Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Aynen piyasada en uygunu o. Biraz ince ama iyi gibi duruyor tek düşüncem kaka yapınca nasıl oluyor. Sıkıntı yaşıyor musun temizlikte
Ya ben 1 2 mendil normal insanlara göre fazla kullanıyo olabilirim. Mesela popo temizlendiyse en son bi tane de temiz popoyu siliyorum yani. Çok fazla kıvırıp kıvırıp kullanmıyorum da sonucta katlanan yerdeki de temiz kısma geçebilir neticede cok kalın değil diye. Ben dokusundan cok memnun değildim ama kesinlikle iyi mendil. Pamukla basladım ben ilk sonra baby me kullandım yenidoğan. O gerçekten çok pamuk ve tok. Kuru diye arayıslardaydım. Turcodan devam ederim ben ya cidden ucuz.

Ya ben 1 2 mendil normal insanlara göre fazla kullanıyo olabilirim. Mesela popo temizlendiyse en son bi tane de temiz popoyu siliyorum yani. Çok fazla kıvırıp kıvırıp kullanmıyorum da sonucta katlanan yerdeki de temiz kısma geçebilir neticede cok kalın değil diye. Ben dokusundan cok memnun değildim ama kesinlikle iyi mendil. Pamukla basladım ben ilk sonra baby me kullandım yenidoğan. O gerçekten çok pamuk ve tok. Kuru diye arayıslardaydım. Turcodan devam ederim ben ya cidden ucuz.
Aynen mantıklı dediğin çok ince olduğu için geçebilir. Diğerleriyle arasında baya fark var ya 😬 ne yapalım idare etcez baby me ye güzel indirim gelirse ondan da alayım o zaman

Allah şifa versin. Kaçıncı haftaydı? 28 di sanki en son.
Önceden de demiştim 23 haftalık 600 gram doğan yeğenim şimdi 1,5 yaşında çok da sağlıklı. Ciğer geliştirici iğne bile vuramamışlardı.
Yıpratmayın kendinizi. Artık erken doğum konusunda hastaneler daha gelişmiş. Daha bilinçli süreç
Şu an 31.haftadayım gün sayıyorum resmen . Ya ben kendimi normal doğuma o kadar odaklamıştım ki doktor sezeryanla alıcam direk diiyimce çok korktum şoke oldum YANİ . Bide dekolman olmuşsun dedi araştırmalarıma dayanarak dekolman olukta bebeği kurtulan insan yok adeta .kanamam nasıl durdu bilmiyorum Allah’ın mucizesi işte . Şu an herşey iyi gibi normal doğum yapmak için elimden geleni yapıyorum bakalım nolucak

Şu an 31.haftadayım gün sayıyorum resmen . Ya ben kendimi normal doğuma o kadar odaklamıştım ki doktor sezeryanla alıcam direk diiyimce çok korktum şoke oldum YANİ . Bide dekolman olmuşsun dedi araştırmalarıma dayanarak dekolman olukta bebeği kurtulan insan yok adeta .kanamam nasıl durdu bilmiyorum Allah’ın mucizesi işte . Şu an herşey iyi gibi normal doğum yapmak için elimden geleni yapıyorum bakalım nolucak
Çok geçmiş olsun. Allahım ikinizin de yardımcısı olsun. 🤲🏻

tatil - eğitim bitti evime döndüm sonunda
toplam 20 saatlik araç yolculuğundan bildiriyorum

- termos alın , decatlondaki çok güzel tavsiye ederim,
- al değiştirme örtüsü bim güzeldi yine tavsiye ederim
- bebek arabası beklediğimden iyi çıktı, 6 yaşındaki oğlum orda hastalanınca koca geziyi o arabaya binerecek geçirdi
- kangurum momfrtbaby sanırım yeni ismi ergo , ilk oğlumdan kalma yine iyiki aldım dedim
- müslin ortü 4 tane almıştım, keşke 4-5 tane daha alsaydım dedim,
ter almaya - uyurken üst örtmeye , kundak yapmaya çok yaradı
- mustela güneş kremi , ve losyon o rüzgara güneşe karşı iyi korudu

mama olarak bana yurt dışından Nestle nan geldi, 1 haftalık sürecte 3 kere 60 cc yaptım
mamanın tadını sevmedim aptamil daha içilebilir gibiydi, ama çok mamacı olmadığımız için şimdilik takılmıyorum buna.

Çok geçmiş olsun inşallah sağlıkla sıhhatle kavuştursun evladına. Doğum konusunda çok düşünme senin için ve bebeğin için en hayırlısı en sağlıklısı hangisiyse o olsun. Ben öylr dua ediyorum. Sonuçta her ikisinin riskleri de var artıları da eksileri de. Bizler için ve bebekler için en hayırlısı ve sağlıklısı olsun onları düşünme sen 🤗

Kızlar mama sandalyesi önerisine ihtiyacım var.
İkiz annesi olarak ikea diyebilirim. Uygun fiyatlı, pratik, hafif ve temizliği çok kolay. 3-4 yaşına kadar da kullanılabiliyor. Tek eksiği ayak desteği, onun için de şundan aldık biz ekstra.

İkiz annesi olarak ikea diyebilirim. Uygun fiyatlı, pratik, hafif ve temizliği çok kolay. 3-4 yaşına kadar da kullanılabiliyor. Tek eksiği ayak desteği, onun için de şundan aldık biz ekstra.
Ayak desteği çok mu onemli gerçekten? Biz bi formül uydurabilir miyiz odun bağlamak suretiynennn :confused:

Kizlar oto koltuğunun 360 derece dönmesi şart mı?Dönmezse ne gibi zorluklar yaşayabiliriz?E bebekte bı oto koltuğu beğendim tek eksiği 360 derece dönmüyor olması sanırım.Ozelliklerini ve resmini atiorum.Rica etsem bilenler bı bakabilir mi?Dün gerçeğini de gördüm gayet kaliteli güzel bı ürün.

Eklentiler

• Screenshot_2022-04-19-14-09-30-928_com.solidict.ebebek.jpg
    Screenshot_2022-04-19-14-09-30-928_com.solidict.ebebek.jpg
    95,6 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_2022-04-19-14-09-20-484_com.solidict.ebebek.jpg
    Screenshot_2022-04-19-14-09-20-484_com.solidict.ebebek.jpg
    66,3 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_2022-04-19-14-09-15-070_com.solidict.ebebek.jpg
    Screenshot_2022-04-19-14-09-15-070_com.solidict.ebebek.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_2022-04-19-14-09-13-003_com.solidict.ebebek.jpg
    Screenshot_2022-04-19-14-09-13-003_com.solidict.ebebek.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 43
Ayak desteği çok mu onemli gerçekten? Biz bi formül uydurabilir miyiz odun bağlamak suretiynennn :confused:
Önemli diyorlar, fiziksel gelişim açısından. Biz nasıl ayağımız yere değerek yiyorsak onlar da öyle olmalıymış. Sen bulursun kesin çözüm 🤭
Pilates bandı da geçiren varmış.

Kizlar oto koltuğunun 360 derece dönmesi şart mı?Dönmezse ne gibi zorluklar yaşayabiliriz?E bebekte bı oto koltuğu beğendim tek eksiği 360 derece dönmüyor olması sanırım.Ozelliklerini ve resmini atiorum.Rica etsem bilenler bı bakabilir mi?Dün gerçeğini de gördüm gayet kaliteli güzel bı ürün.
360 dönmesi kolaylık açısından önemli. Mühim olan 3 yaşına kadar geriye dönük olmalı. Öylesi kaza anı için daha güvenli.

Adac testinden geçmiş olması en önemli kriter canım. Bizimki dönmüyor, ama yolda emzirme vs için almam gerektiğinde zorluk yaşamadım

X