Gazlı huysuz bebek ve alerji

Merhaba benim bebeğimdede alerji şüphesi var kakasını mukuslu onu bezin iki tarafını birbirine degdirerek sümük gibi uzuyorsa mukusludur. Öyle anlayabilirsin. Benimkinde ciltte kuruluk ona bağlı egzama kakada mukus ve gaz var biaga damlayı bizede verdi diyet yap dedi 5 gündür diyet yapıyorum süt ve süt ürünleri ayrıca dana etide yemiyorum . Mustela stellatopia krem ve sampuan kullanıyorum vücudunu kremliyorum baştan aşağı gaz için yüz üstü yatırın kolay gaz yapar zorlanip kalkmaya çalıştıkça çıkarır. Benimki çok gazliymis fakat sakin Bi bebek ve gazını rahat cikariyor . 3 gün mama ver memeni sağ dedi doktor fakat ben vermedim meme veriyorum hala yuzundekiler geçmeye başladı fakat vücudunda hala var mukus ta devam ediyor etkilerin geçmesi 3 haftayı bulabilirmis bir hafta dolunca kontrole gidicez. Biz haftada 12 kg yogurt yiyen bir aileyiz diğerleri yogurt yerken bu bakacak mi çok üzülüyorum bende benim diyet yapmam dert değil fakat oğlum için üzülüyorum
Merhaba canım uzun zaman olmuş ama bebeğim süt ürünlerini kestiğim halde bi fark etmemişti 3.5 aylıkken gaz sorunumuz azaldi mukuslu kaka halende var eskiye nazaran iyi durumda şükür alerji mamasina devam ediyorum ama

Merhaba canım uzun zaman olmuş ama bebeğim süt ürünlerini kestiğim halde bi fark etmemişti 3.5 aylıkken gaz sorunumuz azaldi mukuslu kaka halende var eskiye nazaran iyi durumda şükür alerji mamasina devam ediyorum ama
Merhaba bugün bir kaç gündür burun tıkanıklığı var ve serum fizyolojik ile de birsey çıkmıyor fakat sesini duyuyorum sabah artık devletin test gününü beklemedik özel alerji uzmanına gittik cilt testi yaptı süt kanda negatif çıkmıştı fakat ciltte pozitif çıktı ve yumurta beyazı pozitif çıktı. Burun için sprey verdi bakalım henüz bir işe yaramadı. Egzama için hipokort krem verdi 5 gün sür geçince süt merdiveni ile diyeti acicaz dedi kökten başlıcaz dedi yumurta ve tavuk tüketme dedi

Selam arkadaşlar umarım hepiniz benim yazımı görürsünüz. @snkk G goknilay @arasaren10 E eylulum3434 .
Sizin yaşadığınız süreçlerden geçtim hala geciyorum. Öncelikle kaka resmine bakınca gayet normal duruyor. Şimdi bunun nedenlerini anlaticam. Bende sizin gibi sezeryan doğum yaptım ve sonrasinda gazlı ikinmali mukuslu bir bebişim oldu. O kadar ikinip zorlaniyordu ki normal bebek nasıl bilmiyorum. Bir gün kakasinda kan gorduk yaygın bir şekildeydi alerji doktoruna yeşil alan açıldı ve gittik. Süt ürünlerini kestim bebek biraz rahatladı ama sancılar devam etti. Gazını yapıyordu ama yeterli gelmiyordu. Ayaklarını bacaklarını çekip ağlamaları devam etti. Ben çok yoruldum ve zaten doktorum kan yoksa diyetini aç dedi. Açınca gazdan meme reddi oldu kendi başıma devam ettim. Sonra artık yeter diyip bıraktım diyeti pek bir fark olmadı aynı şeyler yine devam etti. Bugün alerji uzmanına gittik bebeği ek gıdaya başlattım yüzü hafif dökmüştü cunku. Doktor şunu dedi bu bebekte alerji yok testte de çıkmadı. Yeşil ve mukuslu kakayi sordum çok normal dedi sezeryan doğumda olur dedi. Gazı sordum o da olur bazı bebekler koliktir dedi. Peki nedir alerji dedim kusma büyüme geriliği yoğun egzamalar kanlı kaka dedi. Kısacası bizim bu yaşadığımiz hassasiyet ve kolik durumu. Yani bebegimiz büyüyünce gecicek. Biraz sabr istiyor. Bende kafayı yemiştim alerji mi değil mi diye düşünmekten. Artık alerji değil diyorum kendi kendime. Şimdi rahat kafayla ağlama krizi geçiren çocuğa gaz sorunlari var gözüyle bakıyorum. Boş yere diyet şu bu ugrasmiycam. Ek gıdada belli olucak zaten. Sizde canınızı sıkmayın kabullenin

Merhaba kan devam etti mi acaba bende 4 5 kez gördüm alerji dediler gaz sorunu doğduğundan itibaren vardı hâlâ devam ediyor süt ürünleri kes dedi doktor ama doğduğundan beri tüketiyordum bir sorun yoktu sadece mukuslu kaka arada kanlı ve gaz var sizce diyet yapmalı mıyım

Merhaba bugün bir kaç gündür burun tıkanıklığı var ve serum fizyolojik ile de birsey çıkmıyor fakat sesini duyuyorum sabah artık devletin test gününü beklemedik özel alerji uzmanına gittik cilt testi yaptı süt kanda negatif çıkmıştı fakat ciltte pozitif çıktı ve yumurta beyazı pozitif çıktı. Burun için sprey verdi bakalım henüz bir işe yaramadı. Egzama için hipokort krem verdi 5 gün sür geçince süt merdiveni ile diyeti acicaz dedi kökten başlıcaz dedi yumurta ve tavuk tüketme dedi
Alerji damlası yazmadımı canım hırıltıya ve cilteki döküntüye iyi geliyor

Merhaba kan devam etti mi acaba bende 4 5 kez gördüm alerji dediler gaz sorunu doğduğundan itibaren vardı hâlâ devam ediyor süt ürünleri kes dedi doktor ama doğduğundan beri tüketiyordum bir sorun yoktu sadece mukuslu kaka arada kanlı ve gaz var sizce diyet yapmalı mıyım
Ben bi kaç kere kan görmüştüm baya bi süre diyet yaptim kakamiz halen mukuslu gazımızda var açtın diyeti değişen bişey olmadi yani diyet sürecindede

Alerji dr götür kanda spesifik ige ye bağlı bir alerji ise kesinlikle diyet yapmak zorundasınız çünkü hayatı riski oluyor aniden gelişebilir. Alerjilerin seviyeleri var 1 den 6 ya kadar cilt testindede 5mm ve üzeri kabarır ise alerji olduğu anlamına geliyor .onunda aynı şekilde sınıfları var yemeyi ve yedirmeyi cocuk alerji uzmani ile beraber planlamalisiniz benim oğlum 3 ay bir haftalık ben 40 gunlukten beri diyet yapıyorum fakat yumurta beyazında varmis alerjisi süt ige de yok deride çıktı yumurta akı ige kanda çıktı mesela

Alerji dr götür kanda spesifik ige ye bağlı bir alerji ise kesinlikle diyet yapmak zorundasınız çünkü hayatı riski oluyor aniden gelişebilir. Alerjilerin seviyeleri var 1 den 6 ya kadar cilt testindede 5mm ve üzeri kabarır ise alerji olduğu anlamına geliyor .onunda aynı şekilde sınıfları var yemeyi ve yedirmeyi cocuk alerji uzmani ile beraber planlamalisiniz benim oğlum 3 ay bir haftalık ben 40 gunlukten beri diyet yapıyorum fakat yumurta beyazında varmis alerjisi süt ige de yok deride çıktı yumurta akı ige kanda çıktı mesela

Çoklu besin alerjisi olabilir mi acaba diyete rağmen döküntü devam ediyorsa
Hayır test yaptılar eski çıkanlar tekrar çıkıyor sadece başka yerlerde çıkmıyor bulduk işi anliyacaginiz la roche posay lipikar sipariş ettim en iyi nemlendirici oymuş bakalım

Kanda baktılar hiçbirşey çıkmadı ama olmayacağı anlamına gelmez dedi dr deneyerek bulacağız malesef

Ay konu sahıbı resmen bizi anlatmıssın. Yorumların hepsını okuycam bırazdan.

X