Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar chicco’nun anne yanı beşiğini istiyordum. Fakat çok pahalı diye sürekli letgodan bakıyordum.
Sıfırı 5000-5400 TL bandında hep.
Ama asla o para etmez.

Sonunda 1000 TLye bulup aldım
Zaten tertemizdi.
Annemle yinede güzelce yıkayıp pakladık. Kar gibi oldu.
Diğer büyük beşiğimizde İkeaydı. Onuda yine yatağıyla vs 300 TLye almıştım.
Aldığım kişinin çocuğu yatmamıştı. Sıfırdı yani.
Umarım benimki yatar

Toplam 1300 TLye yatak olayını komple hallettim

Meşhur bir yer varmış Kozyatağında orası mı acaba? Kapanmış ama orasıysa

Yok kız ben normal doğum bekliyorum daha henüz sezeryana karar vermek için erken değilmi senin için
Bebek ters geliyor dedi.
20 mayısda tekrar kontrolüm var.
O zaman bakıp netleştirecek

Ama her türlü hazirana kadar vaktimiz var yani.

Ama burası küçük bir ilçe olduğu için hastanelerde yer bulmak zor oluyor.
Bu yüzden ne olur ne olmaz diye gün veriyorlar doktorlar

Bir şekilde bebekli hayata adapte olmamız gerekiyor s_gofret Ben yeni doğduğunda bakıcı tutmuştum ama bakıcı kızımı kucağına alınca kıskandım. Annem ya da eşimden başkasına en azından 2 yaşına filan gelene kadar bırakmayı düşünmüyorum.
Benim kız dışarı hastası. Yeter ki ev olmasın. Araba da olalım, işte olalım dışarda gıkı çıkmıyor.
Sonra insan içine çıktığımızdan beri herkesin ilgi odağı olduk Markete gidiyoruz. Kimse sıra bekletmiyor. Kasiyer kadın “Ay bu ne güzel ne güzel.” yolda scooterla gezen tanımadığım çocuk “Abla Allah bağışlasın da bir kenara çekilir misiniz” Yürürken arabamızı tutmalar filan. Bebeğin epey kredisini yiyoruz çok şükür

Anladım canım hayırlısı olsun hakkında inşallah gönlünce olsun herşey

Realcim, canım benim kız 5 gündür benle işe gidip geliyor. Eşim İstanbul’a gitti. Mecbur bende kızla gidip geliyorum. Yanımda uslu uslu oturuyor. Büyüdüler Allah’a şükür
Yaaaaa kocaman olmuş Nihalcimmmmmaşallah Derine.Tontik kız bu da bizimki gibinasıl hızlı buyuyolar

Yaaaaa kocaman olmuş Nihalcimmmmmaşallah Derine.Tontik kız bu da bizimki gibinasıl hızlı buyuyolar
Canımm sorma çok obur ya. Aç oldu mu kıyameti koparıyor. Babası gibi tontik olacak diye korkuyorum. Yürümeye başlasın kilosu atar inşAllah başlar ne zordu kuzum. Şimdi önümüzde diş çıkarma dönemi var. İnşAllah onları da atlatırız. Artık anneliğin keyfini süreriz

Hamilelerin en büyük sıkıntısı doğumdaki bilinmezlik sanırım
Bana şuan doğum olunca her şey geçecek bitecek gibi geliyor

Doğum yapmış olanlarda bunlar fragmandı asıl film şimdi başlıyor modunda
Annelik asla kolaylaşmayacak sanırım

Doğum inanılmaz muhteşem bir tecrübeydi. Ben sezeryan yaptım. Sonrasındaki 4 saat hayatımda yaşamadığım bir acı çektim. Ama elimde olsa, imkanım olsa o tecrübeyi bir kaç kere daha yaşamak isterdim. 9 ay taşıdığın yavrunu karşında görüyorsun. Eline, koluna, burnuna dokunuyorsun. Kokusunu alıyorsun.
Şöyle söyleyeyim doğum haneye girerken ağlıyordum. tüp bebek serüvenim çok uzun sürdü( 5. Denememde hamile kalabildim), 42 yaşında 2. Evliliğimde evlat sahibi olabildim, bu kadar çok zor elde edebildiğim için bir duygu patlaması yaşadım. babam vefat etti o göremedi diye üzüldüm ama ne zamanki kızımı kucağıma verdiler hayatımda yaşamadığım delicesine bir mutluluk yaşadım. Annelik bambaşka bir şey. Yorgunluktan, uykusuzluktan ölüyorum ama kendimden başkasına teslim edemiyorum. Rabbim yaşamak isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın. İlk 2 ay zordu. Siz bebeğe, bebek dünyaya adapte olmaya çalışıyor. Sonrasında gün be gün kolaylaşıyor. Sizde tez zamanda yavrunuzu kucağınıza alırsınız inşAllah.

Amin
Allah razı olsun teşekkür ederim

Kesinlikle adapte olmamız gerekiyor mecburen oluyoruz Yani annen olduğu için bakıcısız olabiliyorsun. Olmasa mecburen ya çalışmayacaksın ya kabul edeceksin.
Ben de evden çalıştığım için bakıcı olayı benim için kıskandırmıyor. Zaten benden başkasında uyumuyor. Emziriyorum çok şükür.
Bu anlattıklarınla sanki benim oğlumu anlatıyorsun fazla sosyal dışarıda olmaya bayılıyor Doğduğundan beri sürekli geziyoruz. Avm sevmeyen beni avm annesi yaptı

Hamilelik güzel:) ben 5-12 hafta arası mide bulantısı yaşamıştım. Sonrası kuş gibiydi. Maşallah çok kolay bir hamilelik geçirdim. Oooo dedim ne var çocuk yapmaya
Sonra gerçekler yüzüme yüzüme çarptı
Valla kimi çok rahat büyütüyor. Gazsız bebekler var. Şaka gibi ama var

Kızlar bebeklerinizi günde kaç kez hıçkırık tutuyo. Ve kaç dk sürüyor. Benim kızımı bir tuttu mu 15 dk sürüyor. Doktora gitmem gerekir mi bunun için. Çocuk doktoruna mı gitmeliyim. Acaba bu kadar uzun sürmesi normal mi ?

Bizimkisi de 10-15 dk suruyor ve dr normal dedi

Ben hic anne yani almadim stokke bir yatak aldik 2-3 yil kullanabilecegi… bakalim onun icine birsey bulabilecek miyim?
Anne yanı olarak çok kullanmıyorum. İlk zamanlar aklıma gelmedi gelse iyi olurdu. Sonra da alıştım:)
Bulursunuz tabii dolu reflü yatağı var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…