Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Sozde gidicem ihmal ediorum.Cocukla bozdum 24 saat bisiler kuruorum kafamda bebekle ilgili😓kimseye guvenmiorum ne anneme,ne babasına kimseye.Halbuki gözü gibi bakio herkes ama sorun bende işte
Canım ya 😢
Ben bu ara şu Doç Dr. Mehmet Fatih Karslı ya kafayı taktım, çok güzel bitkisel takviyeler üretiyor. Hep olumlu mesajlar var. Hem de gebelik ve emzirme sürecinde kullanılabiliyor. Ben de romatizmal ağrılarım için arayış içindeyim, onun takviyelerini araştırıyorum.

Valsed diye bir takviye yapmış, takıntı vs yapanlar, uyuyamayanlar için. Bunu araştırmak ister misin?

Canım ya 😢
Ben bu ara şu Doç Dr. Mehmet Fatih Karslı ya kafayı taktım, çok güzel bitkisel takviyeler üretiyor. Hep olumlu mesajlar var. Hem de gebelik ve emzirme sürecinde kullanılabiliyor. Ben de romatizmal ağrılarım için arayış içindeyim, onun takviyelerini araştırıyorum.

Valsed diye bir takviye yapmış, takıntı vs yapanlar, uyuyamayanlar için. Bunu araştırmak ister misin?
İsterim canım.Nedir tam olarak,tıp doktoru mu?

İsterim canım.Nedir tam olarak,tıp doktoru mu?
Evet canım. Perinatolog. Bebek sahibi olmak isteyenlere, kilo vermek isteyenlere, kilo almak isteyenlere, saçı dökülenlere, gaz sancısına vs vs takviyeler üretmiş. Dediğim gibi hepsi de gebelik ve emzirme döneminde kullanılabilen takviyeler. Sağlık bakanlığı onaylı. Instagramına bakabilirsin

B BirGunesDoguyor kuzu ben bunu terapi falan sandım😀ilacmis🤭🤭
Yazdım aslında bitkisel takviye diye ama gözünden kaçtı demek ki 😊
Karar senin elbette ama bir araştır derim ben. Kendine eziyet etme boşa, bu güzel günler çabucak geçip gidiyor.
He bu aklına yatmazsa da başka türlü destek al bir an önce. En güzel anlarını doya doya yaşa istiyoruz ❤️

Yokya ne cahilliği benim alerjim olduğu halde aklıma gelmemişti. Düşündükçe kendime kızarım ama çok şükür en erken fark edenlerden olabiliriz:)
4. Ay sonunda yeniden deri testi yapılacak. Geçmemişse 6. Da. Geçmediyse 1 yaşında sonra 2 yaşında.
Ama 2 den önce geçmezse geçme ihtimali çok düşükmüş:KK43:
O kaştaki kabuklanmayi bildim ben :KK43:(
Bende ilac alerjisi var, kizimin da aciklanamaz bir sekilde IgE hep yuksekti ama nedeni bilinemedi.
Bu kez de henuz nedeni tespit edilememesine ragmen kati diyet.. Ben de sut kaliteli olsun diye yumurta yiyorum normalde yemem, sut icmem ama bol peynir, yogurt yer(d)im ama kuruyemis uzdu, tabi susam ve tahin de yasak. Zor bir diyet..
Mamada keci sutu mamasina basladik bugun, eger gecerse inek sutu proteiniymis diyecegiz. Degilse aramaya devam..
Pediatrik dermatolog bulayim ve ikna etmeye calisayim bakalim deri testi yapar mi, 3 yil dolmadan pek istemezler aslinda 😭

Eklentiler

• 20220426_062739.jpg
    20220426_062739.jpg
    36,7 KB · Görüntüleme: 74
Bende ilac alerjisi var, kizimin da aciklanamaz bir sekilde IgE hep yuksekti ama nedeni bilinemedi.
Bu kez de henuz nedeni tespit edilememesine ragmen kati diyet.. Ben de sut kaliteli olsun diye yumurta yiyorum normalde yemem, sut icmem ama bol peynir, yogurt yer(d)im ama kuruyemis uzdu, tabi susam ve tahin de yasak. Zor bir diyet..
Mamada keci sutu mamasina basladik bugun, eger gecerse inek sutu proteiniymis diyecegiz. Degilse aramaya devam..
Pediatrik dermatolog bulayim ve ikna etmeye calisayim bakalim deri testi yapar mi, 3 yil dolmadan pek istemezler aslinda 😭
Ne çok alerjili bebe var ya 😔

Kuzu bu kas çevresi kabuklanma benim bebeğimde de vardı seninki kadarken.Doktorumuz olabilir,konaktir normal dedi.Biz zeytinyağı sürdük kulak cubuguyla, biraz bekletip banyo yaptırdık.Banyodan sonra da muslin ağız mendiliyle sildik.Bi kaç defadan sonra geçti bı daha da olmadı.Resim olması lazım atarim sana.

Eklentiler

• Screenshot_2022-04-26-08-35-01-013_com.miui.gallery-01.jpeg
    Screenshot_2022-04-26-08-35-01-013_com.miui.gallery-01.jpeg
    99,2 KB · Görüntüleme: 70
  • Screenshot_2022-04-26-08-35-13-753_com.miui.gallery-01.jpeg
    Screenshot_2022-04-26-08-35-13-753_com.miui.gallery-01.jpeg
    57,3 KB · Görüntüleme: 73
Kıyamam ya:KK43: rahatsız etmiyordur inşallah bu kabuklanmalar:KK43:(
Bende de kuruyemişler yasak. Susam tahin de. Ama hurma, kuru incir yasak değil. Sabah kahvaltıda zeytin, salatalık, patates yiyebiliyorum. Beni en çok kahvaltı zorluyor.
Mamayı sevdi mi? Kusan bebek çok oluyormuş:KK43:

deri testi için çocuk alerji doktoru buldum aradım. Çok erken dediler telefonda. Test yapmayacaksanız gelmeyeceğim falan bir şeyler dedim direttim kabul ettiler.
Ağlama krizlerine kolik diyerek geçiyorlardı ama bizim egzama çok coşmuştu. Test olmasa da kesilecekti.

X