Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bebeğin daha çok küçük merve.sana ihtiyaxı var ki kucağına gelmek istiyor.
Bana çok büyüdü gibi geliyo yaa daha oyuncak bile tutamıyo ama bakışlarrr 🥲🥲
:KK70::KK70::KK70:

Ben demistim demek istemiyorum ama BEN DEMİSTİM. Hem de bir kac saat evvel. Demek ki neymis? Cember daraliyor Merveee 🤪
Şşş teğet geçecek bu daaa 💆🏻‍♀️
Sallamaya da karşıyım ben :KK70:
:KK11: ayakta sallansa bari de benden başkalaeı da uyutabilse diyorum ben 🤣
Emzir isigi kapatip 🥰
Mememde şu an uyurken kahkaha atıyo 🥲
Sallamaya, emzige, biberona, yurutece, tablet, telefon ve tv izletmeye de karsiyim. :KK70:
:KK11:
Hanımlar iyi akşamlar, size birkaç sorum olacak ❤️
1) E bebekten manuel el pompası alan oldu mu? Markası neydi, memnun musunuz? (İlk etapta elektrikli düşünmüyorum)
2) E bebekten mutlaka almalısın dediğiniz ne var? (Kıyafet dışında) - (Yurtdışında yaşıyorum, haftasonu Türkiye’ye gideceğim, başka gitme fırsatım olmayabilir, mecbur bu gidişte halletmem lazım)

Şimdiden teşekkürler 🌸❤️
Ben aldım manuel ebebein kendi markası. Baby plus galiba iyi hoş güzel lakin onu yapmak için kaslı kuvvetli birini tutmak lazım. 🤣 Kesinlikle elektrikli al. Hiç lazim olmazsa birine verir sevaba girersin 🤣 ama alısana kadar lazım oluyo benim göğsüm tıkanmıştı bebe çok iyi emdiği halde süt birden gelince.

Sizce gece 3 e dek bebeğinizin uyanık kalması bağışıklığı için ne kadar doğru?Sizin ruh sağlığınız için uykusuz kalmak peki?Kendi kendine uyumayı öğrenmesinin ne gibi bir zararı olabilir ki?

Bazı arkadaşlar öğrenilmiş çaresizlik olarak betimlemiş ya da bebeğin psikolojisini bozan bir durum gibi. Sonuçta bu eğitimin türlü türlüsü var. Yanında fiziksel temas kurarak pışpışlayarak,masal okuyarak,ninni söyleyerek,sırtını basını okşayarak uyumasına yardımcı oluyorsunuz.Bebeği bir başına bırakıp ayrılmıyorsunuz yanından.
Gece 3 e kadar uyanık kalmasının nedeni annesi yanında uyuduğu için olduğunu sanmıyorum. Benim gördüğüm örneklerde o saatlerde uyumayan ya da uyuyup da uyanan ve bir daha dalamayan bebekler annesinden ayrı odada kalıyordu. Yakın arkadaşlarım anlattığınız metodları uyguladı. Bu metodları bende uyguladım hatta kızım sadece ninni ile hiç pışpışlamadan ya da emmeden de yanımda uykuya dalıyordu. Bende dinleniyordum. Bu tamamen annenin ve bebeğin kimyası ile ilgili bir durum. Ben 6 aylık bebeğin ayrı odada kalması durumunda rahat uyuyamazdım. Bu şekilde büyüttüm uyku sorunu da yaşamadım. Benim için önemli olan buydu. Ayrı odada yatırıp uykusuz kalan arkadaşlarımın çocukları da profesör olmadı sadece anne de bebek de uykusuz kaldı. Hatta annesinden ayrı ananesinde bile kalamayan, anneye bağımlı bir çocuk oldu. Tabi ki uyku eğitimi verilebilir bebek uyuyamıyor ise. Bunu zaten kendin de yapabilirsin. Çok basit yöntemler var. Destek de alabilirsin. Bu sizin maddi koşullarınıza bakar biraz da. Bugüne kadar 6 ayda bebeğin odasının ayrılmasını söyleyen uzmanlar, günümüzde bebeğin anne yanında uyumasının bebeğe pozitif etkisini araştırıyorlar. Bende bebeği ağlamaya terk ederek verilen uyku eğitimini uyku eğitiminden saymıyorum.

Uyku eğitimi oda ayırmak demek değildir.Hem bebeğin hem de annenin sağlığı için gereklidir bence.Bebeğimin yanında durup uykuya dalışını izlemek saatlerce uyutmaya çalışmak için çabalamaktan ve ikimizin de uykusuz kalmasından daha iyidir.
İkinci kardeş geliyor aynı odada ikisini de yatıramayacağımıza göre mecburen odası ayrılacak. Memede uyumaya alışan bir çocuk emzirmeyi bırakalı 5 ay oldu hala uyumuyor.Büyüdüğü için de herşeyi anlıyor artık ışığı kapayınca vs kıyamet koparıyor. En azından küçüğe vereyim de büyükle uğraşayım 🤣

Gece 3 e kadar uyanık kalmasının nedeni annesi yanında uyuduğu için olduğunu sanmıyorum. Benim gördüğüm örneklerde o saatlerde uyumayan ya da uyuyup da uyanan ve bir daha dalamayan bebekler annesinden ayrı odada kalıyordu. Yakın arkadaşlarım anlattığınız metodları uyguladı. Bu metodları bende uyguladım hatta kızım sadece ninni ile hiç pışpışlamadan ya da emmeden de yanımda uykuya dalıyordu. Bende dinleniyordum. Bu tamamen annenin ve bebeğin kimyası ile ilgili bir durum. Ben 6 aylık bebeğin ayrı odada kalması durumunda rahat uyuyamazdım. Bu şekilde büyüttüm uyku sorunu da yaşamadım. Benim için önemli olan buydu. Ayrı odada yatırıp uykusuz kalan arkadaşlarımın çocukları da profesör olmadı sadece anne de bebek de uykusuz kaldı. Hatta annesinden ayrı ananesinde bile kalamayan, anneye bağımlı bir çocuk oldu. Tabi ki uyku eğitimi verilebilir bebek uyuyamıyor ise. Bunu zaten kendin de yapabilirsin. Çok basit yöntemler var. Destek de alabilirsin. Bu sizin maddi koşullarınıza bakar biraz da. Bugüne kadar 6 ayda bebeğin odasının ayrılmasını söyleyen uzmanlar, günümüzde bebeğin anne yanında uyumasının bebeğe pozitif etkisini araştırıyorlar. Bende bebeği ağlamaya terk ederek verilen uyku eğitimi uyku eğitiminden saymıyorum.
Bebeği bir başına bırakıp odadan çıkıp ağlamasına ben de karşıyım.Bu öğrenilmiş çaresizliğin ta kendisi.Bu eğitim olamaz.
Benim kızım doğduğundan beri memede ve benim yanımda uyuyan bir bebek ama 2 aylıkken 9. aya dek gece 3 de uyuyordu.9 aylıkken 4 ay düzeldi uykusu ama emzirmeyi bırakınca yine aynısı oldu.Bana bağımlı olması uyku konusunda çok çektirdi.Hem ona hem de bana.Yanında ya da başka odada yatırmakla ilgisi yok bunun yani.
Bebeğin aynı odada ama kendi yatağında yatmasını öneriyorlar.Zaten diğeri fiziksel olarak da tehlikeli.Kızımın yarısını yere sarkmış halde bulunca bir daha yapmadım onu.Ki kuzenim yengem yanında uyuturken üzerine yattığı için boğularak öldü.Yan yana uyumak cok riskli.

Bebeği bir başına bırakıp odadan çıkıp ağlamasına ben de karşıyım.Bu öğrenilmiş çaresizliğin ta kendisi.Bu eğitim olamaz.
Benim kızım doğduğundan beri memede ve benim yanımda uyuyan bir bebek ama 2 aylıkken 9. aya dek gece 3 de uyuyordu.9 aylıkken 4 ay düzeldi uykusu ama emzirmeyi bırakınca yine aynısı oldu.Bana bağımlı olması uyku konusunda çok çektirdi.Hem ona hem de bana.Yanında ya da başka odada yatırmakla ilgisi yok bunun yani.
Bebeğin aynı odada ama kendi yatağında yatmasını öneriyorlar.Zaten diğeri fiziksel olarak da tehlikeli.Kızımın yarısını yere sarkmış halde bulunca bir daha yapmadım onu.Ki kuzenim yengem yanında uyuturken üzerine yattığı için boğularak öldü.Yan yana uyumak cok riskli.
Bende yanyana yatma olayından korkuyorum ,kuzeninizin olayı gibi bir tanıdığımız kadın bebeginin üstüne uykuda düşmüş ve bebek boğulmuş ölmüş 😞 çok zor . Allah korusun yaşatmasın hiç kimseye

Kuculmusleri bize verin kizlar😂
Aynen, yeni hobim trendyolda yorumlarda kalibi dar, olmadi vb yazan urun aramak; canim cikti.. ben aldigim tulumlarin icinde bebeler yuzuyor 😜. premature takimlar cok igrenc gorunuyor, cok kalitesiz, sadece dikisler distan dikilmis budur!! bi de "ökuz alirik o paraya" 🤣

Aynen, yeni hobim trendyolda yorumlarda kalibi dar, olmadi vb yazan urun aramak; canim cikti.. ben aldigim tulumlarin icinde bebeler yuzuyor 😜. premature takimlar cok igrenc gorunuyor, cok kalitesiz, sadece dikisler distan dikilmis budur!! bi de "ökuz alirik o paraya" 🤣
Kac kilo bebis cnm 😍benmki de kucuktu yenidogan bile buyuk oluyor baya bir sure

Premium soft olan benim simdeye kadar dokunduğum sleepy babyturco canbebeden çok daha yumusak bence.

Külot bez her an ciş kaka yapma durumuna karşı cırtlı bezi hızlıca açıp alta koymak gibi bir avantaj vermiyor ben o sebepten tercih ermeyeceğim sanırım. Ama asırı tepinmeye başladı belki tam dönerken avantajlı olabilir.
Ayaga kalkinca yatmiyorlar bez icin, iste o an kilot bez!!
Depend gibi yandan yirt, yenisini abi/abla gibi giydir

Gece 3 e kadar uyanık kalmasının nedeni annesi yanında uyuduğu için olduğunu sanmıyorum. Benim gördüğüm örneklerde o saatlerde uyumayan ya da uyuyup da uyanan ve bir daha dalamayan bebekler annesinden ayrı odada kalıyordu. Yakın arkadaşlarım anlattığınız metodları uyguladı. Bu metodları bende uyguladım hatta kızım sadece ninni ile hiç pışpışlamadan ya da emmeden de yanımda uykuya dalıyordu. Bende dinleniyordum. Bu tamamen annenin ve bebeğin kimyası ile ilgili bir durum. Ben 6 aylık bebeğin ayrı odada kalması durumunda rahat uyuyamazdım. Bu şekilde büyüttüm uyku sorunu da yaşamadım. Benim için önemli olan buydu. Ayrı odada yatırıp uykusuz kalan arkadaşlarımın çocukları da profesör olmadı sadece anne de bebek de uykusuz kaldı. Hatta annesinden ayrı ananesinde bile kalamayan, anneye bağımlı bir çocuk oldu. Tabi ki uyku eğitimi verilebilir bebek uyuyamıyor ise. Bunu zaten kendin de yapabilirsin. Çok basit yöntemler var. Destek de alabilirsin. Bu sizin maddi koşullarınıza bakar biraz da. Bugüne kadar 6 ayda bebeğin odasının ayrılmasını söyleyen uzmanlar, günümüzde bebeğin anne yanında uyumasının bebeğe pozitif etkisini araştırıyorlar. Bende bebeği ağlamaya terk ederek verilen uyku eğitimini uyku eğitiminden saymıyorum.

Uyku eğitimi oda ayırmak demek değildir.Hem bebeğin hem de annenin sağlığı için gereklidir bence.Bebeğimin yanında durup uykuya dalışını izlemek saatlerce uyutmaya çalışmak için çabalamaktan ve ikimizin de uykusuz kalmasından daha iyidir.
İkinci kardeş geliyor aynı odada ikisini de yatıramayacağımıza göre mecburen odası ayrılacak. Memede uyumaya alışan bir çocuk emzirmeyi bırakalı 5 ay oldu hala uyumuyor.Büyüdüğü için de herşeyi anlıyor artık ışığı kapayınca vs kıyamet koparıyor. En azından küçüğe vereyim de büyükle uğraşayım 🤣

Kızlarrrr sakinnn
Kastettiğim buydu işte
Kim ne verirse versin kalp kırmayalım şu mübarek günlerde

Uyku eğitimi dediğimiz şey bile tek metodla yapılan bir şey değil ki
Ben mesela hala net olarak nasıl verilir bilmiyorum
Çünkü yeteri kadar araştırmadım henüz
Sadece duyduklarımla biliyorum 😂

Önce bakacağız okuyacağıZ araştıracağız,
Sonra bebenin ve bizim durumumuza göre kendi akıl süzgecimizinden geçirir yapabileceğimiz kadarını yapmaya çalışacağız

Kızlarrrr sakinnn
Kastettiğim buydu işte
Kim ne verirse versin kalp kırmayalım şu mübarek günlerde

Uyku eğitimi dediğimiz şey bile tek metodla yapılan bir şey değil ki
Ben mesela hala net olarak nasıl verilir bilmiyorum
Çünkü yeteri kadar araştırmadım henüz
Sadece duyduklarımla biliyorum 😂

Önce bakacağız okuyacağıZ araştıracağız,
Sonra bebenin ve bizim durumumuza göre kendi akıl süzgecimizinden geçirir yapabileceğimiz kadarını yapmaya çalışacağız
Herkesin ev yaşantısı, gereksinimi, bebeğin yapısı, uykuya eğilimi birbirinden farklı. En iyi anne bilir ne yapacağını. Ben her zaman farklı fikirlere açığım ama benim çocuklar tek olunca uyumazlardı. Bu sebeple uykusuzluk çekeceğimize beraber geçirdik bu dönemi bir sorun da olmadı herkes uyudu. Eşimde kalkmak zorunda kalmadı. Herkes mutlu önemli olan da buydu. Annesi yanında olmasına rağmen uyumayan ben görmedim. Çocuklarımın uykusu hep iyi oldu. Çok şükür. Uyku eğitimi odaya bırak kaç da değildir bende bundan bahsediyorum. Zaten geri kalanını her anne uygulamıyor mu? Ben çok araştırdım. Okudum. Sanırım eğitimine gerek kalmadı 😊 Herkesin kendi bileceği iş zaten ama beraber uyumanın keyfi benim için güzeldi. Başkasına iyi gelmiyorsa ona göre büyütsün önemli olan bebeğin sağlıkla büyümesi ve bizim uykusuz kalmamamız.

Herkesin ev yaşantısı, gereksinimi, bebeğin yapısı, uykuya eğilimi birbirinden farklı. En iyi anne bilir ne yapacağını. Ben her zaman farklı fikirlere açığım ama benim çocuklar tek olunca uyumazlardı. Bu sebeple uykusuzluk çekeceğimize beraber geçirdik bu dönemi bir sorun da olmadı herkes uyudu. Eşimde kalkmak zorunda kalmadı. Herkes mutlu önemli olan da buydu. Annesi yanında olmasına rağmen uyumayan ben görmedim. Çocuklarımın uykusu hep iyi oldu. Çok şükür. Uyku eğitimi odaya bırak kaç da değildir bende bundan bahsediyorum. Zaten geri kalanını her anne uygulamıyor mu? Ben çok araştırdım. Okudum. Sanırım eğitimine gerek kalmadı 😊 Herkesin kendi bileceği iş zaten ama beraber uyumanın keyfi benim için güzeldi. Başkasına iyi gelmiyorsa ona göre büyütsün önemli olan bebeğin sağlıkla büyümesi ve bizim uykusuz kalmamamız.
Ben bi arkadaşa beni emzik etti memem ağzında uyuyoruz diyom. Yok yav olmaz öyle sey diyo. Sen herhalde çok yoruluyon ondan öyle oluyo diyo 🤣🤣 Dedim yooo.

Ben bi arkadaşa beni emzik etti memem ağzında uyuyoruz diyom. Yok yav olmaz öyle sey diyo. Sen herhalde çok yoruluyon ondan öyle oluyo diyo 🤣🤣 Dedim yooo.
bebek seni emzik etmez şekerim çünkü emzik memeden önce yoktu. Yani emziği meme edebilir ancak. :KK70:

X