Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Dimi ya değildir 😅 zaten yedek pijama götürürüz kanama dışına çıkarsa onu giyeriz diye düşünüyorum. Hazır mı senin çanta 😍
Bencede ya. Bizim bide küçük şehir yakın eve de hastane evden getirir eşim olmadı bir şeyler 😂

Her şey hazır çantaya yerleşmeyi bekliyor kaç gündür 🤭 belim sırtım hemen ağrıyor bişey yapınca 🤭
Sen naptın senin hazır mı 😍

Bencede ya. Bizim bide küçük şehir yakın eve de hastane evden getirir eşim olmadı bir şeyler 😂

Her şey hazır çantaya yerleşmeyi bekliyor kaç gündür 🤭 belim sırtım hemen ağrıyor bişey yapınca 🤭
Aynen canım evde de ulaşılabilir bir yerde durur gelir alırlar.
Oyy maşallah canım hazırsa yerleşimi kolay 😍
Ben 29. Haftadayım yeni yeni yıkama ütüleme işleri bitmek üzere. Çanta için de liste yapıyorum 33-34 gibi hazırlarım diye düşünüyorum bakalım 😍
Evet artık penguen yürüyüşler başladı😅😅

Aboooo daha hazır değil hee
Neyi beklinnnn 🤣🤣🙈🙈
Doğuma ne kaldı şurda

Çevremde de yok maalesef 🤭 demek ki ihtiyaç değil hiç kuzenlerin eşleri falan gecelik almadılar bak😂😂
Devlette gecelik istiyorlarmış doğumhaneye giderken. Özelde doktorunuza ya da asistanına sorabilirsiniz ama çoğunda kendileri önlük giydiriyor. Odanıza döndüğünüzde pijamalarınızı giyebilirsiniz. Normal doğum yaptım önce gecelik giydim ama sıkılıp pijamaya geçtim ve rahatlıkla giyindim. Sezaryen için de pijama deneyenler yorum yaparsa netleştirirsiniz.

Aynen canım evde de ulaşılabilir bir yerde durur gelir alırlar.
Oyy maşallah canım hazırsa yerleşimi kolay 😍
Ben 29. Haftadayım yeni yeni yıkama ütüleme işleri bitmek üzere. Çanta için de liste yapıyorum 33-34 gibi hazırlarım diye düşünüyorum bakalım 😍
Evet artık penguen yürüyüşler başladı😅😅
Sorma valla tam penguen 🤭 Erkenden başlamak iyi ya iyi ki öyle yaptım diyorum artık zorlanıyorum 😂

Devlette gecelik istiyorlarmış doğumhaneye giderken. Özelde doktorunuza ya da asistanına sorabilirsiniz ama çoğunda kendileri önlük giydiriyor. Odanıza döndüğünüzde pijamalarınızı giyebilirsiniz. Normal doğum yaptım önce gecelik giydim ama sıkılıp pijamaya geçtim ve rahatlıkla giyindim. Sezaryen için de pijama deneyenler yorum yaparsa netleştirirsiniz.
Demek ki ilden ile değişiyor bizim topikte devlette doğum yapan var önlük giydiriyorlar dedi o da🤭 Doktorumun hemşiresi tanıdığım ona sorcam artık. Muhtemelen normal de önlük giydiriyorlardır. Ablam da sezeryan yaptı hiç giymedi gecelik pijamayla rahattı 🤗

20220417_100225.jpg

Dolaptan goon almıştım kadın bi tane de prima yollamış. Is te mi yo rum krdsm ffff. :63:

Bizimki 3 aylık 6-9-12 zıbınlarını kullanıyorum😂😂 3 aylık olanları giydirirken zorlanıyorum.
Sırf bubyüzdrn kıyafet almaya korkuyorum ben
Yahu ne cahilliği. Ben doğumdan önce hiç böyle araştırıp alışveriş falan yapmamıştım. Hastane çantam hazırdı. Bir de 2-3 takımın vardı. Bez de 1 numara vardı 1 paket. Pişman mıyım değilim😂😂 Tek pişmanlığım emzirme konusunda hastane eğitimlerine katılmamak ve araştırmamak. Çok zorladı beni. Hiçbir şey için bu kadar didindiğimi hatırlamıyorum.

Soruna geleyim😂 Ben baya her yerde olan pamuk ince hava geçiren mavi zıbınlardan aldım bol bol. Ekledim fotoğrafını.
Bence saydıkların yeterli.
Burda emzirme eğitimi hiç yok hastanelerde ve bende hiç araştırmadım
Çok cahilim bu konuda internette önerdiğin bir site vs varmı cnm

İlk adımlarım aptamil uygulamasında ücretsiz eğitimler oluyor sadece emzirme değil, bebekle ve doğumla ilgili aklına gelebilecek her konuda. Hatta bugün 12de emzirme problemleri ve çözüm önerileri eğitimi var. İstersen bir bak☺️

Normal korse kullanamadım ben göbeğim kaldı biraz 😞 therealsinner therealsinner sen paylaşmıştın ama ondan bulamadım ben ona benzer bir şey bulursan önerir misin bana alayım.. Dışarı çıkarken giyerim göbeğimi toplar

Eklentiler

• 0325C1F7-286A-4703-85DD-B25649EC3281.png
    0325C1F7-286A-4703-85DD-B25649EC3281.png
    398,5 KB · Görüntüleme: 40

Benim iş işten geçmişti bebek hemşiresi ile birebir evde görüşmüştüm. Instagram kullanıyorsan eğer gebeanne, ebekadriyeunal hesaplarını takip ediyorum. Bir de böyle şüpheye düşünce açıp açıp şurayı okuyorum. Herkese tavsiye ederim;

X