Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Çalışana sordum kuzu ADAC ne der gibi baktı yüzüme ya.Demek ADAC li.Ben Cybex e fena ısındımNişantaşı'nda Opera İstanbul'un mağazası var gidip gördüm de çok beğendim dayler dayler

Çalışana sordum kuzu ADAC ne der gibi baktı yüzüme ya.Demek ADAC li.Ben Cybex e fena ısındımNişantaşı'nda Opera İstanbul'un mağazası var gidip gördüm de çok beğendim dayler dayler
Çalışan bilmiyordur biz gitmeden once de araştırmıştık zaten, ama orda da cok yardimci oldular. Olmayanlari da gosterdiler. Mesela ebebek markasi olan baby plus modellerinden 2sinde de adac vardi, britax romerin de 2sindeydi yanlis hatrlamiyorsam. Yani o an ellerindeki modellerden hangilerinde var veya yoksa soylediler. Biz de biliyorduk ztn ön arastirmadan kaynakli. Cybex de epey iyi bir marka diye biliyorum. Hangisine ısındıysan onu al tabii, bir de rahatligi onemli, yorumlari iyiyse guvenilirse daha nolsun

Kuzu brotax romeri de çok beğendim şimdi yaona bakıyorum.Sen ne kullaniosun şimdi?

Kuzu benim tek
Kuzu benim olmazsa olmazim ADAC.Bunun yanında ikinci isteğim 360 rotation.Cybex te var ikiside.Ama şimdi dayler dayler cim britax römer den bahsetti o da 360 rotation ve ADAC tan geçmiş Onu da çok beğendim.Cybex in on panelli olan pallaslari var.Onlari direk eledim.Benim kızım krize girer o panellerle.Zaten arabaya bineceğim anladığı an delirio.

Dayler ile aynısını kullanıyorduk sanırım. Ebebek attığım link britax römerin zaten. 2.1 ile geçmiş işte.
360 kesin şart aşırı rahat oluyor.
Bence de krize girer seninki ama çoğu kabul etmiyormuş bebeklerin

Battaniyede uyuyp beşiğine alıyorum ama hep orda kalmıyo. Bende orda uyutup yerine almayı düşünmştm
Pilates topunu tavsiye ederim. Hem de şiddetle.
Hatta hamile olanlar alsın şimdiden
Bebeğimin en kriz anlarında bile tek sakinleştirebildiğim anlar pilates topundayken oldu. Uyutamadığım zamanlarda üzerinde beraber zıplıyoruz. Mayışıyor pamuk gibi oluyor ve uyuyor
Şu sıra ayakta emzirmekten yorulup pilates topu üzerinde emzirmeye başladım. Öyle de kabul ediyor
Ekledim fotoğrafta da. Bazen önce böyle konuşuyoruz. Sonra omza sonra da memeye Uyuduktan sonra da beşik ve mutlu son

Eklentiler

• F5694DA7-5ADF-4A46-A09D-07DC35E45E3B.jpeg
    106,2 KB · Görüntüleme: 79
Kuzu brotax romeri de çok beğendim şimdi yaona bakıyorum.Sen ne kullaniosun şimdi?

Canimlar benimli de britax romer ama 360olmayani, öyle istemedik ondan dumduk olani aldik isofixli trifix modeli. Ben cok memnunum Realcim, beybim seviyor koltugunu, hatta oturdugu gibi mayisiyor kılıfı tamamen çıkarıp yikayabildik kolayca. Terletme yapıyor, onun icin de koruyucu kilif almak istiyoruz, bu terletme isi oto koltuklarda genel bir sorun diye biliyorum ama iddialasamam cunku emin degilim. Cok saglam oturuyor, en ufak bir sallanma yok guven verdi bana hissiyatı. Ama cybexi yakindan gormedim kiyaslayamam cnm

Stres yapmayın süt üretimiyle alakalıdır muhtemel bende ki de aynıydı . Bende bi kaç hafta önce dekolman geçirdim çok şükür sıkıntı olmadı iyi düşünün iyi olsun

Bnm hiç gelmedi ama normal biliyorum hiç elleme uyarılmasın dr da söyle cnm

Stres yapmayın süt üretimiyle alakalıdır muhtemel bende ki de aynıydı . Bende bi kaç hafta önce dekolman geçirdim çok şükür sıkıntı olmadı iyi düşünün iyi olsun
Muhtemelen dediğiniz gibi yaa. Çıktı oluşur oluşmaz herhalde.
Ah rabbim hepimize vakitli sağlıklı ve kolay doğum nasip etsin inşallah.
Sizi de takipteyim haftanız çok güzel ilerledi maşallah

Bnm hiç gelmedi ama normal biliyorum hiç elleme uyarılmasın dr da söyle cnm
Öyle yaptım canım bakalım ellemiyorum beklemedeyim doktora da söyledim.

Kızlar bugün bi olayla karşılaştım siz siz olun sakın bebek arabasını emniyet kemerini takmamamazlık yapmayın.
1- yaşlarında çocuk arabadan atmış kendini dişi mi kırıldı dudağı mı patladı tam görmedim ama mağaza kan içindeydi. sordum ne oldu diye arabada kemeri bağlı değilmiş atmış kendini
Onu görünce kendime gelemedim öyle kötü oldum ki
Bizim topiğe yazdım sizde yazım dedim

Ya bide pusette takmayanlar var Allahım ben görünce çıldırıyorum el kadar bebe düşecek ne cesaret diye. Gerçekten çok önemli bir şey adı üstünde emniyet kemeri yani

Kızlar selam mesela 7 de emzirdim.Yarım saat emdi .7 buçukta bitti.Bi dahaki emzirme saat 9 da mı olmalı Yoksa 9 buçukta mı

Bizimkisi de su gibi oldu dün ama hiç şikayetlenmedi. Ben de inince anladım Dediğin gibi hepsinin genel sorunu.
Müslinden bir kılıf bakıyorum. Bulabilirsen buraya atabilir misin? Ben de atarım bulursam inşallah

Ayyy Allah korusunya kıyamam Çok dikkat etmek lazım. Yeni doğum yapan-yapacaklar pusette taşımaya da dikkat etsinler. Onda da çok kaza oluyormuş

Kızlar selam mesela 7 de emzirdim.Yarım saat emdi .7 buçukta bitti.Bi dahaki emzirme saat 9 da mı olmalı Yoksa 9 buçukta mı
Canı ne zaman isterse Emmeyi kendi talep ediyor ve yeni doğan değilse saat tutmak mantıklı değil aslında. Ve o dönemde de ne kadar çok emzirebilirsen o kadar iyi.
Ben de doktorun önerisiyle oyalayıp 2 saate çıkarmaya çalışıyordum ama pişmanım. Keşke sürekli emzirseydim diyorum.
Şimdi her istediğinde saate hiç bakmadan emzirmeye çalışıyorum.

Soruna gelince doktorun dediği bitiminden 2 saat sonraydı. 9:30 olmalı yani

Bana emme bittikten bir saat sonra tekrar emzireceksin demişti, seninki iki saat dediyse emmenin bitme saatine iki saat ekle canım, bittiği saat önemli

Bebeğim doğalı 23 gün oldu hiç kendisi istemiyor zorla uyandırıyorum.23 gün de erken doğdu .Doktor normal ilk zamanlar çok uyur dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…