Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bende bundan almayı düşünüyordum benim oglusda sağ tarafına çok yatıyor ama memnun kalmamışsın sanırım acaba düzelmezmi büyüdükçe 🤔🤔
Benim oğlanda öyleydi hep sağa yatardı sağ taraf dümdüz sol taraf ve orta sivriydi ne yapsam diğer yana yatiramiyordum büyüdükçe kendi sağa sola dönmeye başladı şimdi düzeldi yusyuvarlak kafasi 😊

Tecrübeli anneler 2 buçuk aylık bebekde ateş kaç olursa ilaç verilmeli
38.5 benim bebeğim o aylarda iki üç kez ateşlendi ilaç vermeden hastanede kontrol aldinda tutarak düşürdüler, tekrar 38.5 i görürsen getir demişlerdi daha küçük diye ilaç önermediler

Kesinlikle beşik almamaliyiz, park yatak almalıyız..park yatak bir nimettir
Bebekten bebege degisir bence 6 aylik oglum anne yani besigimiz var ahşap olanlardan doğduğu günden beri sorunsuz yatıyor beşiğinde hasta olduğu gunler hariç o günler sadece anne koynu istiyor 🤭

Ben de çocukla yatıyorum adamı gebeyken bıraktım gitti. Gebeyken uykusuzluk çektim çiş çiş, doğurdum uykusuzum ee piş piş, Biz oğlumla uyumuyoruz adam işe gitsin dedim. Hoş kıymet bilinmiyor birlikte pişpişlemeyi öneririm.
Birlikte pispisleme olayına katılıyorum hiç yatak ayirmadik gece oglan uyumuyorsa ikimizde uyumuyoruz sırayla pis pişpisliyoruz zaten tedaviyle hamile kalmışım iğneler ilaçlar evde hareketsiz yatmalar, hamileliğin ilk aylari ve son 1 ayi perisan olmusum 24 saat sanci çekmişim, doğum sonrası tüm yukude ben cekemem kusura bakmasin beyimiz😂

Ben de varım😭 Hamileyken az aldım, doğum sonrası hemen verdim göbek falan gitti.Sonra süt sıkıntısı oldu. Süt yapacağım diye salak salak beslendim gece gündüz. Kilo aldım göbek çıktı basen çıktı. Veremiyorum 😬 Salaklığıma yanayım
Yok en vahim durumda olan benim. Daha doğum kilolarımı veremeden 2. Ye hamile kaldım. 80 kg ile bu sefer bitiririm artık 💃🏻
Doktor şu an için senin yediklerinden bağımsız bebek dedi. Belki diet yaparım. 🤔
Kızlar peki anne bebek çantası olarak ne önerirsiniz?
Anne çantası ben e-bebekten almıştım. Eşimde taşıdığı için siyah aldık. Çok kullanışlı. Çok gözlü. Mamayı sıcak tutacak ayrı bölümü var.
Herkes dursun ben önercem.

Ta

Bi

Kiiiiii

Okiedog Sumo :rolleyes:
mervecim senin bu sevdiğin şeylere fanatik takıntılı olman çok sevimli 😊
Ben de sürekli kilo veriorum ya.32 beden oldum 50 kiloyum.Bu da biraz fazla oldu yani😶ise de döndüm.Surekli bı koşturmaca içindeyim.3 5 kilo alsam daha iyi olucak sanırım.
32 beden kadın mı olur Realcim 😡 Pekmez filan ye. Hosteslik çok zor. Benim batıya gidince jet lag’dan nevrim dönüyordu.

Eklentiler

• AAF5E3DB-1D24-4633-AC33-77091D9A5FA4.jpeg
    AAF5E3DB-1D24-4633-AC33-77091D9A5FA4.jpeg
    481,4 KB · Görüntüleme: 75
Yok en vahim durumda olan benim. Daha doğum kilolarımı veremeden 2. Ye hamile kaldım. 80 kg ile bu sefer bitiririm artık 💃🏻
Doktor şu an için senin yediklerinden bağımsız bebek dedi. Belki diet yaparım. 🤔

Anne çantası ben e-bebekten almıştım. Eşimde taşıdığı için siyah aldık. Çok kullanışlı. Çok gözlü. Mamayı sıcak tutacak ayrı bölümü var.

mervecim senin bu sevdiğin şeylere fanatik takıntılı olman çok sevimli 😊

32 beden kadın mı olur Realcim 😡 Pekmez filan ye. Hosteslik çok zor. Benim batıya gidince jet lag’dan nevrim dönüyordu.
O kadar çok seviyorum ki çantamı valla sen de yeni çocuuna al 🤪

Benim oğlanda öyleydi hep sağa yatardı sağ taraf dümdüz sol taraf ve orta sivriydi ne yapsam diğer yana yatiramiyordum büyüdükçe kendi sağa sola dönmeye başladı şimdi düzeldi yusyuvarlak kafasi 😊
Ay bunu okuyunca çok rahatladım teşekkür ederim ☺️
38.5 benim bebeğim o aylarda iki üç kez ateşlendi ilaç vermeden hastanede kontrol aldinda tutarak düşürdüler, tekrar 38.5 i görürsen getir demişlerdi daha küçük diye ilaç önermediler
Teşekkür ederim bizede olursa getirin dediler ilaç onermiyorlar evet

Herkes dursun ben önercem.

Ta

Bi

Kiiiiii

Okiedog Sumo :rolleyes:
Merveden beklediğim yorum 😂😂

Benim sırt laptop çantam vardı hiç kullanmamıştım. Samsonite gayet güzel bol bölmeli meğer bebeğim için bekliyormuş😂

Eklentiler

• 4BCB4DFA-4A49-42D9-9F55-791CC956FD1C.png
    4BCB4DFA-4A49-42D9-9F55-791CC956FD1C.png
    340,6 KB · Görüntüleme: 67
Bende ebebekten aldım uygundu fiyatı çok da kullanışlı lakin sırtta bende sevemedim yine ebebekten omuz çantası aldım çapraz da takılıyor o da kullanışlı 120 veya 160 liraydı sanırım
Baktım ama trendyolda 1300 tiele gördüm😀 bütçemi azcık aşmakta 😀

Bende ebebekten aldım uygundu fiyatı çok da kullanışlı lakin sırtta bende sevemedim yine ebebekten omuz çantası aldım çapraz da takılıyor o da kullanışlı 120 veya 160 liraydı sanırım
Normal sırt çantası gibi olmuyor mu? Ben normal sırt çantalarını severek kullanıyorum ama bebek bakım çantaları daha mı zor taşınıyor sırtta

X