Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Tek başına kullanılıyor canım. Sürekli kalabilir. Ben hiç sorun yaşamadım. Sana da iyi gelir inşallah

Tek kullanılıyor diye biliyorum. Hayırlı olsun insallah alışırsınız hemen
Ay teşekkür ederimm burda konuşulanlar rüya gibi gelirdi hepsini bir bir yaşıyorum:)
Bi kac kisiden duydum kremle beraber kullandim diye ama ayni anda mi yoksa bir kac saat krem bir kac saat kapak mı kastettiler anlamamistim
Tek başına kullanılıyor canım. Sürekli kalabilir. Ben hiç sorun yaşamadım. Sana da iyi gelir inşallah
O zaman tek kullanmaya devam İnsallahh canim Öbür başlıktan hatırlıyorum sanırım seninkiler de baby mom dı ondan aldim bakalim

Hanımlar bugün 18+0 meme uçlarımdan berrak sıvı sızıyor. Bi kaç gündür uçlarında kaşınma vardı ve göğsümdeki damarlar belirginleşmişti
Rahimde Herhangi bi kasılma hissetmiyorum hafif bebek hareketleri var sadece.
Bu kadar erken çıkması normal mi ? Denk geldiniz mi hiç

Dönüşümlüdür o bence.

Vardı topikte de benim hic gelmedi öncesinde. Soeun olacağını sanmam ama yine de doktoruna söyle

Çok fazla yara olduğu dönemlerde madecassol sürüp üzerine takıyordum hiç çıkarmıyordum sonra iyileşmeye başlayınca yine de yumuşak tutmak için lansinoh sürüp taktım bi süre daha sonra tamamen kremi bırakıp tek başına kullandım , tek başına bile epey etkili yaraların çoksa söylediğim gibi yapabilirsin geçmiş olsun

Aa her türlü oluyor o halde, şimdilik azlar hatta yara gibi değil sadece kırmızılar ve biraz yanıyorlar simdilik tek kullanip etki gostermesi uzun surerse ya da yara olursa dedigini uygulayacağım o zaman, teşekkür ederimm

s_gofret kuzu e bebekteki hicbi koltuk ADAC li değil.Cybex sirona 360 i almaya karar verdim.
Bu benim attığım Adac lı. 2.1 ile geçmiş.

Cybex lerde ön koruyucu olmadan adac testni geçmemiş diye biliyorum. O koruyucuda da bebekler durmuyor diye yorumlar vardı. Bir de en önemlisi bebeği indirirken bindirirken rahat olması. O koruyucu varken rahat olur mu bilemedim. Bence mağazada bebeğinizle denemeden almayın. Ben beğendiğim besafe ten o yüzden vazgeçtim. Oğlum içinde rahat edemedi.

360 derede dönenlerin çoğu geçemiyormuş bu arada. Mesela besafe in de 360 döneni beğendiğimiz geçmemiş manuel döndürdüğün modeli geçmiş diyorlardı. Ona da dikkat edin

Hayırlı olsun geçecek o acılar inşallah
Ben bi süre lansinoh + streç film ile sarıyordum. O iyi gelmişti.
Ama en son pamuk emzirme atletime direkt temasla çözdüm olayı.
Sakın göğüs pedi kullanmayın daha beter yapıyor.

Bu üründen kullanan var mı? Battaniyede sallanarak uyumaya alıştı tek başıma zor olacak. Acaba işe yarar mı? Yorumlar iyi ama burdan da sormak istedim
Ben kullandım kolik bebeğim olduğu için bayağı ise yariyodu ama aşırı gaz sancısında kesmedi yine battaniye ile susuyordu .

Benim de oldu ama 28. Haftada filan bir kere geldi böyle sarımsı bi süt gibi bişeyle birlikte

Benim de oldu ama 28. Haftada filan bir kere geldi böyle sarımsı bi süt gibi bişeyle birlikte
Yok benim berraktı su gibi ama parmaklarımda sütün kuruyunca olan yapışkanlığı gibi his bıraktı.
28 de normal olduğunu biliyorum da henüz çok erken gibi geldi
doktora sordum da o pazartesiye ancak döner muhtemelen
Başta mutlu oldum sonra endişe kapladı. Plasenta previa da çıktı başıma çünkü

Bu haftalarda gelebiliyor diye duymuştum

Duşta liflendiysen yada ne bileyim çıkınca çatlamasın diye azıcık da olsa masaj yaparak nemlendirici, yağ vs sürdüysen gelebilirmiş

Özellikle öncesinde cinsel bir uyarım yaşadıysanda olabiliyormuş

Evet bi kaç gündür hafif kaşınma gibi sızlamalar vardı dün de uyarılmıştı onlar tetikledi sanırım ellemiyorum ama sıktırsam baya rahatlayacağım

Yağ da kullanıyorum uçlarına dokunmasam da göğsüme de masaj yapıyordum çok garipmiş ya sorun yoktur diye umuyorum ben de

Özellikle bu sıralar daha dikkatli ol cnm
Mümkünse dokunma
Bu tarz uyarılmalar erken doğuma sebebiyet verebilirmiş
Aynı durumu bir arkadaşımda yaşamıştı
Onu da ebesi sonra uyarmış

Bu arada Sakın sıkma bu akan ilk süt bebek için çok sağlıklı şimdiden ziyan etme bunu

Ama sen Yinede doktoruna bu durumdan bahset tabiki

Aman Allah korusun ellemem zaten erken doğumdan kanamadan ödüm kopuyor dursun içerde
Yavrumun Ağız sütünü heba etmeyeceğim
Doktora da yazdım ama pazartesiye anca dönüş alırım herhalde
Cevabını şimdiden tahmin edebiliyorum normal, olabilir, zamanla artacak diyecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…