Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
bizim ki hep haftası ve günüyle aynı gidiyor bir gün bile fazlası yok . İnşallah hayırlısıyla doğar dua edin bana vakit daraldıkça korku ve stres yükleniyor valla 😭😭
Rahat ol kuzu kendini kasma ama şunu unutma sen veya doktor doğum şekli şu olsun diye istediğiniz kadar uğraşın, doğum şeklini bebek belirliyor, her ne şekilde olursa olsun onu gördüğün an herşey bitiyo 😍

Bende iki bıdık annesi olarak ekleme yapmak istiyorum :)
Bebegimle evdeyim ozge selcuk bozkurt kitabi
Cocugumun beyninde neler oluyor saniye hocanin kitabi
Cocugun duygusal dunyasi isabella filliozat
Dogumdan once okunabilecek dogru kitaplar.
Ozge selcuk bozkurtun kitabi ay ay destek olacak dogum sonrasinda sonra hatta 12 24 ayida var :)
Mumkun oldugunca az oyuncak
9.aydan itibaren diger sacma markalar degil kesinlikle lego duplo :)
Ilk ayakkabinin anatomik taban olmasi gerekiyor ilk 5 sene icin nubebe vicco camper gibi anatomik veya ortapedik tabanli burundan bukulen ayakkabilar olmasi gerektigini unutmayin havali markalarin dumduz ic tabanli harika gorunumlu ayakkabilarina kanmayin :)

Vera etkinlikte ebeveynlik zirveleri oluyor takip edebilirsiniz
Birde kumaş kitaplar :)

Hepinize kocaman sariliyorum simdiden harika ve cok yorucu gececek seruveninizde basarilar ve mutluluklar diliyorum :)
Unutmayinki çocuk yetistirmenin ilk 25 30 senesi çok zor o yüzden kendinize yüklenmeyin hepiniz harikasıniz

Bende iki bıdık annesi olarak ekleme yapmak istiyorum :)
Bebegimle evdeyim ozge selcuk bozkurt kitabi
Cocugumun beyninde neler oluyor saniye hocanin kitabi
Cocugun duygusal dunyasi isabella filliozat
Dogumdan once okunabilecek dogru kitaplar.
Ozge selcuk bozkurtun kitabi ay ay destek olacak dogum sonrasinda sonra hatta 12 24 ayida var :)
Mumkun oldugunca az oyuncak
9.aydan itibaren diger sacma markalar degil kesinlikle lego duplo :)
Ilk ayakkabinin anatomik taban olmasi gerekiyor ilk 5 sene icin nubebe vicco camper gibi anatomik veya ortapedik tabanli burundan bukulen ayakkabilar olmasi gerektigini unutmayin havali markalarin dumduz ic tabanli harika gorunumlu ayakkabilarina kanmayin :)

Vera etkinlikte ebeveynlik zirveleri oluyor takip edebilirsiniz
Birde kumaş kitaplar :)

Hepinize kocaman sariliyorum simdiden harika ve cok yorucu gececek seruveninizde basarilar ve mutluluklar diliyorum :)
Unutmayinki çocuk yetistirmenin ilk 25 30 senesi çok zor o yüzden kendinize yüklenmeyin hepiniz harikasıniz
İlk 25 30 senesi zor diyerek bitirmenizden 30 yaşında çocuğunuz var olarak anladım doğru mu:)
25 yıl zor demeyin ya korkutuyorsunuz yeni anneleri :))

Reflulu bebesi olan var mi, ne yapiyorsunuz kusmalara?? Biri ile yapistik resmen, dik duracak diye

Reflulu bebesi olan var mi, ne yapiyorsunuz kusmalara?? Biri ile yapistik resmen, dik duracak diye
Biz ilaç kullanıyoruz ve göğsünden kafaya doğru yüksek yatırıyorum
Pusette daha rahat ediyor
Küçükken reflü yatağını bile yükseltmiştim

İlk 25 30 senesi zor diyerek bitirmenizden 30 yaşında çocuğunuz var olarak anladım doğru mu:)
25 yıl zor demeyin ya korkutuyorsunuz yeni anneleri :))
Yok hayir benimkiler 3 ve 5 ☺️ dogum yapmistim odaya kontrole doktorum geldi canim biliyosun cocuk yetistirmede ilk 25 30 sene zor geciyo kendini yorma demisti :) bazen öyle zorlayıcı dönemleri oluyorki eşimle birbirimize bunu hatirlatıp gülüyoruz :) tabiki inanilmaz keyifli ama surekli kendini gelistirmek zorunda olmak, kriz anlarinda sakin kalabilmek gelisimini dogru şekilde destekleyebilmek icin cabalamak oldukca yorucu :)

Saçmalama ay bir aydır düşünüyorum aman nasıl yapacam diye. 🤣 O otobüste ağlayan bebeler var ya heh ondan olabilir yani 🤣 eşim diyo en arkadan bilet alalım rahar emzirir ilgilenirsin ayağa da kalkarsın. Annem diyo onden al baka baka gelir.
Benim eşim polis ya tam bayram civarı haliyle yoğunlaşıyo izinler efendime söyliim rapor almalar filan. 🤣 Bizler de dümdük insanlarız dalavere beceremiyoz. O gelemeyecek. E artık ben gitmeliyim aylardır babamı görmüyorum. Akrabalarımı da özledim.
Zırlarsa zırlasın napalım. 🤣
Önden al yolu seyretsin, gerektiğinde de emzirme önlüğüyle emzir😂
İnsanların öflemelerine de hazır ol 😂😂
Anne olmayan anlamaz😂

O yapışıklık reflüsü olmayanlarda da aynı😂😂
Anlık biz ektedir 😂

Reflüm benim varmış bebekken. Geçmesini beklemekten başka çaremiz yoktu der annem

Eklentiler

• 7EF64BCC-A80E-4EB1-96ED-C1F34B5E4A7B.jpeg
    7EF64BCC-A80E-4EB1-96ED-C1F34B5E4A7B.jpeg
    82,6 KB · Görüntüleme: 65
O yapışıklık reflüsü olmayanlarda da aynı😂😂
Anlık biz ektedir 😂

Reflüm benim varmış bebekken. Geçmesini beklemekten başka çaremiz yoktu der annem
Ya 😭 😍maşallah 🧿 😭🥰 tüm bebişlerin sıkıntısı diner inşallah bir an önce 🙏🏻

Son düzenleme:
Aaa niye sevmiyor acaba
Bnmki de şalımı bağlayınca çıkacağımızı anlıyor 🤣🤣 seviniyor
Ay ne bilim Bitterim.Bir dediği de iki olmuo wala.Gak dese mama,guk dese bez😂😂😂ama ortalığı yirtio.Milletin bebeği arabada sakinleşir uyur bizimki arabada kendini paralio wala

Sling denemiştim Mervem onu da istemedi.
Sling çok daha sabit tutuyo ya. Kanguru daha serbest. Bi de ben mesela ellerinyandan cıkarmıyorum yukarı kaldıriyorum istediğinde parmagıni yesin sıkılmasin diye. Bunda daha torbada oturur gibi oluyo ya çok mutlu. Bence al dolaptan yine olmazsa satarsın. 🤣 Bi de ben enerji olayına çok inanıyorum. Eşimleyken esim gergin oluyo ya ağlarsa diye ağlıyo zaten. 🤣 Ama bugün biz 1.5 saat civarı bebek arabasında gezdik. Sahile indik kahve ictik geldik. Hem de dolmuşla gittim geldim. Once sen sakin ol. Bak şimdi foto atacam.
IMG-20220406-WA0035.jpeg

Ilk giderken gerginliğe bak.

Ama çok çok şükür arıza çıkarmadi gittik geldik.

Ay mutluyum valla göbek atasım var 🤣

X