Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Mümkünse işi bıraksın, ara versin bir şey yapsın.
Bakıcı işi çok zor. Evden çalışıyorum evde olmak hem çok büyük avantaj hem de bakıcının her yaptığına takılabildiğin için dezavantaj. Dayanamıyor müdahale ediyorsun. Bu sefer de bir gergin hava oluyor.
Ben de eşime Eylülden sonra bir süre ikimiz bakalım dedim. Kabul ederse deneyeceğiz.

Beleve nolcak senin bakiim bekliyom

Pekii bebeğiniz sizi tam olarak ne zaman tanımaya başladı?
Yani ben kucağıma alınca sakinleşiyor. Ama zaten kucak seviyor. Ağlarken ya da keyfi yerinde değilken başkası alınca da sakinleşir mi tam emin değilim.
Bazen beni net ayırıyor diyorum bazen hiç umurunda değilmişim gibi oluyor.
Geçen hafta iş yerine gitmem gerekti. Yöneticimle konuşurken sohbetimiz uzadı ve 1 saat kadar arkadaşlarla oynadı. Döndüğümde bana hiç pas vermedi Keyfinin yerinde olması güzel tabii de annesini görünce bir tepki verseydi iyi olurdu
Bizimkilere göre çok net ayırıyor beni istiyor falan ama besleneceğini mi anlıyor ben tam ayırt edemiyorum.

s_gofret kuzu benimki beni en başından beri ayiriyo taniyo ama kesinlikle pas vermiodu ilgilenmioduişten geliorum yüzüme bakmiodubabasıyla egleniodu bütün gün ondan beni sallamiodu.Babasi iki gündür hasta eglendiremio önceki gibi ilk defa beni istemeye başladi.Maymunluklar yapan benim çünkü şuanda

Ya biraz hava atmışım gibi olacak ama benimki gerçekten maşallah ilk andan beri ben dünyanın en muhteşem şeyiymişim gibi aşırı aşırı bana düşkün. Kendi kendine oynarken bile ben yanında olcam. 10 dk beni görmese huysuzlanıyo. Kimselerle vakit geçirmiyo. Babasıyla aynı evin içinde beni arada görse bile bi saat zor. Ben hiç böyle çocuk görmedim. Eşim de hala şaşırır bu haline. Allah sizi ayırmasın der hala her sevinçle kucağıma gelişinde.

Ya ben sürekli maymunlukla yapıyorum işkolik beni dize getirdi resmen
Oynarken çok keyifliyiz. Aynı evde gözleme şansım olmuyor tam. Ayrı hiç bırakmıyorum bu arkadaşlarımla olunca şaşırdım bir. Çok uyaran vardı ondan mıydı bilmiyorum. Bakıcıya da alıştı sanırım. 1 saatten fazla yalnız bırakmıyorum ama yanlarına bazen gidince sallamıyor sanki. Kadın sürekli annesini istiyor diyor ama sanki bu ara acıkma dışında pek sallamıyor anlayamıyorum

Evet gofret başka türlü ben başa çıkamam. Bakıcıyla olmuyor. Tedirgin oluyorum.
2. Bebek plansız oldu. Başta çok korktum. Eşime dedim “Aldıralım mı” diye. Kabul etmedi. “Çocuğun yaşam hakkını elinden alamayız. Büyük vebale gireriz” dedi. Böyle ortak karar aldık. Bugün kızım sabaha karşı huzursuzdu. Uyandı. 2 saat ayakta durdu. Sabah ilk iş kızı eşime verdim. Kendim uyudum. Benim ilk trimesterlerde uyku basması da çok oluyor. Ortaklaşa bakacağız artık, başka çaremiz yok.
therealsinner realcim gözün aydın canım. Senin cincimenin erken yürüyeceği başından belliydi. Kışın başına kukuletasını bağlayıp Avm gezdiğinde anlamıştım ben

Yaaaa ne aldirmasiiii ayyy duymadım bunuo minnoş buraya gelecekablasıyla büyüyecekAh Nihalim ilklerini gorebilseydim iyiydi.Olsun napalim buna da şükür

Maşallah
Dışarıda gözlemleme fırsatın oldu mu? Evdeyken ben tam anlayamıyorum. Babasında ilk başlarda hiç durmazdı. Artık sabahları beraber alıştırdım. 5-7 arası beraber oyun oynuyorlar. Bana geldiğinde heyecanlanıyor ama bence besleneceğini biliyor
Eşime anneme babama kardeşlerime göre bana çok düşkün. Hatta geçen hafta babam, 2. Çocuğu düşünüyorsanız böyle bağımlı yapma dedi.
Ama gel gör ki, bazen hiç umursanmadığımı hissediyorum. Bugün bankada işim vardı. Arabada uyutup bırakmıştım. İşim uzun sürünce bir çıkıp bakayım dedim. Uyanmış ben gidince hiç pas vermedi. Sallamadı. Kucakladım bankaya girdim. Herkese mavi boncuk. Heyecandan kahkahadan durmuyor
Tabii ki o hallerini de çok seviyorum ama annesi olduğumun net farkında mı emin olsam güzel olurdu Bir de ne zaman kucağa gelmek için kol falan uzatacakya seninki yapıyorsa ne zamandır?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…