Bebegin beyninde sıvı birikmesi ve kafa gelişiminin önde olması

kbrdglr

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2013
652
333
İnsallah bu konuda yardımcı olacak birileri çıkar.28 haftalık hamileyim bugün normal kontrole gittiğimde dr bebegin beyninde sıvı birikmesi var 12 mm dedi ve beni acil perinatolojiye yönlendirdi gittiğim yer devlet hastanesiydi ve yine devlet hastanesine sevk etti hatta dr kendi aradı ama dr yarın gelsin dedi.tabii biz tedirgin olduk oradan çıkıp özele gittik özelde ki dr da ölçümde 12 mm sıvı olduğunu dile getirdi aynı hastanede perinatolojiye müşahitlik vardı hemen ona da muayene oldum ama dr ölçümü 9 olarak yaptı ve korkulacak birsey yok dedi ama kafa gelişimini de 2 hafta önde olduğunu söyledi bu bizi çok korkuttu hem sıvı toplaması ve kafa büyüklüğü ama dr normal demek ki kafa yapısı büyük dedi tabii yarın ki dr da gideceğiz ama endişelerimiz hala devam ediyor böyle birsey yaşayan oldu mu?

Benim oğlumunda kafasının büyük olduğunu söylemişti doktorum ama sıvıdan falan bahsedilmemisti. Çok şükür sağ salim doğdu bi sıkıntı yok. Umarım sizdede bi sıkıntı olmadan atlatırsınız.

Amin insallah bizimde sadece kafa yapısının büyüklüğündendir.bizde dr ilk önce sıvıyı dikkate aldı kafa büyüklüğünü ben sorunca söyledi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…