Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Maşallah bir kez daha 🧿
Benimki 1 ay küçük ama 8400 şu an kilomuz. Nasıl %50 persentilde olur diyordum şimdi inandım😂😂

Ben bu halleri home office çalışırken yaşıyorum. Aşırı zorlanıyorum. İş kolik biri olarak kontrol edemediğim bir durum olduğu için çok zor oluyor. Bir de ek gıda yok sadece emiyor ve gece hariç hep ayakta hareket halinde emziriyorum. x2 yorgunluk oluyor
Kuzucuğa maşallah 💙 bizlerinde Rabbim yardımcısı olsun dün akşam resmen oturup ağladım 😂

Senin bebek hep önden gidiyor😂 Ek gıdaya da erkenden başlamıştı
Maşallah 🧿
Valla öyle canım 😂 ek gıdaya ben versem 4 aylıkken baslicakti yanında birşey yiyemiyorduk ağlıyordu 5 buçuk aya kadar zor durduk maşallah verdiğim hiç bir ek gıdayı geri cevirmedi şuana kadar😊

😂😂
Çok iyi yapmışsın. Bir alışınca bebek arabasını görmüyor gözün. Biz dün alışverişe gittik mesela. Ben direkt kanguruyu aldığım için annem;
bebek arabasını da al eşyalarımızı çantasını falan koyarız dedi😂😂
Yok sağlam olsun yok rahat olsun diye özenerek aldığım bebek arabası oldu mu pazar arabası😂😂
Ay gofretcim aynen aynen.Pazar arabası oldu bizimki de😂😂😂ne bulsak ona atıyoruz😂😂😂

Kızlar dünkü komik yorum-şikayeti okuyunca farkettim ki ek gıda tabak çanak kısmını kaçırmışım🙄 Oioi lere koku yapıyor deniliyor memnun kalıp önereceğiniz başka vakumlu tabak-kase var mı acaba
Ya bendekiler yapmıyor koku ben memnunum🙄 İlk başta var gibiydi, birkaç kullanıma geçti

Oioi indirimi kovalayanlar, trendyol HappyCenter kullanicisinda oioi urunlerini zaten bi tik daha uyguna buldum, bir de kullaniciyi takip edince 15 tl indirim + 250 lira uzeri alisveriste de 20 lira indirimi var. Bi tabak bi paket bez hop indirimi kaptim. Tabak 150 liraya geldi. En uygununu bulcam diye şaşı oldum ama buldum, kendimle gurur duyuyorum 😃

Nasıl yaptınız acaba?

Tamam öyle yapıyım 🌸
Şeftalileri güzelce soyup doğradım akşamdan üzerine 3 4 kaşık şeker ekledim( 3 kilo kadar şeftali vardi) suyunu bırakması için sabaha kadar bekledi bu şekilde sabah üzerine 1 şu bardağı kadar su ekleyip 1 saate yakın kaynattım blenderdan geçirip kavanozladim. Ben bebeğime vericem için çok seker koymadım hiç şeker eklemek istemiyorsaniz direk doğrayın üzerine 2 3 bardak su ekleyip kaynatın.

Başlığın içerikle uyumsuz olmasından dolayı şikayet edeceğim
Eğer ilk sayfaları okursanız amacınza ulaşabilirsiniz. Ben bu sayfalardan topladım hepsini liste olarak atayım size. Doğum yapan okuyan arkadaşlarda göz atarsa sevinirim:) çok heyecanlıyım gereksiz veya eksik bir şey varsa bilgi verirseniz sevinirim 🌸

Babyvac Burun aspiratörü, alt açma bezi, bebek ateş ölçer , emzirme yastığı , ana kucağı,ağız mendili , önlük,gümüş kapak ba göğüs ucu kremi,kantaron yağı, Müslin bez, yan yatırma yastığı,küvet , siling, reflü yatağı,göğüs pedi. Zıbın uzun kollu yandan açılan, emzik, wee babybiberon , anne için depend külot, ihtiyaç olursa bestlak süt arttırıcı damla,oioi markasına bak,ıslak mendil,buhar makinesi ?, meyve filesi, tırnak makası tarak, bebek bezi çöp kovası ?, mama sandalyesi, baston araba, bebek uyku tulumu,kalın battaniye, hastane çıkışı,çorap, serum fizyolojik , kamera, beyaz gürültü makineli oyuncak, sterilaztörlü biberon ısıtıcı, bebek maması hazırlama makinesi, oyun matı, yumuşak oyuncaklar, banyo oyuncakları, yumuşak Kitaplar, siyah beyaz oyuncak kitap kart, diş kaşıyıcı, biberon kurutucu, biberon fırça seti, organik deterjan,

Şeftalileri güzelce soyup doğradım akşamdan üzerine 3 4 kaşık şeker ekledim( 3 kilo kadar şeftali vardi) suyunu bırakması için sabaha kadar bekledi bu şekilde sabah üzerine 1 şu bardağı kadar su ekleyip 1 saate yakın kaynattım blenderdan geçirip kavanozladim. Ben bebeğime vericem için çok seker koymadım hiç şeker eklemek istemiyorsaniz direk doğrayın üzerine 2 3 bardak su ekleyip kaynatın.
Teşekkür ederim 🤗🌸

Eğer ilk sayfaları okursanız amacınza ulaşabilirsiniz. Ben bu sayfalardan topladım hepsini liste olarak atayım size. Doğum yapan okuyan arkadaşlarda göz atarsa sevinirim:) çok heyecanlıyım gereksiz veya eksik bir şey varsa bilgi verirseniz sevinirim 🌸

Babyvac Burun aspiratörü, alt açma bezi, bebek ateş ölçer , emzirme yastığı , ana kucağı,ağız mendili , önlük,gümüş kapak ba göğüs ucu kremi,kantaron yağı, Müslin bez, yan yatırma yastığı,küvet , siling, reflü yatağı,göğüs pedi. Zıbın uzun kollu yandan açılan, emzik, wee babybiberon , anne için depend külot, ihtiyaç olursa bestlak süt arttırıcı damla,oioi markasına bak,ıslak mendil,buhar makinesi ?, meyve filesi, tırnak makası tarak, bebek bezi çöp kovası ?, mama sandalyesi, baston araba, bebek uyku tulumu,kalın battaniye, hastane çıkışı,çorap, serum fizyolojik , kamera, beyaz gürültü makineli oyuncak, sterilaztörlü biberon ısıtıcı, bebek maması hazırlama makinesi, oyun matı, yumuşak oyuncaklar, banyo oyuncakları, yumuşak Kitaplar, siyah beyaz oyuncak kitap kart, diş kaşıyıcı, biberon kurutucu, biberon fırça seti, organik deterjan,
Alt açma örtüsü çok fazla aldım ama dışarıda nadir kullanıyorum çok fazla stoğa gerek yokmuş bence. 52 tane ağız mendili almıştım iyi ki o kadar çok almışım 🤭 bol bol müslin çok iş görüyor. Bez çöp kovası almamıştım sonradan aldım bence büyük rahatlık. Biberon ısıtıcı bence gereksiz. Mama hazırlama makinesi ne ki hiç duymadım ama gereksiz bence 🤭

Buhar makinesi ek gıda için mi?

X