbir sekilde normal dogum yapilmaz. Ayni durum bendede var ve ben bunu 17. haftamda ogrenmistim, o zamandan beridir doktorum buyuk ihtimalle cikar dedi bana cunku gercekten % 70-80 ihtimalle cikiyormus ama maalesef benimki cikmadi su an 36. haftamdayim, bana doktorum daha yeni artik cikmaz dedi ve insallah hayirlisi ile bu ayin sonunda sezeryan olucam...

Sakin moralini bozma, stres yapma, bu senin ve bebegin icin daha kotu olur.. Rahat ol...

benimde doktorum 24 haftada rahim ağzına çok yaın demişti.daha sonra 28 haftamda tekrar ultasonda bakıldı ve hiç yükselmediğini gördü. büyük bir ihtimalle sezeryan olacak dei. 32. haftaya kadar yükselme şansı varmış ozamna kadar yükselmediyise zati yükslemiyormuş . sezeryanla doğum yaptım.şimid oğlum neredeyse 7 aylık.ablamında öyleydi.hatta onun biraz daha yakındı kanaması fln olmuştu.şimdi kzı 9 yaşında. önemli olan kendimize dikkat etmemiz. biz iyi olunca bebişlerimizde iyi oluyor.işin en önemli kısmı moral. kendine bakım ve beslenme. rahat ol ki raha tbir hamilelik geçir. :))

benim plasentada doğum kanalına yerleşikti yani tamamen aşağıdaydı ve çıkmadı 36. hafta aşırı kanamayla erken doğum yaptım dikkatli olmanı tavsiye ederim

bana da 17. haftada aşağıda demişti doktorum ama 23. haftamda detaylı ultrasona girdiğimde yukarı çıktığını söylediler.. belki seninki de yukarı çıkar.. gönlünü ferah tut yinede..

X