Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Aldığımız gardrop gelince ben de doldurmaya başladım 😅 şimdilik 1 ay alışveriş yok öyle anlaştık nasıl dayanıcam bilmiyorum 😂
Doktorumuz da yeniden kız dedi boş bi bacak arası fotosu aldık 🌸
Emziği babası seçmişti uzun uzun baktı karışmadım 😬💘
1 beden 144
2 beden 120
3 beden 288 tane var 3 daha almam herhalde 😄
Güzel günlerde kullanın 🥲

Aldığımız gardrop gelince ben de doldurmaya başladım 😅 şimdilik 1 ay alışveriş yok öyle anlaştık nasıl dayanıcam bilmiyorum 😂
1 beden 144
2 beden 120
Primaları görünce anlamsız bir şekilde mutlu oluyorum 😀
Benim bebek deyince ilk aklıma gelen şey bez oluyor
Bez deyincede prima 🙈

Şimdiiii zıbın bahsini açıyorum. Gün aşırı yıkama ile 5-6 zıbın bana yetti. Bazen hiç değiştirmediğim de oldu banyodan banyoya ama nadir. Uzunca zamandır yatarken kusarsa ensesi ıslanırsa filan değiştiriyorum en çok. Salya da değişim sebebi olabilir ama ben dikkat ediyorum ıslatmıyoruz. 4 numara beze geçmek üzereyiz. 9-12 ay zıbınlardan küçük gelenler olmaya başladı onları eleriz 12 18den ekleyerek devam ederiz.

1 beden 144
2 beden 120
Benim oğlum 3buçuk kilo doğdu, 140 tane 1 numara kullandım, 2 numara ondan daha çok kullanıldı, 3 numara da 2’ye göre daha çok kullanıldı. Bebekler ilk aylar hızlı kilo alıyor 5-6 ay sonrası kilo alımı nispeten yavaşlıyor. 4 numarayı daha uzun süre daha çok paket tükettik daha da gidecek, keza bez bırakıncaya kadar da 5 numara gider.
Kıyafet deseniz bebek bedeninin ne olacağını kestirmek zor. Uzun süredir ayına uygun giydirmiyorum yani daha büyük beden alıyorum. Markadan markaya kıyafetten kıyafete beden değişiyor. Eğer bebek ince yapılı olursa daha küçük beden almak gerekebilir mevsimi tutmayabilir.
Bi de bazen kullanılan bez ek gıdayla alerji yapabiliyor.
Ek gıdadan sonra o kakaların formu şekli var harika oluyor hele bebek sırtüstü yatmayıp kaçınca ımmmmh alt açma örtüsüne kuvvet🤣

Şimdiiii zıbın bahsini açıyorum. Gün aşırı yıkama ile 5-6 zıbın bana yetti. Bazen hiç değiştirmediğim de oldu banyodan banyoya ama nadir. Uzunca zamandır yatarken kusarsa ensesi ıslanırsa filan değiştiriyorum en çok. Salya da değişim sebebi olabilir ama ben dikkat ediyorum ıslatmıyoruz. 4 numara beze geçmek üzereyiz. 9-12 ay zıbınlardan küçük gelenler olmaya başladı onları eleriz 12 18den ekleyerek devam ederiz.
Hmssss 3 buçuk aylık bebe 9-12 ay zıbın veriler işleniyorr :işsiz:
Benim oğlum 3buçuk kilo doğdu, 140 tane 1 numara kullandım, 2 numara ondan daha çok kullanıldı, 3 numara da 2’ye göre daha çok kullanıldı. Bebekler ilk aylar hızlı kilo alıyor 5-6 ay sonrası kilo alımı nispeten yavaşlıyor. 4 numarayı daha uzun süre daha çok paket tükettik daha da gidecek, keza bez bırakıncaya kadar da 5 numara gider.
Kıyafet deseniz bebek bedeninin ne olacağını kestirmek zor. Uzun süredir ayına uygun giydirmiyorum yani daha büyük beden alıyorum. Markadan markaya kıyafetten kıyafete beden değişiyor. Eğer bebek ince yapılı olursa daha küçük beden almak gerekebilir mevsimi tutmayabilir.
Bi de bazen kullanılan bez ek gıdayla alerji yapabiliyor.
Ek gıdadan sonra o kakaların formu şekli var harika oluyor hele bebek sırtüstü yatmayıp kaçınca ımmmmh alt açma örtüsüne kuvvet🤣
😅😅 teşekkür ediyorum uyguna bulursam 2numara eklemeyi düşünüyorum az daha ☺️ katlanıcaz mecbur 🙈🙈
Primaları görünce anlamsız bir şekilde mutlu oluyorum 😀
Benim bebek deyince ilk aklıma gelen şey bez oluyor
Bez deyincede prima 🙈
😂😂 başta aldık gitti yaa nasıl rahatladım. nasıl bulcam uyguna diyordum iyi oldu 😅

Ebebekte bir ara indirimli zıbın vardı. 20 tane falan aldım😂 Çok işimi görüyor. 1 yaş olanları bile kullandığım oluyor. Elime ne gelirse😂
Bence indirimde görünce bol bol her ay için alsın doğum yapmamış olanlar.

Bir de acil durumlar için sırt çantamız hep hazır duruyor. Orada 2 şer çift yedek kıyafetleri var. 2 zıbın hep orada duruyor.

6100 kilomuz 2 numaraya devam ediyorum. İnşallah paketteki kilo sınırlaması doğru olur da elimdekiler azalır😂

Sen şimdi kaç kilo ile 4 numaraya geçmeyi planlıyorsun? Gerçi marka farkı var.

Bizimki 3 aylık 6-9-12 zıbınlarını kullanıyorum😂😂 3 aylık olanları giydirirken zorlanıyorum.
Ben de ufak beden çok almayı düşünmüyorum ☺️

Şimdi size mesela bu tip zıbındır, tulumdur evde giyilenlerde hangi beden kaç tane kullandınız sorsam ne dersiniz 😅 sorum genele. Yani çok çabuk beden atlayacaklar. Mesela şimdilik lcw 2 adet zıbın 0-3 ay var. 2 tane de 6-9 ay zıbın var. Yani böyle 0-3 bedende mesela 5 tane, 3-6 beden 6-7 tane gibi yeterli olur mu ki ? Sonuçta bebeler sanıyorum ki her ay 1 kilo almaya devam etmiyor bir süre sonra 💆🏼‍♀️
Anam kendimi bebek bakımıyla alakalı her konuda cahil hissetmekten geri alamıyorum 💆🏼‍♀️🤣
nys sakinim 5 buçuk ay var her şeyi öğrenicem yapabilirim evet :dua:

Şimdi size mesela bu tip zıbındır, tulumdur evde giyilenlerde hangi beden kaç tane kullandınız sorsam ne dersiniz 😅 sorum genele. Yani çok çabuk beden atlayacaklar. Mesela şimdilik lcw 2 adet zıbın 0-3 ay var. 2 tane de 6-9 ay zıbın var. Yani böyle 0-3 bedende mesela 5 tane, 3-6 beden 6-7 tane gibi yeterli olur mu ki ? Sonuçta bebeler sanıyorum ki her ay 1 kilo almaya devam etmiyor bir süre sonra 💆🏼‍♀️
Anam kendimi bebek bakımıyla alakalı her konuda cahil hissetmekten geri alamıyorum 💆🏼‍♀️🤣
Bn hiç tulum olarak 0-3 ay almadım 6-9 aldım 2. Aydan beri bol olarak giyiyoruz bebeyi sıkan kıyafetler gelişimini de etkiliyor
Zıbın bile yenidoğan hariç 3-6 6-9 9/12 aldım
Zıbın çok olsun ayaklı pijamalardan çok memnunum

Bn hiç tulum olarak 0-3 ay almadım 6-9 aldım 2. Aydan beri bol olarak giyiyoruz bebeyi sıkan kıyafetler gelişimini de etkiliyor
Bizimkiler de dar giydirme büyümez der eskiler 🤭

Ebebekte bir ara indirimli zıbın vardı. 20 tane falan aldım😂 Çok işimi görüyor. 1 yaş olanları bile kullandığım oluyor. Elime ne gelirse😂

Bir de acil durumlar için sırt çantamız hep hazır duruyor. Orada 2 şer çift yedek kıyafetleri var. 2 zıbın hep orada duruyor.

6100 kilomuz 2 numaraya devam ediyorum. İnşallah paketteki kilo sınırlaması doğru olur da elimdekiler azalır😂

Valla beybi 7.5 8 arası ile 4e geçecem primacılar daha once geçti. Bu da sleepyden buyuk kalip prima ile ayni saniyorum. Numara isi cok degisik ya. Onü ile arkası tam denk geliyo su an. Çok tepinince iniyo asagi

Di mi ya ben de 12-18 ay tayti simdinhiydiriyom mesela son giyisler. Gobek sikmqya bile basliyo kaka yapmadan once 🤣

Bu arada benim çanta da hep hazır kesinlikle. Ağız mendili yedek penye battaniye yedek müslin.

Yahu ne cahilliği. Ben doğumdan önce hiç böyle araştırıp alışveriş falan yapmamıştım. Hastane çantam hazırdı. Bir de 2-3 takımın vardı. Bez de 1 numara vardı 1 paket. Pişman mıyım değilim😂😂 Tek pişmanlığım emzirme konusunda hastane eğitimlerine katılmamak ve araştırmamak. Çok zorladı beni. Hiçbir şey için bu kadar didindiğimi hatırlamıyorum.

Soruna geleyim😂 Ben baya her yerde olan pamuk ince hava geçiren mavi zıbınlardan aldım bol bol. Ekledim fotoğrafını.
Bence saydıkların yeterli.

Eklentiler

• BDCC32A0-3EC6-4CCD-B999-D7EC9AC4B236.jpeg
    BDCC32A0-3EC6-4CCD-B999-D7EC9AC4B236.jpeg
    124,4 KB · Görüntüleme: 60
Yahu ne cahilliği. Ben doğumdan önce hiç böyle araştırıp alışveriş falan yapmamıştım. Hastane çantam hazırdı. Bir de 2-3 takımın vardı. Bez de 1 numara vardı 1 paket. Pişman mıyım değilim😂😂 Tek pişmanlığım emzirme konusunda hastane eğitimlerine katılmamak ve araştırmamak. Çok zorladı beni. Hiçbir şey için bu kadar didindiğimi hatırlamıyorum.

Soruna geleyim😂 Ben baya her yerde olan pamuk ince hava geçiren mavi zıbınlardan aldım bol bol. Ekledim fotoğrafını.
Bence saydıkların yeterli.
Ben de mesela bu zıbınlardan almadım kış bebesi ve evim soğuk olur diye. Evim soğuk olmadı ama alt ust iki kat giyimli diye ben battaniyeye sarmalamak zorunda kalmadım direkt aldım beeği emzirdim. Bebe tutarken kundaklı tutma olayını yapmadım. 2 aya kadar ic zıbıarı da uzun kollu kullandım sonra yarım kollulara geçtim. Yatıyo kalkıyo devam. Kalkinca yelek giydir falan filan yapmadım hiç. Çok belirgin terlemedi ama az terlemeye de alıssın istedim. Kafa hep terliyo nerdeyse emerken mesela ay terledi diye sakınmadım.

Bence 5er takım da yeter. Ama 40ından sonra esofman filan giyecek ya onları biraz birbiriyle giyilebilir gibi takımlardan al ya da ayrı sweat ayrı don filan.

X