Bebeğimle alakalı bir sıkıntım var

Kararlı olun.ve size temas etmeden uyumasını sağlayın..
Siz yanlış alistirmissiniz.bu yüzden düzeltmekte zorlanıyorsunuz.
AMA EMİN OLUN KARARLİ OLUNCA BASARACAKSİNİZ.
NİT;bebeğim 12 aylık.ve ben 6aylik hamileyim.
Şu an odasını ayırdım.orada uyutup kendi odama geçiyorum.
Maşallah şimdilik böyle... elhamdülillah
Maşallah canım
Sen şanslı bir annesin ben kızımın odasını ilk 6 aylıkken ayırdım ve çok uzun bir süre gece terörü ve çığlıklarla uyanmalar yaşadık sırf oda ayırdık diye sonra tekrar yanımıza almak zorunda kaldık
Yani bazen biz ne kadar kararlı olsakta bebeğin karakterine bağlı yapacaklarımız

Ah ne güzel yazmışsın 😍 sizin hikayenin kahramanı baba olmuş kusura bakma nolur ama öyle 🫣🫢
Kızım 18 aylık tv hastası maalesef tv kapanınca huzursuz olur ama açıkkende dünyandan kopuk değil göz teması halindeyiz devamlı ama tv olayını hayatımızdan çıkartamadık
Yurt dışında ve tek yaşadığımız içinde kimsemiz yok ve sürekli evdeyiz babasınin işi yoksa yada erken biterse parka götürür
Gelelim uyku olayına bu babasıyla yatma olayının üstünde duracam gerçekten başka çaremiz kalmadı çünkü sizin yazınızı okuyunca da emin oldum oda ayıramicaz şuan baya uzun bir süre bari babasıyla uyumaya alışsın
Hikayeniz çok güzeldi çok sağolun ♥️♥️
Yok hayir kusura bakmadim. Eşim boyle bir baba olmasaydi, bizim daha dogrusu benim akli melekelerim cok saglam kalmayabilirdi. Gece teroru, emzirme baskisi derken herhalde psikiyatri kliniginde alirdim solugu, Allah ondan razi olsun.

Bu arada bizde sizin gibi yalniziz, dogumun oldugu gun haric hep esim, ben ve kizlarimizla yalnizdik.

Bizim simdiki hedefimiz babayla ayni odada ama kendi besiginde yatmasi (besigi anne yani modeline dondurduk) ya da kardesini besige koymamiza izin vermesi boylece benim de yatak odama geri donmus olurum ama bunun icin kardesinin gece kalkislarinin bitmesini bekleyecegiz.

Sizin yurtdışında olmaniz buyuk handikap ama kesinlikle basaracaginiza inaniyorum.
Yapabilirsiniz, eşinizden destek almaktan cekinmeyin, eminim o da bu duruma geriliyordur ve yönlendirilmeye ihtiyacı vardir

Canım siz uyutmayacaksınız maalesef, sizi gördükçe o düzene devam etmek isteyecek. Çocuğun alışması en fazla bir hafta sürer baba ile. Akşam uykularını baba yaptırsın, sen hiç karışma. Şöyle düşün sürekli memede uyuyan bir çocuk, bakıcıya geçince hemen adapte oluyor farklı şekilde uyutulmaya. Sen evden çık, baba halletsin bu işi yapacak bir şey yok. Yoksa çok zorlanacaksın aksi halde. Çok geç kalmışsın gibi ama iki hafta var yeni bebeğe. Üzüldüm çok zor durumun. Benim ortanca kızım da bebek doğduğunda iki yaşındaydı. Memede uyuyordu. Ona uyku arkadaşı aldım. Bir kaç gece dışarıda uyuya kalmasını sağladık. Bebek arabasında, arabada gezerken uyuya kaldı. Uyku saatlerinde odağını dağıttık. Öyle öyle unuttu memede uyumayı. Bu şekilde de deneyebilirsiniz.

Yok hayir kusura bakmadim. Eşim boyle bir baba olmasaydi, bizim daha dogrusu benim akli melekelerim cok saglam kalmayabilirdi. Gece teroru, emzirme baskisi derken herhalde psikiyatri kliniginde alirdim solugu, Allah ondan razi olsun.

Bu arada bizde sizin gibi yalniziz, dogumun oldugu gun haric hep esim, ben ve kizlarimizla yalnizdik.

Bizim simdiki hedefimiz babayla ayni odada ama kendi besiginde yatmasi (besigi anne yani modeline dondurduk) ya da kardesini besige koymamiza izin vermesi boylece benim de yatak odama geri donmus olurum ama bunun icin kardesinin gece kalkislarinin bitmesini bekleyecegiz.

Sizin yurtdışında olmaniz buyuk handikap ama kesinlikle basaracaginiza inaniyorum.
Yapabilirsiniz, eşinizden destek almaktan cekinmeyin, eminim o da bu duruma geriliyordur ve yönlendirilmeye ihtiyacı vardir
Evet denicem bu babayla uyuma olayını eşim pek yanaşmıyor çünkü birkaç kez başarısız oldu ve sanırım psikolojik olarak artık bu sorumluluğu almak istemiyor ama ikna etmeye çalışacağım

Canım siz uyutmayacaksınız maalesef, sizi gördükçe o düzene devam etmek isteyecek. Çocuğun alışması en fazla bir hafta sürer baba ile. Akşam uykularını baba yaptırsın, sen hiç karışma. Şöyle düşün sürekli memede uyuyan bir çocuk, bakıcıya geçince hemen adapte oluyor farklı şekilde uyutulmaya. Sen evden çık, baba halletsin bu işi yapacak bir şey yok. Yoksa çok zorlanacaksın aksi halde. Çok geç kalmışsın gibi ama iki hafta var yeni bebeğe. Üzüldüm çok zor durumun. Benim ortanca kızım da bebek doğduğunda iki yaşındaydı. Memede uyuyordu. Ona uyku arkadaşı aldım. Bir kaç gece dışarıda uyuya kalmasını sağladık. Bebek arabasında, arabada gezerken uyuya kaldı. Uyku saatlerinde odağını dağıttık. Öyle öyle unuttu memede uyumayı. Bu şekilde de deneyebilirsiniz.
Şimdiki hedefim babayı ikna etmek ozaman inşallah yola gelir 🫢 adamda haklı kızamam kabul etmezse çünkü birkaç kez gece uykusuna o yatırmaya çalıştı ama başarısız oldu şimdide yanaşmıyor artık

Kararlı olun.ve size temas etmeden uyumasını sağlayın..
Siz yanlış alistirmissiniz.bu yüzden düzeltmekte zorlanıyorsunuz.
AMA EMİN OLUN KARARLİ OLUNCA BASARACAKSİNİZ.
NİT;bebeğim 12 aylık.ve ben 6aylik hamileyim.
Şu an odasını ayırdım.orada uyutup kendi odama geçiyorum.
Maşallah şimdilik böyle... elhamdülillah
Yanlış alıştırmışsınız ne demek ya kadın keyfinden mi kolunu yastık olarak sunuyo 2 yıldır? Her bebek ayrı karakter. 2. Gelsin ananızı ağlatsın o zaman anlarsınız. Maşallah büyük uyumluymuş.

Şimdiki hedefim babayı ikna etmek ozaman inşallah yola gelir 🫢 adamda haklı kızamam kabul etmezse çünkü birkaç kez gece uykusuna o yatırmaya çalıştı ama başarısız oldu şimdide yanaşmıyor artık
Yapmak zorunda gibi bir şey. Benim büyükleri hep babaları yatırır mecbur çünkü 😁 Alıştılar babayla uyumaya. Küçükle ilgileniyorum ben çünkü, ikisini aynı anda yapamazdım. Babası bir yol bulacak ama çok stres olmasın bence. Biraz parka bahçeye çıkarsın yorsun miniği. Sonra uyutmaya çalışsın. Bir kaç gün dişinizi sıkın. Bence uyku eğitimi iyice strese sokar ufaklığı. Farklı yöntemler deneyin. Siz uyutamazsınız ama emin olun aşırı bir direniş gösterir size karşı.

2 ve 3 numarayi 15 ay arayla doğurmuş çılgın bir anne olarak yazıyorum. Adim adim uzaklasmakta fayda var. Önce kolunuzu çekin, sonra yataktan uzaklaşın sonra odadan gibi. Ben birini emzirip digerini pışpışladığım zamanlar oldu. Sizin su an içinde bulundugunuz durum kısır bir döngü. Siz yanyana uyudukça o sizi istiyor, o istedikçe siz uyuyorsunuz gibi. Kararlı ve adım adım ilerlemek sizin isinizi kolaylaştıracak emin olun

Çocuğunuzda genel olarak bir huzursuzluk, ağlama krizi, katılacak gibi olma durumunu sık olarak yaşıyor iseniz bir de kan değerlerine baktırmanızı tavsiye ediyorum. Benim kızım katılıp duruyordu, çok ağlıyor ve kendini aşırı kaptırıyordu susturana kadar akla karayı seçiyordum. Bensiz uyumuyordu, yanından kalktığım gibi hissedip uyanıyordu. Beşik yüzü bilmem ne kadar gördü. Doktor da kan değerlerine baktı ve kansızlık varmış. Kan aldırmak da zor bebelerden. Neyse sonra kan değeri düzelince katılma falan olmadı. Ama bu durum sona erene kadar ağlamasın diye uğraşırken bu sefer de her istediği olmadığında ağladığını ve bu şekilde olunca bizim de istediğini yaptığımızı fark ettim. Kesinlikle sakinleşmesini beklemek,teselli etmek, ilgisini başka şeylere yönlendirmek ve de her istediğinin gerçekleşmeyebileceğini öğrenmeleri gerekiyor. Gaddarca değil ama ufak ufak, kararlı ve sabırlı bir şekilde. Yoksa çok zor.

Benim kızım destekle uyuyordu. Ayagimda salliyordum. Sallamayi birakinca uykuya dalmakta zorlandi. Bende ninni acmaya basladim youtubedan cunku uykuya dalmasi icin 1 saat sarki soylemem gerekiyordu hem oglen hem aksam, 2 saat sarki seansi olmuyordu. Bu sefer şöyle bisey yasadik uyurken bir destegi(sallanma) birakip baska bir destege gectik(sarki). Bu sekilde destegi degistirebiliesiniz. O avazi ciktigi kadar ağlama kismini bizde yasadik. Sarilip teselli etmeye calistikca daha cok agliyodu. Bikez tepkisiz kaldim 5dk da yatti uyudu. Ondan sonra uyku oncesindeki tum ağlamalarına daha az tepki vermeye basladim. Ayagini oksadim, elini oksadim, yaninda yattim bu sekilde alisti kendiliginden uyumaya. Biraz sabirli olun alisacaktir. Benim kizimda 22 aylik bu arada

X