Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Eğer ilk sayfaları okursanız amacınza ulaşabilirsiniz. Ben bu sayfalardan topladım hepsini liste olarak atayım size. Doğum yapan okuyan arkadaşlarda göz atarsa sevinirim:) çok heyecanlıyım gereksiz veya eksik bir şey varsa bilgi verirseniz sevinirim 🌸

Babyvac Burun aspiratörü, alt açma bezi, bebek ateş ölçer , emzirme yastığı , ana kucağı,ağız mendili , önlük,gümüş kapak ba göğüs ucu kremi,kantaron yağı, Müslin bez, yan yatırma yastığı,küvet , siling, reflü yatağı,göğüs pedi. Zıbın uzun kollu yandan açılan, emzik, wee babybiberon , anne için depend külot, ihtiyaç olursa bestlak süt arttırıcı damla,oioi markasına bak,ıslak mendil,buhar makinesi ?, meyve filesi, tırnak makası tarak, bebek bezi çöp kovası ?, mama sandalyesi, baston araba, bebek uyku tulumu,kalın battaniye, hastane çıkışı,çorap, serum fizyolojik , kamera, beyaz gürültü makineli oyuncak, sterilaztörlü biberon ısıtıcı, bebek maması hazırlama makinesi, oyun matı, yumuşak oyuncaklar, banyo oyuncakları, yumuşak Kitaplar, siyah beyaz oyuncak kitap kart, diş kaşıyıcı, biberon kurutucu, biberon fırça seti, organik deterjan,
İyiki icat edilmis dediklerim
1. Babybjörn
2. Gümüş Kapak & Garmastan Pomad
3. Korbell çop kovasi

Ek gidaya bugun gectigimiz icin onunla ilgili olanlari bilemiyorum 😊

Alt açma örtüsü çok fazla aldım ama dışarıda nadir kullanıyorum çok fazla stoğa gerek yokmuş bence. 52 tane ağız mendili almıştım iyi ki o kadar çok almışım 🤭 bol bol müslin çok iş görüyor. Bez çöp kovası almamıştım sonradan aldım bence büyük rahatlık. Biberon ısıtıcı bence gereksiz. Mama hazırlama makinesi ne ki hiç duymadım ama gereksiz bence 🤭

Buhar makinesi ek gıda için mi?
Hayır odasını nemlendirmek için buhar makinesi . Teşekkür ederim alt açma çok almayım Çünkü atışa başladım yavaştan:) ağız mendili bende bi 20 tane aldım ama almaya devam demek :)

Hayır odasını nemlendirmek için buhar makinesi . Teşekkür ederim alt açma çok almayım Çünkü atışa başladım yavaştan:) ağız mendili bende bi 20 tane aldım ama almaya devam demek :)
Kesinlikle ağız mendili fazla fazla alın yetişmiyor 🤭 bide benim en çok memnun kaldığım şey emzirme yastığı. Büyük rahatlık oluyor emzirirken 🤩

Alt açma örtüsü çok fazla aldım ama dışarıda nadir kullanıyorum çok fazla stoğa gerek yokmuş bence. 52 tane ağız mendili almıştım iyi ki o kadar çok almışım 🤭 bol bol müslin çok iş görüyor. Bez çöp kovası almamıştım sonradan aldım bence büyük rahatlık. Biberon ısıtıcı bence gereksiz. Mama hazırlama makinesi ne ki hiç duymadım ama gereksiz bence 🤭

Buhar makinesi ek gıda için mi?
Alt açma örtüsü bizde çok gidiyor. Aşırı kurtarıcı. 3 paket 60 lı bitirdik. Şimdi 2 paket daha alacağım.

Oda Buhar makinesi yerine şundan aldırdı doktlrumuz;
Omron Kompresörlü Buhar Makinesi Nebulizatör NE-C101-E

İyi ki almışız diyoruz. Öksürüyor hemen serum fizyolojik atıp buhar veriyoruz. Hem nemlendiriyor mis gibi oluyor.

Biberon ısıtıcı mama bilmem nesine gerek yok bence. Biz hiç kullanamadık mesela. Alsak çöp olacaktı. Hiç açılmamış biberonlarımız var mesela.

Alt açma örtüsü bizde çok gidiyor. Aşırı kurtarıcı. 3 paket 60 lı bitirdik. Şimdi 2 paket daha alacağım.

İyi ki almışız diyoruz. Öksürüyor hemen serum fizyolojik atıp buhar veriyoruz. Hem nemlendiriyor mis gibi oluyor.

Biberon ısıtıcı mama bilmem nesine gerek yok bence. Biz hiç kullanamadık mesela. Alsak çöp olacaktı. Hiç açılmamış biberonlarımız var mesela.
Bana da geçen doktorum demişti nebulizatörü almam lazım kış bebeği ekleyim onuda. Isıtıcıyı siliyorum bikaç kişi gereksiz demiş sanırım boşa para:) teşekkür ederim

Ben de liste sözü vermiştim. Hamilelikte yaptığım listeyi şu anki kullanımıma göre güncelledim. Tabiki herkesin ihtiyaçları farklı olabilir, benim cok kullandığım bir şey bir başkasına gereksiz gelebilir .Unuttuğum listeye yazmadığım şeyler de olabilir 🙈 Ama belki bir fikir verir diye paylaşıyorum 💕

Eklentiler

• 2F42A5DE-8B02-4BB2-A5DE-39D4E71C4BDC.jpeg
    2F42A5DE-8B02-4BB2-A5DE-39D4E71C4BDC.jpeg
    198,9 KB · Görüntüleme: 121
  • F4C54C17-5FAB-4A8A-8EEE-47AAB1467F7D.jpeg
    F4C54C17-5FAB-4A8A-8EEE-47AAB1467F7D.jpeg
    197,2 KB · Görüntüleme: 121

Ben bi dışarda kullanıyorum alt açmayı 🙊 kişinin kullanımına göre değişiyor tabi

O nebulizatörden ablamda da var ben almıştım hiç kullanmadılar onlardan alıyım bende bari

Ben de liste sözü vermiştim. Hamilelikte yaptığım listeyi şu anki kullanımıma göre güncelledim. Tabiki herkesin ihtiyaçları farklı olabilir, benim cok kullandığım bir şey bir başkasına gereksiz gelebilir .Unuttuğum listeye yazmadığım şeyler de olabilir 🙈 Ama belki bir fikir verir diye paylaşıyorum 💕
Bu arada giyim olarak çok bir şey yazmadım,giyim olayı kişiye göre çok değişir.Mesela ben listeye sadık kalmadım hoşuma giden ne varsa aldım da aldım süsledim çocuğu devamlı😀 sadece hastane çıkışı cok abartılarak alınmamalı cocuk bir anda büyüyor ve o setler küçülüveriyor . 0-3 değil 3-6 kıyafetlere bence daha cok ağırlık verilmeli.
Unuttuklarım arasında da Lansinoh blue lock göğüs pedi ve S beden Avent silikon göğüs ucu var . İlk zamanlar göğüslerim cok yara oldu ve uçlarla emzirdim cocuk memeden kopmamış oldu. Kolay bi şekilde bıraktık ucu sonra 💕

Ben bi dışarda kullanıyorum alt açmayı 🙊 kişinin kullanımına göre değişiyor tabi

O nebulizatörden ablamda da var ben almıştım hiç kullanmadılar onlardan alıyım bende bari
Alt açma bizim içinde olmazsa olmaz 7 8 paket bitirdik 10 lu 2 3 paket almam lazım

Zıbın çok almayın.citcit atlet çok lazım oluyor.ve altust pijemalar.0.3 ay kiyafet çok alirsanz yarisini giydiremiosunuz bile.bebegin buyumesiyle gelismesiyle birlikte alin kıyafetleri .burun asprtoru.atesolcer anne yani beşik.lohusa dönemi süt artışı için humana bitki çayları.hastane çıkışı için tasima setlerini kesinlikle onermem birgun haricinde kullanilmiyor puset . öneririm.sonrasi için kanguru.bebek arabasini ensona birakin çünkü ilk zamnlar alinan araba mutlaka bikac ay sonra degistiriliyor.aklima gelenleri yazdım🙃iki çocuğum var.

Maşallah ben daha 1 paket bitirmedim 🤭
Bizde iki paket bitirdik 😅 3. Geçtik. Oğlanın en sevdiği şeylerden biri altını açınca çiş yapmak veya mıçmak olunca 😅 çok gidiyor ama ikiye ya da üçe kesiyorum daha çok kullanıyorum. Bir tek dışarıda tek parça halinde 😅

Bizde iki paket bitirdik 😅 3. Geçtik. Oğlanın en sevdiği şeylerden biri altını açınca çiş yapmak veya mıçmak olunca 😅 çok gidiyor ama ikiye ya da üçe kesiyorum daha çok kullanıyorum. Bir tek dışarıda tek parça halinde 😅
Bizimki de bir iki kere fışkırttı dedim erkek olaydın elime yüzüme 😂

Nasıl yaptınız acaba?

Tamam öyle yapıyım 🌸
Sweetim bende şeftali püresi yaptım soyup doğrayıp blendırdan geçirdim pisirdim kaynamaya başlayınca hemen minik kavanozlara koyup ters çevirdim konserve melemen mantığı 😊 içine su veya şeker koymadım

Liste mükemmel olmuş🥰🥰
Mochi kullanmayı bir ben sevmedim sanırım. Aşırı sızlatıp acıtıyor. Ayrıca bir elektrikli performansı yok. Süt sağmak için yetersiz geldi. Sadece ilk aylar birini emerken diğerinden akanlar boşa gitmesin diye kullanılabilir. Ama benim bebeğim aşırı hareket halinde emdiği için benim için zulüm oldu.

X