Bebeğimle ilgili sıkıntılar

Sadece anne sütü alan bebekte katı kaka beklenmez doğru ancak şimdiye kadar bebeğiniz günde 3- 4 defa kakasını düzgün yapabilmiş. Yani yapısal bir sorun varsa şimdiye kadar da yapamaması lazımdı diye düşünüyorum. Onun için çevresel faktörleri bir düşünüp düzeltebilirsiniz.

Tabi işin ehli biz değiliz. Gastroya bir götürün. Baksınlar. İnşallah bir şey çıkmaz.

bebeginizin kaka yapmaya çalışıp huzursuzlanıp yuzunde zorlaniyormus gibi kızarma ve kısa kısa ağlaması oluyomu?

Ben de sizin gibi düşünmüştüm. İnternetten araştırınca o kadar çok hastalık var ki bir kısmı çocukluk döneminde bile belirti verebiliyormuş

Öncelikle rahat olun. Gerginlik sütün en büyük belasıdır.
İnternet safsatalarla dolu. Bunu da bilin.
İlk günlerde bebekler mekonyum denilen kakayı çok sık yaparlar zamanla azalır.
Siz içtiğiniz su miktarını arttırın.
Bir de alerjik reaksiyon gösterebilecek süt ve ürünleri gibi yiyecekler tükettiyseniz hassasiyeti olabilir bebeğinizin. Biraz gözlemlyin. Bebek uzmanı ebe Tülin bulur var onu takip edebilirsiniz instagramdan sizi sakinleştirecek bir üslubu var diye düşünüyorum.
Bir de Dr. Osman Gönülal var YouTube de onu da izleyin. Alerji ile ilgili olan bir bölümü var gözlemlerinizi ona göre de yapabilirsiniz.

25 gunden sonra cocuklarda bagirsak hareketleri baslar, gaz artışı olur bu gazla basıncla kaka yaparken bazen popolarinda catlak olur.
dr eger makat catlagi derse beni buradan etiketleyin size tedavisini yazayim

Bol emzirin sıvı çokluğu olmalı karnına zeytinyağı ile saat yönünde masaj yapın sonra bacaklarını ıkınma pozisyonuna getirin kucağınıza alıp dik şekilde. Ama dr yönlendirdiyse mutlaka gidin ihmal etmeyin o daha iyi bilir. O zamanlar bez yetiştiremiyorduk biz

benim bebegim de kaka yaparken zorlanıyor bikaç kere poposunu uyardık bizde ama sıvı gelmişti.Bol su içiyor musunuz ? Benim bebegim günde 2-3 sefer kaka yapiyor şuan 2 aylık daha mı fazla yapması gerekli

Her beslenme sonrası su verin bebeginize . Beslenme sonrasi olunca kilosuna da zarar vermez. Kuçuk daha ama yaz bebegi sonucta. Susuz kaldiysa da katı olabilir kakası

17 gün yapmamıştı oglum. Sadece anne sütü alıyordu. Doktor 15 gün yapmayabilir demişti. Çocukta hiçbir rahatsızlık belirtisi yoktu. 17. gün yaptı. Ondan sonra da günaşırı yaptı. Simdi 3,5 yasinda hiçbir sorunu yok...

Peki yaptığında katı mıydı normal miydi

Benim değilde bir arkadaşımın bebegide öyleydi anne sütü aliyodu ama kabizdi sonra nasıl çözdüler unuttum ama bir kaç ay uğraştılar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…