Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Karandil eziyolar zeytinyağa bırakıyolar onu yapabilirsin
Mervecim bu karanfili geçen ben kendim denedim bebeme vermeden önce. Aşırı aromatik, beni rahatsız etti. Çocuklarında pek seveceğini tahmin etmiyorum

Başlığı görünce dayanamadım. Geçen yıl bu zamanlar 30'lu haftalarda hamilelikle savaşıyordum adeta. Başlıkların arasında kaybolmuştum. Ne alacağımı şaşırmış, listelerin içinde kalmıştım.
Şimdi yarım saatte bir gözüm kapalı yaparım alışverişi. Hamile olup ilk çocuğu olan arkadaşlar, bugünlerin tadını çıkarın. Seneye bu zamanlar kahvaltı etmek için öğleden sonrayı, su içmeye fırsat bulabilmek için akşam ezanını bekleyebilirsiniz.
Sevgiler. :KK51: :halay:
Ben 3 gün sadece bu başlığı okuyup, not almıştım. Ay nasıl bir telaştı 🙂 Şimdi de yeni doğum yapanlara tavsiye verir hale geldim. Nerden nereye. Ama en son 3 saat kesintisiz uykumu doğumdan önceki gece uyudum. 🙁

Ne olur ne olmaz biberon, emzik, ıslak mendil, bebek bezi, ateş ölçer, bebek küveti ve hamağı, şampuan, lif, tırnak makası, bol zıbın, alt, üst ve önlük yeterli, eldiven ve şapka kullanmadım ben çocuğu boğuyomuş gibi hissettim.
Ana dizi diye bir şey var o çok kullanışlı küçük ve heryere taşıyabiliyorsun.
Onun dışında çok güzel beşik gibi salıncaklar var tavana monte edilen yada salıncak gibi olanda var ama yer sıkıntısı olabilir ileri doğru
Tavana asılabilir olanda yer sıkıntısı çok çekmezsiniz.
Bebek arabası ve puset gerekli zaten.
Yürüteçte zam gelmeden alınabilir 😄
Allah herkesin yardımcısı olsun bu zamlarla çocuk doğurmak bile lüks oldu 😑
Allahım bol sağlık versin. sağlıkla kucağınıza alın gerisi boş aslında 😅

Mervecim bu karanfili geçen ben kendim denedim bebeme vermeden önce. Aşırı aromatik, beni rahatsız etti. Çocuklarında pek seveceğini tahmin etmiyorum

Ben 3 gün sadece bu başlığı okuyup, not almıştım. Ay nasıl bir telaştı 🙂 Şimdi de yeni doğum yapanlara tavsiye verir hale geldim. Nerden nereye. Ama en son 3 saat kesintisiz uykumu doğumdan önceki gece uyudum. 🙁
Eylül sorun çıkarmadı 2 3 kez denedim. Ama onlar yanlış alarmmış zaten 🤣

Ne olur ne olmaz biberon, emzik, ıslak mendil, bebek bezi, ateş ölçer, bebek küveti ve hamağı, şampuan, lif, tırnak makası, bol zıbın, alt, üst ve önlük yeterli, eldiven ve şapka kullanmadım ben çocuğu boğuyomuş gibi hissettim.
Ana dizi diye bir şey var o çok kullanışlı küçük ve heryere taşıyabiliyorsun.
Onun dışında çok güzel beşik gibi salıncaklar var tavana monte edilen yada salıncak gibi olanda var ama yer sıkıntısı olabilir ileri doğru
Tavana asılabilir olanda yer sıkıntısı çok çekmezsiniz.
Bebek arabası ve puset gerekli zaten.
Yürüteçte zam gelmeden alınabilir 😄
Allah herkesin yardımcısı olsun bu zamlarla çocuk doğurmak bile lüks oldu 😑
Allahım bol sağlık versin. sağlıkla kucağınıza alın gerisi boş aslında 😅
Simdiki doktoralr yürüreç yasaklıyor kesinlikle 😬

Canım anneler size bir sorum olacak şimdi ben gebeyken emzirme atleti vs almadim evde olucam gerek yok diye düşündüm ki gerekte duymadim şuana kadar fakat yaz gelince kendimizi dışarı atınca sanki gerek duymaya basladim çünkü heryerde komple göğüsü çıkarmak zor oluyor şimdi soruya gelirsek emzirme atleti ve sütyeni birliktemi kullanılıyor yoksa sadece atlet alıp sutyensiz onu kullanabiliyormuyuz?
Ya atlet ya da sütyen alın. Yazın dışarıda emzirme atleti fazla geliyor bana. Evde sadece atletle geziyorum dışarıda sutyen

Simdiki doktoralr yürüreç yasaklıyor kesinlikle 😬
Onlara göre herşey yasak ama kimsenin evinde hizmetçisi olmuyor canım 😂
Mecbur bir süre sonra koyuyorsun hem o hem sen rahat et diye
Bineceği 2 yada üç ay oda belirli aralıklarda yani
Benim kızım hiç binmedi mesela sevmedi
Zorla koyuyordum 2 dk dursa ağlıyordu.
Ama oğlum binmişti yani
Çocuktan çocuğada değişiyor yani
Çocuk zorsa yapmam dediğin herşeyi yapıyorsun
Umarım koymak zorunda kalmazsın
Ama hiiiiiiç koymadım diyeninde evinde ya yardımcısı yada bakıcısı oluyor

Onlara göre herşey yasak ama kimsenin evinde hizmetçisi olmuyor canım 😂
Mecbur bir süre sonra koyuyorsun hem o hem sen rahat et diye
Bineceği 2 yada üç ay oda belirli aralıklarda yani
Benim kızım hiç binmedi mesela sevmedi
Zorla koyuyordum 2 dk dursa ağlıyordu.
Ama oğlum binmişti yani
Çocuktan çocuğada değişiyor yani
Çocuk zorsa yapmam dediğin herşeyi yapıyorsun
Umarım koymak zorunda kalmazsın
Ama hiiiiiiç koymadım diyeninde evinde ya yardımcısı yada bakıcısı oluyor
Benim yok koyma niyetim de yok bakalım nasıl ilerleyecez.

Evet benim arkadaşım da bana almış sormadan 😖 Kullanmayı pek düşünmüyorum...
Bence çok tehlikeli ya benimkinin mama sandalyesindeki tipe bak şimdi. Bu iki ay önce neredeyse... 🤦🏻‍♀️

20220520_204117.jpg

eldiven ve şapka kullanmadım ben çocuğu boğuyomuş gibi hissettim.
Bebekler en çok başlarından üşüyor diye biliyorum ben. O yüzden şapka şart. Benim yeğenlerim prematüre doğdu, 1 ay küvezde kaldılar. Hemşirenin ilk istediği şey şapkaydı. Eldivende yüzünü çizdikleri için.
merve merve bizde hoppala diye bir şey var. Ama baktım kız tek ayağını yan basıyor bindirmiyorum artık. İnanılmaz eğleniyordu.

Eklentiler

• E6267088-5196-4390-B075-3C18518911DB.jpeg
    E6267088-5196-4390-B075-3C18518911DB.jpeg
    171,8 KB · Görüntüleme: 74
Sudan çıkmış balık gibiyim,ilk çocuğum olacağından sanırım.
Mağazaya girince kafam karışıyor artık.:emir_bebek:
Bir yerden okumaya başlayayım.Faydalı olacak benim için de.Topic sahibi merve merve 'ye teşekkürler. 🤗

X