Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Buralarda ol olur mu? Ben bugün yarın çanta hazırlayacam. Çantamı da fotoğraflı filan paylaşırım diye düşünüyorum. O ara da elimdeki tüm kıyafetleri sayar atarım buraya son bir fikir olsun diye.

Ay çok güzel olur çok teşekkür ederim.. Ben aktif olarak yazamasam da iki konuyu da takip edip okuyorum mutlaka 😊

Hem bir taşla iki kuş da yakalamış olucam. Hem hastane çantası hem de kıyafetler😍

hayırlı olsun bebeğiniz. güle güle büyütün inşallah. kaç haftalıkken geçirmiştiniz covidi. ben de başında geçirdim de o yüzden sormak istedim, hatta o zaman hamile olduğumu da bilmiyordum covid ilaçlarını da kullandım. epey sıkıntılı zamanlar atlattım. şimdilik sorun yok gibi inşallah ama doğunca içim rahatlayacak ancak sanırım.
Çok teşekkür ederiz teyzesi 😊 iyi olacağız inşallah. Ben covit geçirmiştim ya vücudumda epey hasar bırakmış meğerse erken doğuma sebep oldu o sıkıntılar.

ah bu hormonlar, peki bendeki rahatlığı napıcaz bacım pazartesi 28 haftalık olucaz daha ortada birşeyimiz yok bebe doğunca alırım artık:rapci:
ben kiloda alıyorum oh sefam olsun yanlız 6 ayı bitirmemize rağmen göbeğim çok büyümedi benim, herkes nasıl 6 ayın bitti göbeğin yok hiç diyor

Ben de daha bir zıbın bile almamıştım. Şimdi bu hafta başladım daha 😅 salı günü bebek arabasıyla dolap siparişini verdik. Dün de bu attıklarımı aldım. Bir yandan ay yok yetişir mi diyip telaş yapıyorum sonra birden rahatlık geliyor. Bir telaşlı bir rahatlı böyle dengesiz dengesiz takılıyorum😁 dün mesela bunları alırken yeter en azından 2 ay idare edersin demişlerdi bugün de eklenecek bir şeyler çıktı yine bi telaş yaptım😁

Göbek konusu da benim vardı ama hafif çıkmıştı göbeğim. Bu hafta ne olduysa birden kocaman oldu😁 bir kaç gün önce beni görüp de yeni görenler şaşırıyor baya çıkmış karnın diye belki sende de öyle olur😁

Ben de daha bir zıbın bile almamıştım. Şimdi bu hafta başladım daha 😅 salı günü bebek arabasıyla dolap siparişini verdik. Dün de bu attıklarımı aldım. Bir yandan ay yok yetişir mi diyip telaş yapıyorum sonra birden rahatlık geliyor. Bir telaşlı bir rahatlı böyle dengesiz dengesiz takılıyorum😁 dün mesela bunları alırken yeter en azından 2 ay idare edersin demişlerdi bugün de eklenecek bir şeyler çıktı yine bi telaş yaptım😁

Göbek konusu da benim vardı ama hafif çıkmıştı göbeğim. Bu hafta ne olduysa birden kocaman oldu😁 bir kaç gün önce beni görüp de yeni görenler şaşırıyor baya çıkmış karnın diye belki sende de öyle olur😁
Bende kenara para koyuyorum kendime liste yaptım 30 dan sonra bir pazar çıkıp herşeyi alıp dönmeyi düşünüyorum :)
göbek konusu bana da öyle geliyor sanırım bir sabah uyanıcam ve kocaman bir göbeğim olacak:anneadayı:

Bana anam hazırla dedi ya bi kaç gün önce tamamlamam lazım.bir an önce. Ulu sözü dinlemeyen ulur derler. 🤪

Hep bunlar hamilelikten. Kim derdi o asi ergen bu kadar uslu soz dinler bi şeye dönüşecek. 🤣
anne olunca anlarsın diyolardı ya hah işte ondan :KK66:

hayırlı olsun bebeğiniz. güle güle büyütün inşallah. kaç haftalıkken geçirmiştiniz covidi. ben de başında geçirdim de o yüzden sormak istedim, hatta o zaman hamile olduğumu da bilmiyordum covid ilaçlarını da kullandım. epey sıkıntılı zamanlar atlattım. şimdilik sorun yok gibi inşallah ama doğunca içim rahatlayacak ancak sanırım.

32. Haftada geçirdim. (aşım da vardı ve hafif geçirdiğimi düşünmüştüm) açıkçası covid sonrası ben bir daha kendime hiç gelemedim hamileliğin son zamanı ağırlaştım diye zannettiğim şeyler hastalık uzantısı imiş. Şu an iyi iseniz bence çok dert etmeyin. Bebeğim de bir sıkıntı görünmüyor bu arada çok şükür. Benim kalbime tansiyonuma vitamin değerlerimi olumsuz etkilemiş ama dediğim gibi covidden sonra ben bir daha ayaklanamadım.

20210930_180147.jpg

-9 müslin 8 penye ağız mendili
-3 önlük takımlardan çıkanlar ektra almadım
-5 şapka takımlardan çıkanlar ekstra almadım
-6 çift eldiven takımlardan 2 çıkmış 4 de ben almışım
-14 çift çorap
-1 peluş patik
-1 kalın külotlu çorap

20210930_180201.jpg

-16 alt var bedenler 0-3 3-6 karışık. Ben ripine kalibına göre büyükten küçüğe kullanacam. 3 ü ayaksız pijama gibi 2si tayt.
-2 örme patik
-3 penye yelek örme yelek
-5 kolsuz zıbın
3 yarım kol zıbın
4 uzun kol zıbın uzunlar 0-3 diğerleri 3-6 uzunlara 5 de kruvaze ekledim yine 0-3 beden
1 tane de eski usül bağlamalı var onlu takımdan çıkan.
20210930_180235.jpg

-8 takım yenidoğan 0-3 ay
-3 tulum 3-6 ay yıkanınca küçüldüler bence 40da yıkadım aslında.
-1 sweat takım 6 ay yazıyor bedeni ama bence 3-6 ay kalıbı. Bunların sayısını arttıracağım sezon yeni açıldı. Öncesinde hep inceler vardı.
20210930_180306.jpg

-3 müslin
-2 penye battaniye
-2 pazen battaniye
-1 adet kundak bezi. En üstteki benimmiş 🥲
20210930_180349.jpg

Bunlar kalın battaniyeleri ve astronotu. Ben astronotu da kundak gibi kullanacağım yeni doğduğunda battaniyelerle kundak yapıp en dışa bunu geçireceğim rüzgara soğuğa karşı.

Krem örme battaniye ve pembe ortadaki eski usül battaniye benimmiş. 🥲

20210930_180357.jpg

Yorgan ve 2 yastık. Nevresim takımını geçirdim. Kullanılmayacak ama böyle dursun istedim. Belki sadece yastıkları pozisyonlandırmak için kullanırım. Yan yatırır arkasına koyarım.
20210930_180353.jpg

Ve emzirme yastığı. Ben çok kullanışlı olacağını düşünüyorum.

Eki Görüntüle 2924815

-14 çift çorap
-1 peluş patik
-1 kalın külotlu çorap

Eki Görüntüle 2924817

-16 alt var bedenler 0-3 3-6 karışık. Ben ripine kalibına göre büyükten küçüğe kullanacam. 3 ü ayaksız pijama gibi 2si tayt.
-2 örme patik
-5 kolsuz zıbın
3 yarım kol zıbın
4 uzun kol zıbın uzunlar 0-3 diğerleri 3-6 uzunlara 5 de kruvaze ekledim yine 0-3 beden
Eki Görüntüle 2924819

-1 sweat takım 6 ay yazıyor bedeni ama bence 3-6 ay kalıbı. Bunların sayısını arttıracağım sezon yeni açıldı. Öncesinde hep inceler vardı.
Eki Görüntüle 2924821

-3 müslin
-2 penye battaniye
-2 pazen battaniye
Eki Görüntüle 2924822

Bunlar kalın battaniyeleri ve astronotu. Ben astronotu da kundak gibi kullanacağım yeni doğduğunda battaniyelerle kundak yapıp en dışa bunu geçireceğim rüzgara soğuğa karşı.

Eki Görüntüle 2924824

Yorgan ve 2 yastık. Nevresim takımını geçirdim. Kullanılmayacak ama böyle dursun istedim. Belki sadece yastıkları pozisyonlandırmak için kullanırım. Yan yatırır arkasına koyarım.
Eki Görüntüle 2924825

Hepsi harikaaa 🥰🥰🥰 Merve . Tertemiz belli ki yıkayıp utulemissin . ♥️ Güzel güzel giyinsin prenses

Eki Görüntüle 2924815

-14 çift çorap
-1 peluş patik
-1 kalın külotlu çorap

Eki Görüntüle 2924817

-2 örme patik
-5 kolsuz zıbın
3 yarım kol zıbın
Eki Görüntüle 2924819

Eki Görüntüle 2924821

-3 müslin
-2 penye battaniye
-2 pazen battaniye
Eki Görüntüle 2924822

Eki Görüntüle 2924824

Eki Görüntüle 2924825

Çok güzeller güzel günlerde giysin Eylül 🥰
Havlu almadın mı banyo için 🤔 göğüs pedi aldın mı onu görmedim kendine neler aldın 🙈

Çok güzeller güzel günlerde giysin Eylül 🥰
Havlu almadın mı banyo için 🤔 göğüs pedi aldın mı onu görmedim kendine neler aldın 🙈
Havlu almadım benim var yine eski bi havlum onj kullanır 🤣 ama müslin yetiyo bence ya gayet de müslinle hemen kurulayıp giydiriyodu görümcem. Kendime aldıklarımı şimdi valizleyecem. Sonra da bebeyi valizleyecez. 🤣

X