Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Daha denemedim gibi yani bi iki kullandım. Ama çok güvendim nedense. Bi ürün ele alınca da güven vermeli ya öyle de oldu. Bi de bi süru amblem bi seyler var onlar hep iyi bi şeylermiş ay simdi anlatamıyom. 🤣 instada muhendisinoğlu ve annelerinceler sayfaları okeyliyo.

Biz de ya muk ol maaz 😛
güzel indirimde, pazara kadar devam ediyormuş. ben bunu bi düşünem :KK6:
instoş kullanmıyorum, benim influınsırlarım sizsiniz :rolleyes:

güzel indirimde, pazara kadar devam ediyormuş. ben bunu bi düşünem :KK6:
instoş kullanmıyorum, benim influınsırlarım sizsiniz :rolleyes:
Bence alınabilir. Bana köpük mantıklı gelmiyo yaz da kış da olsa bebek üşümesin diye genelde hep su döküyoz bu jeller köpürürken daha iyi bence köpük saniye değmeden vücuda akacak.

Bence alınabilir. Bana köpük mantıklı gelmiyo yaz da kış da olsa bebek üşümesin diye genelde hep su döküyoz bu jeller köpürürken daha iyi bence köpük saniye değmeden vücuda akacak.
şey aslında jel formdaki şampuanlar iyi durulanamayınca kalıntıda konak gelişebiliyor diye okumuştum 1-2 kez.
köpük kolayca durulanıyor diye hiç riske girmeyeyim diyordum :)
Daha yeni 23 olduk ama neyse.:KK48:

O zaman alalım hadi seni mi kıracağım.😂
23+6 oldum ki, ben 25. haftaya gireyazdım :dondurma: :KK48:
Bu arada mochi sipariş ettim bakma nazlandığıma.😂 -Sunshine -Sunshine
mochi şu göğüsten sızarsa kullanmalık olan pompa mı oluyor ya. hiç anlamadım bu işi :KK70:

Kopuk cok daha rahat ve iyi bence merve, o jellerdeki asiri kayganlik olmuyor ve hemen durulaniyor. Oburlerini arindirmak icin durmadan su dokuyosun bebeye 😅

şey aslında jel formdaki şampuanlar iyi durulanamayınca kalıntıda konak gelişebiliyor diye okumuştum 1-2 kez.

mochi şu göğüsten sızarsa kullanmalık olan pompa mı oluyor ya. hiç anlamadım bu işi :KK70:
Konak olacğı varsa oluyo bence yav. Ama sen dene tabi ne içine sinerse. Baby me köpük hem temiz hem çok ucuz.

Heh aslinda ben sizin mesaji okumadan olaya ortasindan dalmisim, bence haklisiniz, 6 aylik olana kadar kopukler daha ideal

Çalısıyorsan her tür pompa lazım. Al hepsinden bi şey olmaz kullanmasan da hazır bulunur. Ama benim de göğsüm hep akardı. Mochileseydim sütüm daha da artardı. Mochiye de birikirdi. Iki bebeklik süt olurdu. E süt de 3 ay maks dolapta duruyo. Ee benim bebe hali hazırda zaten memede sürekli. Benim süt bırakayım da gideyim bi yerleŕ lüksüm olmadı. Haa olabilseydi de gittiğim yerde bebenin emme zamanı benim yine kendimi sağmam gerekirdi....

Ben musluğa tutuyom kimse bana bakmasın. 😛
:KK70: mayıs ayından sonra ben :dondurma:
Heh aslinda ben sizin mesaji okumadan olaya ortasindan dalmisim, bence haklisiniz, 6 aylik olana kadar kopukler daha ideal
demi ya bir de kış bebesi olcaz zaten. ben duş süresini kısa tutmalıyım, ev buz oluyor. :bicak:
size bi soru daha geliyo konusu açılmışken. bu temiz içerik de olsa markaların bebek yağları pek önerilmiyor sanırım, ben losyon alıcam bebişe masaj için. yağa filan gerek yok değil mi ? kullanımda fark yaratan bi detayı oluyor mu?
merve merve

Çalısıyorsan her tür pompa lazım. Al hepsinden bi şey olmaz kullanmasan da hazır bulunur. Ama benim de göğsüm hep akardı. Mochileseydim sütüm daha da artardı. Mochiye de birikirdi. Iki bebeklik süt olurdu. E süt de 3 ay maks dolapta duruyo. Ee benim bebe hali hazırda zaten memede sürekli. Benim süt bırakayım da gideyim bi yerleŕ lüksüm olmadı. Haa olabilseydi de gittiğim yerde bebenin emme zamanı benim yine kendimi sağmam gerekirdi....
bi tane elektrikli pompa aldım ne olur ne olmaz sütüm gelmezse yana yakıla aramayayım içim rahat olsun dedim.
ekstra almayı düşünmedim o yüzden ama bu mochide elle sağma yapmıyosun takıyorsun bırakıyorsun herhalde dimi?
ben de çalışmayacağım ilk sene orası kesin ya bakalım çok saklama işine girişmeme gerek kalmaz muhtemelen.
inş sütümüz olur :bicak:

Maşallah çiçeğimee. :KK74:

Meme ve süt ile ilgili ne varsa alacağım galiba bebeğim tedirginim.😂
on numara komposto tarifim var onu 2 hafta önceden içmeye kesin başlıyorsun hatta doğuma giderken de yanına alıyosun tamam mı :dondurma:
Konak olacğı varsa oluyo bence yav. Ama sen dene tabi ne içine sinerse. Baby me köpük hem temiz hem çok ucuz.
baby me de aklımda inş ilk denediğimden memnun kalırım :KK70:

:KK70: mayıs ayından sonra ben :dondurma:

demi ya bir de kış bebesi olcaz zaten. ben duş süresini kısa tutmalıyım, ev buz oluyor. :bicak:
size bi soru daha geliyo konusu açılmışken. bu temiz içerik de olsa markaların bebek yağları pek önerilmiyor sanırım, ben losyon alıcam bebişe masaj için. yağa filan gerek yok değil mi ? kullanımda fark yaratan bi detayı oluyor mu?
merve merve

bi tane elektrikli pompa aldım ne olur ne olmaz sütüm gelmezse yana yakıla aramayayım içim rahat olsun dedim.
ekstra almayı düşünmedim o yüzden ama bu mochide elle sağma yapmıyosun takıyorsun bırakıyorsun herhalde dimi?
ben de çalışmayacağım ilk sene orası kesin ya bakalım çok saklama işine girişmeme gerek kalmaz muhtemelen.
inş sütümüz olur :bicak:

on numara komposto tarifim var onu 2 hafta önceden içmeye kesin başlıyorsun hatta doğuma giderken de yanına alıyosun tamam mı :dondurma:

baby me de aklımda inş ilk denediğimden memnun kalırım :KK70:
Masaja bence rutinde gerek yok, gazi falan olunca dusunebilirsiniz. Ben yaglarin onerilmedigini bilmiyorum, organik bir yag karisimim vardi benim, ihtiyac halinde kullaniyordum

Masaja bence rutinde gerek yok, gazi falan olunca dusunebilirsiniz. Ben yaglarin onerilmedigini bilmiyorum, organik bir yag karisimim vardi benim, ihtiyac halinde kullaniyordum
mesela aslında ben de zeytinyağının asidini aldırıp şişelemeyi düşünüyorum bebek için.
diğer yağlar için de işte ne kadar temiz içerik olsa da bu yağların kullanımda cildin gözeneklerini tıkadığı, deri hastalıklarına da davetiye çıkardığı gibi yorumlar mevcuttu.
ondan bi sorayım dedim:)
Evet evet evett.😍 En kısa zamanda bekliyorum tarifi, önceden provasını yapmam lazım.😂😂
grubumuzda paylaştım geçen gün sana yazıklar olsun:KK11:
hemen bul fava at :d
18. haftada yanlıslıkla sütümü getirdi :KK48:
bu kadar gebe yanılıyor olamaz :KK48:

mesela aslında ben de zeytinyağının asidini aldırıp şişelemeyi düşünüyorum bebek için.
diğer yağlar için de işte ne kadar temiz içerik olsa da bu yağların kullanımda cildin gözeneklerini tıkadığı, deri hastalıklarına da davetiye çıkardığı gibi yorumlar mevcuttu.

Cok sık kullanmadim dedigim gibi. Her gun kullanacak olsam muhtemelen ben de gozenek tikadigi icin yag kullanmazdim

Ben alabilir miyim tarifi? Cok yakin bi arkadasim hamile de 🥰

Ben alabilir miyim tarifi? Cok yakin bi arkadasim hamile de 🥰
ay böyle söyleyince de utandım istemsizce:KK33:
ben kabızlık için çareyi bunda bulmuştum aslında. :KK48:
hemen alta ekledim. dut da süt yapıyor diye duydum şimdiden buzluğa stok yaptım tazesinden. o da katılabilir içine.
görsel olarak üzebilir biraz ama:KK48: 3 gün üst üste tükettiğimde iç çamaşırımı ıslatıyor:)
işe yarar inşallah :KK200:

Şeker koymuyorum. Erik, kuru üzüm ve ayva bence şekerli tat veriyor. Bir de varsa armut bile koyuyorum küçük doğruyorum hepsini.
İçine tarçın ve karanfil koyuyorum hiç şekere ihtiyaç kalmıyor.
Tam malzeme listesi şöyle. Kuru kırmızı erik, ayva, armut, kayısı, incir, üzüm, tarçın, karanfil. Genelde kabuk tarçın atıyorlar ama evde toz var diye toz katıyorum aynı işi görüyor zaten.
Birbasak Birbasak cım

X