Bebeğimle umutlu bir bekleyiş içerisindeyiz...

öyle sevindim ki anlattıklarında hep umut oldu bizlere canım allah sağlıkla doğurmayı nasip etsin darısı hep bizim başımıza olsun

canım tup bebek özel bölümüne yazdıgın yazıyı okudum cok duygulandım vala,Allahım melegını sana bagışlasın:Saruboceq::Saruboceq:

bugün bir anne adayının yakasında aşağıdaki notun yazdığı bir rozet gördüm ve çok hoşuma gitti, sizlerle de paylaşmak istedim:

Sadece pozitif hikayeler LÜTFEN! bebeğim dinliyor... :icecream:

Yaşamın Manşeti
4/6/2009 ·

"Yaşam'ın Manşeti'nde" gazeteci arkadaşım Seda Poyraz'ın bir internet sitesindeki bu haftaki köşe yazısının başlığı. Başlığı görünce çok etkilendiğimi söylemeliyim. Yazıyı okuduğumda "Yaşamın manşeti nedir?" sorusuna arkadaşımın cevabının da "doğum" olduğunu görünce yazı daha da ilgimi çekti. Çok hoşuma giden ve yaşam üzerine kurgulanmış bu yazıdan bazı kesitleri sizlerle paylaşmak istedim. Yazının orjinal halini aşağıdaki linkden okuyabilirsiniz.

"Yaşam'ın Manşeti'nde"

Yaşamın manşeti nedir?.. Soruya ‘doğum’ yanıtı verildiğinde; her an güncellenen diğer haberlerle sürer gider… Doğduğunuz gün o büyük manşet ağlayarak atılmış, her geçen yıllarımız, bireysel biçim farklılıklarıyla manşet altı haberlere girmiştir. Kutlansa da, kutlanmasa da. Kaçınılmaz sonlar, bazılarımız için iri siyah puntolarla atılan son manşet de değildir aslında. Bedensiz de olsa düşünceleridir O’nları yaşatan…

Coşku, ilgi, sevginin bir diğer ifadesi yaş günlerimiz. Gözlerimizi kapayıp kısa bir süre geçmişe daldığımızda, evin geniş salonunda annenizin türlü çeşitli donattığı masanın etrafındaki kalabalık arkadaş grubunuzun, doğum günü pastanızı üflerken sizi alkışladığını görebilirsiniz. Bu gününüzde yanınızda arkadaş grubunuz değil aileniz de olabilir. Ya da hiç kimse. Ama özel’dir, her zaman.

Yaşam, büyümenize izin vermişse eğer, her yıl atışında ruhunuz pek de yaşlanmaz aslında. Değişen, olgunluk deneyimleri yanı sıra hemen sadece görüntünüzdür. Yıllar geçip de çok ileri yaşlara geçiş de yapsanız, çocukken sandığınız ya da avuntuyla karşılandığı gibi zamanınız gelmiş olamaz; ruhunuz gençtir. Ve yaşam ‘anlık’ geçişleriyle uzun yaşanmamıştır.
..................

“BAS-TİZ” Seda POYRAZ, “Yaşam’ın Manşeti’nde… “:

Yaşamın Manşeti
4/6/2009 ·

"Yaşam'ın Manşeti'nde" gazeteci arkadaşım Seda Poyraz'ın bir internet sitesindeki bu haftaki köşe yazısının başlığı. Başlığı görünce çok etkilendiğimi söylemeliyim. Yazıyı okuduğumda "Yaşamın manşeti nedir?" sorusuna arkadaşımın cevabının da "doğum" olduğunu görünce yazı daha da ilgimi çekti. Çok hoşuma giden ve yaşam üzerine kurgulanmış bu yazıdan bazı kesitleri sizlerle paylaşmak istedim. Yazının orjinal halini aşağıdaki linkden okuyabilirsiniz.

"Yaşam'ın Manşeti'nde"

Yaşamın manşeti nedir?.. Soruya ‘doğum’ yanıtı verildiğinde; her an güncellenen diğer haberlerle sürer gider… Doğduğunuz gün o büyük manşet ağlayarak atılmış, her geçen yıllarımız, bireysel biçim farklılıklarıyla manşet altı haberlere girmiştir. Kutlansa da, kutlanmasa da. Kaçınılmaz sonlar, bazılarımız için iri siyah puntolarla atılan son manşet de değildir aslında. Bedensiz de olsa düşünceleridir O’nları yaşatan…

Coşku, ilgi, sevginin bir diğer ifadesi yaş günlerimiz. Gözlerimizi kapayıp kısa bir süre geçmişe daldığımızda, evin geniş salonunda annenizin türlü çeşitli donattığı masanın etrafındaki kalabalık arkadaş grubunuzun, doğum günü pastanızı üflerken sizi alkışladığını görebilirsiniz. Bu gününüzde yanınızda arkadaş grubunuz değil aileniz de olabilir. Ya da hiç kimse. Ama özel’dir, her zaman.

Yaşam, büyümenize izin vermişse eğer, her yıl atışında ruhunuz pek de yaşlanmaz aslında. Değişen, olgunluk deneyimleri yanı sıra hemen sadece görüntünüzdür. Yıllar geçip de çok ileri yaşlara geçiş de yapsanız, çocukken sandığınız ya da avuntuyla karşılandığı gibi zamanınız gelmiş olamaz; ruhunuz gençtir. Ve yaşam ‘anlık’ geçişleriyle uzun yaşanmamıştır.
..................

“BAS-TİZ” Seda POYRAZ, “Yaşam’ın Manşeti’nde… “:

Tek mi, çift mi?
9/6/2009 ·

Bugün itibariyle tam tamına 6 hafta 2 günü doldurduk.

Beklemekle geçen günler, an olarak sürekli gözümüzde uzasa da, şöyle bir geriye dönüp baktığımızda baya bir yol kat ettiğimizi görüyorum.

Aslında tedavim Nisan ayında olacaktı, bir ay önce klomen kullanıp yumurtlayamadığım için kist olabilir diye uyardı şerife hemşire, üzülmüştüm. 1 ay daha nasıl bekleyeceğim diye. çünkü artık hazırlamıştım kendimi tedaviye. ama o ay da çok çabuk geçti, sonraki günler de... iyi ki bekledik, en ufak bir riski bile almadık böylelikle...

Şimdi bebeğimle görüşebilmek için ilk randevumuzu aldık, 12 Haziran Cuma günü saat 13.45... Görüşmeye babası ile birlikte gitmeyi planlıyoruz, olmazsa ona cep telefonundan dinleteceğim minik kalp atışlarını. Gelebilirse ilk kez görecek. Allah'ım inşallah, onu bize bağışla.

Osma Hoca, test için gösterdiğin sabrı keseyi grömek için de göstereceksin demişti. 3 hafta sonra dedi, ben de acele etmedim. evet keseyi daha önce görebilirdik ama şimdi onu hem görüp hem çıkarttığı ilk sesi duyacağız. :asigim:

Boyutlarının bu hafta itibariyle 2-3 mm'yi bulduğunu tahmin ediyoruz. Bende sürekli uyuma isteği dışında herhangi bir problem yok artık çok şükür.

Peki tek mi çift mi?
Bu soru bana küçükken, pırıl pırıl misketleri elinde tutan çocuklarla oynadığımız eğlenceli nostaljik oyunu hatırlattı. :icecream:

Size ilk buluşma günümüzü anlatmak için şimdiden sabırsızlanıyorum. Dularınızı eksik etmeyin lütfen. :nazar:

Tebrik ederim ...............
:ecrin_bebek: rabbim hayırlısıyla kucağınıza almak nasip etsin..............

Annesinin Bitanesi
12/6/2009 ·

Dün trasnferden sonraki ilk büyük buluşma gerçekleşti. ışte buluşma anı yaşananlar...

Şerife hemşireciğimin gayretleri ile buluşma günü bir gün önceye alındı, bu tür değişiklikler aslında Osman hocamın pek hoşuna gitmiyor, ben o yüzden çok sıcak yaklaşmamıştım. Ama yine de iyi oldu. Yoksa şuan hala merakta olacaktım.

Dün yine kan testindeki gibi son saatler geçmek bilmedi, hayatta sanırım en zor şey beklemek...
Tam saatinde babamız da geldi Maya'ya, usg odasına alındım, çok heyecanlıydım... Şerife muzip bir şekilde şimdi birşey yapacağız, önce ben bakacağım dedi. Nasıl yani dedim? Ben üstten bakacağım önce dedi, tamam dedim fısıltıyla, sanki büyük bir sırrı paylaşır gibi . Müthiş bir hızlılıkla baktı ve hemen 1 tane kese gördü, pıt pıt kıpırdıyordu. Ohh güzel kalbi de çalışıyor dedi, çok rahatlamıştık...
Şerifenin bir özelliği daha var, keseye göre cinsiyet tahimininde bulunuyor ve büyük oranda tutturuyor, bunu bildiğimden ve meraktan kız mı dedim, o an içime öyle doğdu, yok bu erkek dedi. Kendinden oldukça emindi, ben de güldüm. osman hocanın kapısını çalıp, "hocam bir oğlumuz olacak" buyrun siz de görebilirsiniz dedi, çok güldüm... kaydirigubbakcemile3

Sonra Osman Hoca geldi odaya, biraz gergindi, artık bu stresi benim kalbim kaldırmıyor dedi, gerçekten çok endişeli görünüyordu. şerife ile keseyi gördüğümüzü söyleyip kendisini rahatlatmaya çalışsak da endişesi geçmemişti... demek ki sevgili osman hocam onca yıllık tecrübesi sırasında on binlerce vaka görse de her defasında aynı heyecanı, aynı stresi ve korkuyu yaşıyor. Hocam sizin işiniz gerçekten zor dedim. Zor tabii dedi, bu en önemli muayene dedi. Bu arada keseyi bulmaya çalışıyordu, o arada saklanmış bebiş, kısa süreli bir heyecan yaşandıktan sonra gösterdi kendini... derin bir ohh çekti osman hoca, hocam biz görmüştük zaten diyorum ben, ama o işte şimdi inandı ve çok rahatladı... eee ne de olsa osman hocanın torunu. dede olmak için henüz erken bir yaşta olsa da kendisi Maya bebeklerinin Osman Dedesi... opuyorumnanaktan
Şerife de erkek erkek diye zıplayıp duruyor... çok şirin yaaa... hihoyyyt
ıkisi de kendi çocukları gibi sevindiler gerçekten... sağ olsunlar...
Sonra sıra geldi, kalp atışını duymaya... ben işte o zaman daha çok heyecan yaptım... Osman hoca biraz erkenmiş bakmak için, acele ettiniz dedi... gelişimi şuanda bir hafta daha geride dedi... ama kalbi oluşmuş, şuanda tam yarım cm bir bezelye tanesi kadar... :nazar:
Az sonra yeni oluşan minik kalbini duymaya başladık, özellikle nefesimi tuttuğumda ses acayip yükseliyordu ve çok hızlı atıyordu... canım benim... o kalbin hep aşk ve sevgiyle çarpsın...
Ve baba ile buluşma zamanı, o da aramıza katıldı, o muhteşem sesi dinliyoruz... herkes mest olmuş durumda... sonra diğer hemşirelerden de gelen oldu, oda bir anda kalabalık oldu...
Osman Hoca haftaya yapacağımız muayenede daha net bir ses duyarız, ama şuan herşey yolunda rahatlayabiliriz... artık 3 kişilik bir ailesiniz dedi... ve tebrik etti eşimi ve beni... kaydirigubbakcemile2

Hastalarına bu kadar sıcak, samimi bir aile ortamı yaratan başka bir merkez ya da doktor var mı acaba, bunu gerçekten merak ediyorum. ben başka hiçbir merkez ile görüşmedim bile, bütün tüp bebek merkezleri mi böyle, bu işin doğası mı bu bunu bilemiyorum... ama ben maya ile yolumuz kesiştiğinde onlara sonuna kadar güvendim... genelde doktorlara karşı önyargılıyımdır... ama osman hoca'ya baştan bu yana sonuna kadar güvendim... ve bebeğimin teyzesi şerifeciğime... yani benim için benim mutluluğumu paylaşan neredeyse benim kadar heyecanlanan, sabırsızlanan süper bir ekip Maya... a.s.

Stresli ve heyecanlı geçen dakikaların ardından hepimiz acayip rahatlamıştık... eşim de büyük bir keyifle dinledi sesi, duygularını malesef çok belli edebilen birisi değil, ama gözlerinden okunuyordu sevinci...

Darısı annelik ateşi ile yanıp tutuşan tüm kadınlara inşallah...

Haftaya tekrar buluşacağız bebişle, artık rahatlıkla tekil konuşabilirim... Osman Hoca bebişi fazla yormayalım ses kaydı ve videosunu haftaya alırız dedi...

Evet Modelimizi ilk günden yormayalım değil mi? :asigim:

Canım yazını okurken gözlerim doldu... çok içten yazmışsın... seni tebrik ediyor kolay bir hamilelik ve sağlıklı bir bebek kucaklarsın inşallah...sevgiler

--------------------------------------------------------------------------------

Ben de varım...19/6/2009

Dün bebeğimle ikinci buluşmamız gerçekleşti.
Bu kez daha sakin, kontrol amaçlı kısa bir mauyene oldu. Doktorum bebeğimin hayata tutunmasında emeği olan, Adnan Hoca'ydı, böylece kendisi de tanışmış oldu minikle...

Bebeğin boyunu öğrendiğimde çok şaşırdım. Geçen hafta 5 mm iken, şuanda tam 11 mm olmuş, iki katından daha çok bir gelişme göstermiş maşallah. Çünkü artık 2 gün sonra tam 2 aylık olacak... Doktorum gelişiminin haftası ile uyumlu olduğunu söyledi...
Kalp atışlarını kısa bir süre de olsa oldukça güçlü bir şekilde dinledim...

Bir de beni şaşırtan görüntüsü oldu, geçen hafta nokta kadar iken, dünki ultrasondaki görüntüsü minyatür bir insan formundaydı, kolları seçiliyordu ve hareket ediyordu. Büyük bir C harfine benziyordu ama bu kez sadece sesi ile değil görüntüsü ile de "ben de varım" der gibiydi... opuyorumnanaktan

Dünyaya istenen bir bebek olarak gelmenin güzelliği üstünde olacak bebeğim... Yolculukların en yoğununa çıktın, yolun açık olsun...

Biraz da kendimden bahsedeyim, henüz herhangi bir mide bulantısı yaşamadım, progestanın saatini değiştirdim, artık tokken içiyorum ve tansiyon düşmesi yapmıyor, aklınızda bulunsun... Ama fırsat buldukça uyumaya devam... kaydirigubbakcemile3

--------------------------------------------------------------------------------

Ben de varım...19/6/2009

Dün bebeğimle ikinci buluşmamız gerçekleşti.
Bu kez daha sakin, kontrol amaçlı kısa bir mauyene oldu. Doktorum bebeğimin hayata tutunmasında emeği olan, Adnan Hoca'ydı, böylece kendisi de tanışmış oldu minikle...

Bebeğin boyunu öğrendiğimde çok şaşırdım. Geçen hafta 5 mm iken, şuanda tam 11 mm olmuş, iki katından daha çok bir gelişme göstermiş maşallah. Çünkü artık 2 gün sonra tam 2 aylık olacak... Doktorum gelişiminin haftası ile uyumlu olduğunu söyledi...
Kalp atışlarını kısa bir süre de olsa oldukça güçlü bir şekilde dinledim...

Bir de beni şaşırtan görüntüsü oldu, geçen hafta nokta kadar iken, dünki ultrasondaki görüntüsü minyatür bir insan formundaydı, kolları seçiliyordu ve hareket ediyordu. Büyük bir C harfine benziyordu ama bu kez sadece sesi ile değil görüntüsü ile de "ben de varım" der gibiydi... opuyorumnanaktan

Dünyaya istenen bir bebek olarak gelmenin güzelliği üstünde olacak bebeğim... Yolculukların en yoğununa çıktın, yolun açık olsun...

Biraz da kendimden bahsedeyim, henüz herhangi bir mide bulantısı yaşamadım, progestanın saatini değiştirdim, artık tokken içiyorum ve tansiyon düşmesi yapmıyor, aklınızda bulunsun... Ama fırsat buldukça uyumaya devam... kaydirigubbakcemile3

Ay canım yaaa seninle birlikte bende hamileyim sanki. Hep yazamasam da senin yazdıklarını okuyup okuyup içimden seviniyorum. Böle giderse beraber doğurcaz valla. :roflol:
Büyük C'en annesinin yanağına sıcacık öpücükler de konduracak inşallah yakın zamanda. Bu arada yeni ev tutmuşsun ''Ben de Hamileyim'' sitesinde. Yeni evin hayırlı olsun tatlım güle güle otur. Çaya gelicem bigün :kahve:

Teşekkürker TIFF... darısı başına canım... her zaman beklerim, ne zaman istersen... :icecream:

X