Bebeğimle umutlu bir bekleyiş içerisindeyiz...

babytwin

Cemre Kızım :)
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2009
1.110
2
başardık... uzun uzun çalan zil bizim içindi...
25/5/2009

Bugün sabah erkenden kan verdim Maya'da. Yine her zamanki gibi biraz zor oldu ama çok keyifli bir amacı vardı bugünkünün... :) Şerifeciğim beni incitmeden aldı, tüpe baktı tam gebe kanı dedi... gülüştük.

Güzel bir hava var bugün ankara'da. sıcak ta değil soğuk da. güneşli bir bahar havası. her yerde güller açmış rengarenk, günlerdir yatıyorum. bahçemiz beni gülümseyerek karşıladı.

Zaman geçmek bilmedi, günler akıp gitmişti ama saatler geçmiyordu bir türlü... hele o son saat saat 15.00 itibariyle acayip heyecanlandım ve heyecandan karnım ağrımaya başladı...

Maya'da bekliyorum... benimle aynı gün transferi olan bir hasta sonucunu fakslamış, sonuç pozitifti... herkes çok sevindi, ben de onun adına çok sevindim. ama benim sonucum nerede? beklemek çok zor, negatif olursa ne yaparım? pozitif olursa ne yaparım? bilmiyorum...

Az sonra uzun uzun bir zil daha çaldı... hah birinin daha geldi sonucu dedim. biz o gün 3 kişiydik. baktım ki telefonum susmuyor, şerife koşarak boynuma atladı. canım benim, o kadar sevindim ki. kendimi bırakmışım, ağlamaya başladım. ne kadar sarıldık hatırlamıyorum. sonra osman hoca aradı, yanınıza geliyorum dedim. onun da boynuna atladım. mayadaki herkes o kadar iyi ki. herkes çok sevindi. benimle ağlayanlar oldu. canlarım benim.

Sonra hemen eşimi aradım, nasıl söyleyeceğimi bilemedim. ağlıyordum, "hamileyim" dedim, başka pek birşey diyemedim. o da çok heyecanlandı.
sonra annem, ablamlar, kardeşim, yakın arkadaşlarım herkesi deli gibi aradım...

Değerim 222 gelmiş, % 60-70 ihtimalle tek dedi osman hoca, ama ikiz de olabilir dedi. benim rüyamı hatırlarsanız tek bir yeşil ışık görmüştüm transfer öncesinde. içime de hep tek doğdu. bakalım bir sürpriz olmazsa tek gibi görünüyor. aslında en sağlıklısı her açıdan.

Allahım çok şükürler olsun. emeklerimizi boşa çıkarmadın, dualarımızı karşılıksız bırakmadın, umudumuzu verdin, sabrımızı ölçtün. inşallah doğduğu günü de görürürüz. hayırlı bir insan olur herkes için...

Öncelikle Maya Tüp bebek Merkezi'nin değerli doktorları başta Osman Denizhan Özgün hocama ve Dr. Adnan Kaya'ya, Embriyologlarım Dr.Enver Kerem Dirican, Özge Ercan ve sevgili Mukaddes Uğurlu'ya, canım kardeşim, hemşirem herşeyim Şerife Çam'a diğer hemşirelerim sevgili Seçil, Gül ve Ebru'ya, her zaman gözlerinin içi gülen sevgili doktor Oya'ya, Şafak, Figen Güler ve canım Özgüle... binlerce kez teşekkürler....
Sizleri çok seviyorum... kalbiniz, duanız, biliminiz herşeyinizle yanımda yakınımdaydınız... başarılarınızın devamını dilerim...

Şerife sen çok ceyarsın çokkk... benden 8. gün e2 bakacağım diye kan al sen b-hcg bak, değer pozitif çıksın ama bana dinlen de... teyze olacağım de ama kesin sonucu söyleme... seni çok seviyorum, değer düşük diye beni umutlandırmak istememişsin. kesinleşince söylemek istemişsin. canım ne kadar incesiniz. ama bana ne kadarpozitif konuştunuz, moral verdiniz. bugün yükselince çaldınız zilimi... hala kulaklarımda...

Güzel haberi aldık... çok şükür... ama herşey esas şimdi başlıyor... yola çıktık... :eek:

Umutlu bekleyişim devam ediyor…
28/5/2009

Yoğun ve heyecanlı geçen günler yerini yine sakin bir bekleyişe bıraktı…
Şuan hamileyim…

Baharın en güzel ayında Mayıs ayında, Anneler gününde hayata ilk adımlarını attılar… Kaç taneniz benimle şuan emin değilim… Tek olduğunuz düşünülüyor… ama sürprizlere de hazırlıklıyız…

Güzel haberi aldığımdan bu yana çok mutluyum. ılk gün bana dediler ki rahat bir uyku uyursun artık bugün… ama ben zaten günlerdir uyuyordum… Öğrendiğim ilk gece ise heyecandan uyuyamadım uzun süre… hep düşündüm… hayal kurmadan o anı yaşamaya onu hissetmeye çalıştım…

Progestana bir de hamilelik belirtileri eklenince serseri mayın gibi dolaşmaya başladım ortalıkta… her an her yerde uyuyakalabiliyorum… bu sabah işe biraz erken gelmişim baktım başım dönüyor 10 dakika uzanayım demiştim, tam 1.5 saat uyumuşum…

Dün yine gebelik testi için kan verdim Maya’da… Bu son dedi Şerife’ciğim, artık ayda bir kan alırız dedi… Bu güzel bir haber… Kolumdaki morluklar neredeyse tamamen iyileşti artık…

2. test sonucum 377 çıktı. Bu değer de tek olduğunu doğrular gibi dedi Osman Hocam. Ama yine de belli olmaz dedi.

Test gününden itibaren 3 hafta sonra kese görülüyormuş. 1 hafta geçti sayılır. 2 hafta sonra seni tekrar göreceğim inşallah…

Umut dolu bekleyişim seni kucağıma alana kadar sürecek bebeğim…

tebrik ederim hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

darısı başımıza inşllh

Tebriklerrr.Allah sağlıcakla kucağınıza almayı nasipp etsin inşallahhhhhhhhha.s.

ay canım benim çok güzel yazmışsın
bak şimdi duygulandım TEBRıKLER alkisalkisalkisCANIM
ALLAHIM sağlıklı kucagına almayıda nasip etsin
bizler için dua et canım darısısda bizlere olsun ıNŞAALLAH:Saruboceq:

tebrikler canım benim..Rabbim sorunsuz bir hamilelik geçirmeni,bebeğini sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin..amiiinnn...

çok sevindim çok güzel şeyler yazmışsınız yüce rabbim hayırla ve sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ALLAH isteyen herkese bu güzel duyguyu tattırsın.bende 7 haftalık hamileyim.ALLAHI,M herkesin gönlüne göre versin.

canım Allajh tamamına erdırsın vala aglayarak okudum hıkayenı Allah bu yolda emek harcayan herkesın yuzunu guldursun inş,gelısmelerı yazmayı unutma:emir_bebek::ecrin_bebek:

Rabbim ne kadar büyüüük herşey onun bir ol demesiyle oluyor. Tebrik ederim sizi inşallah kucağınıza alacağınız günde tez zamanda gelir. Rabbim herkese sağlıklı bebek dünyaya getirmeyi nasip etsin inşallah.

5 Haftalık olduk...
1/6/2009

Bebeğim dün itibariyle 5. haftasını doldurdu... opuyorumnanaktan

Bu hafta 0.2 mm civarında boyutu. .. Artık gözle görülebileceğini düşünüyorum...
Gebelikle ilgili siteleri ziyaret ediyorum ve ilginç bilgiler ediniyorum.
Bu hafta onu büyük bir değişim ve gelişim bekliyor...

Organları oluşmaya başladı, önce omuriliği ve kalbi oluşacak... sonra diğer organları... haftanın sonuna doğru minik bir insana dönüşecek ve boyu 1.5-2 milimetreyi bulacak... :nazar:

Hepsinden önemlisi bu değişim ve gelişimi sağlayabilmesi için benden beslenmeye başlayacak... ne kadar ilginç... içimde bir canlı büyüyor ve benden besleniyor... tıpkı benimde annemin vücudunda büyüdüğüm gibi... annem de öyle büyümüş... babam da...

bütün bunları daha önceden bilsem de şuan bana biraz garip biraz da eğlenceli geliyor... çok duygusal bir süreç beni bekliyor anladığım kadarıyla... buna hazırlıklıyım ama... gamyoncuiremsu

onun için beslenmeliyim... ama canım hiçbirşey yemek istemiyor... herşeyin tadı değişmiş... transferden bugüne çay içemiyorum... acaba zararlı olduğu için mi vücudum çayı istemiyor... normalde en sevdiğim içecektir... ablamlarda da bu şekilde olmuştu... genetik mi acaba...

çocukken ablam bana bir bez bebek dikmişti, her kız çocuğunun bebeği gibi benim de bebeğimin cinsiyeti kızdı... saçlarını tarar, örer, giydirir, süslerdim onu... annem beni dizine yatırıp sallarken ben de onu dizlerime yatırır kendim sallandıkça, sallardım onu... bazen ninni mırıldanırdım... altını ıslatınca kızardm ona... kendimi onun annesi gibi görürdüm... kaydirigubbakcemile3

o zamanlar bilmezdim, bilemezdim anneliğin ne kadar olağanüstü ve farklı bir his olduğunu...

çok güzel yazmışsın canım yaaa
çok duygulandım gözlerim doldu okurken
allahım sana kucağına almayı bize de o duyguyu yaşamayı nasip etsin işnş.

X