Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Lcw 250 TL indirim kuponuyla wee baby şarjlı göğüs pompası aldım. İçimden bi ses çok ihtiyacım olacağını söylüyor 🥲 Bugün geldi boş memeye denedim.
Ya o nasıl bi çekimdir göğüs ucunu parçalar valla en düşük seviyesi 🥲
Sorum annelerimize gerçekten acıyo mu emzirirken de bu kadar 😅
Emzirirken acımıyor ya ilk 3 hafta biraz sıkıntılı geçebilir sadece benim öyle olmuştu.
Makinayla ben de barışamadım valla süt kanallarım dar sanırım ilk haftadan tıkanmışlardı zaten makinayla da boşaltamadım baya yüksek vakumda çalıştırmam gerekiyor
Sonra elle sağımı öğrendim rahata erdim 10 15dk da 150 cc çıkarabiliyorum 😂
Herkesinki farklı birçok kişi makinayı çok rahat kullanabiliyor
Bir de kuru kuru sağmamak gerek ya sütünle ya da göğüs ucu balmıyla nemlemdirmelisin göğsünü

Emzirirken acımıyor ya ilk 3 hafta biraz sıkıntılı geçebilir sadece benim öyle olmuştu.
Makinayla ben de barışamadım valla süt kanallarım dar sanırım ilk haftadan tıkanmışlardı zaten makinayla da boşaltamadım baya yüksek vakumda çalıştırmam gerekiyor
Sonra elle sağımı öğrendim rahata erdim 10 15dk da 150 cc çıkarabiliyorum 😂
Herkesinki farklı birçok kişi makinayı çok rahat kullanabiliyor
Bir de kuru kuru sağmamak gerek ya sütünle ya da göğüs ucu balmıyla nemlemdirmelisin göğsünü
Süt kanalları dar mı oluyormuş tıkanma olunca 🤔

Süt kanalları dar mı oluyormuş tıkanma olunca 🤔
Bana hemşire seninkiler muhtemelen öyle demişti ama benimkiler kafam kadar olmuştu ve makina en yüksek vakumda bile damla damla çekiyordu sadece 😂
Bi de kolostrum tabi çok daha yoğun olduğu için kanallara yapışmış iyice emzirme danışmanı ilk 3 gün asla makina kullanılmamalıydı demişti

Bana hemşire seninkiler muhtemelen öyle demişti ama benimkiler kafam kadar olmuştu ve makina en yüksek vakumda bile damla damla çekiyordu sadece 😂
Bi de kolostrum tabi çok daha yoğun olduğu için kanallara yapışmış iyice emzirme danışmanı ilk 3 gün asla makina kullanılmamalıydı demişti
Bnmde kesin öyle o zmn pompayla 2 damla süt zar zor çıkarmıştık 🤣
Aman bi daha o günlerde gelmesin

Aynenn senin de öyle demek ki
Aman Allah korusun kabus dolu günlerdi 😂
Ben emzirmenin hep çok kolay olduğunu sanıyordum ilk günler için kimse uyarmadı ben kimi görsem uyarıyorum 🤣
Ama işte bazen insanlar yanlış anlıyor neyi zor diye 😬
Bn tecrübeli olmama rağmen zorlu geçti
Ama bazılarının sorunsuz oluyor öyle olmayı çok isterdim

Kızlar bebişin eşyalarını silmeye kurmaya başladım da şimdi bayağı yatak türevi varmış. Beşiği var zaten ek olarak ana kucağı, reflü yatağı (bu ayrı yatak şeklinde kaymasın diye taşınan kenarları desteklilerden almışım), portbebesi, aktivite minderi var. Birde puset alıcam. Bebek hepsini kullanabilecek mi acaba bilemedim valla. :işsiz:

Kızlar bebişin eşyalarını silmeye kurmaya başladım da şimdi bayağı yatak türevi varmış. Beşiği var zaten ek olarak ana kucağı, reflü yatağı (bu ayrı yatak şeklinde kaymasın diye taşınan kenarları desteklilerden almışım), portbebesi, aktivite minderi var. Birde puset alıcam. Bebek hepsini kullanabilecek mi acaba bilemedim valla. :işsiz:
Ay ben cevapliyim 🤣
Benimii benle yatıyo gündüz kucağımda uyuyo beeelki ayakta yastıkta sallarken o da sadece 11 12 civarındaki uykusunda. Ana kucağında ilk 20 gün uyudu sonrası yok. Pusetle de mutfağa filan götürüp yemek yiyim bazen çok minik bir iş yapıyorum baaazen. Sürekli kucakta sadece tşk 🌹

Saydiklarindan sadece portbebe yok bende. Diger hepsini kullaniyor benimki.

Gece uykusunu anne yani besiginde, gunduz uykularinda salonda reflu yataginda (ki artik yavas yavas boyu sigmamaya basladi sanirim 3 aylik kullanim suresi varmis ama cok is gordu iyi ki almisim), yemek hazirlarken ve yerken babybjorn anakucaginda, uyanikken eglensin diye oyun minderinde🥰

Saydiklarindan sadece portbebe yok bende. Diger hepsini kullaniyor benimki.

Gece uykusunu anne yani besiginde, gunduz uykularinda salonda reflu yataginda (ki artik yavas yavas boyu sigmamaya basladi sanirim 3 aylik kullanim suresi varmis ama cok is gordu iyi ki almisim), yemek hazirlarken ve yerken babybjorn anakucaginda, uyanikken eglensin diye oyun minderinde🥰
Sen sus ya seninkine nazar değcek 🥲

Benim sadece bebek arabam ve reflü yatağım var.Refluyu bırakalı bir ay oldu.Sigmiodu içine tostosum😂😂😂Park yatağından çıkarmadım refluyu.Ucuna doğru baş kısmını koyup öyle yatırıyorum.Hafif eğim verio,hoşuna gidio bebeğimin.Kizlar 3.ayi doldurduk.Yatirma şeklimiz nasıl olmalı?Benim bebeğim yarı yan dönebilio.Arkasina destek şart mı?Ben direk reflu yatağının uç kısmına doğru yatırıp,başını yan çeviriorum. B BitterCikilata bitterim sen tecrubelisin ne dersin bu konuya?Bı de ben düz kafa yastığı aldım kızlar.Size söylemeyi unuttum.Coooook memnunum bebeğim de bayıldı.Kafayi rahatça çevirip etrafı izlio wala😀

Benim sadece bebek arabam ve reflü yatağım var.Refluyu bırakalı bir ay oldu.Sigmiodu içine tostosum😂😂😂Park yatağından çıkarmadım refluyu.Ucuna doğru baş kısmını koyup öyle yatırıyorum.Hafif eğim verio,hoşuna gidio bebeğimin.Kizlar 3.ayi doldurduk.Yatirma şeklimiz nasıl olmalı?Benim bebeğim yarı yan dönebilio.Arkasina destek şart mı?Ben direk reflu yatağının uç kısmına doğru yatırıp,başını yan çeviriorum. B BitterCikilata bitterim sen tecrubelisin ne dersin bu konuya?Bı de ben düz kafa yastığı aldım kızlar.Size söylemeyi unuttum.Coooook memnunum bebeğim de bayıldı.Kafayi rahatça çevirip etrafı izlio wala😀
Bak benimkini atacam anlık.
20220221_000726.jpg

Aha gayet gömülü ama kafa fıldır fıldır. Nasıl bırakıraan bırak zaten istediği yöne dönüyo. Bu yastıkla koltukta bıraktım geçen uyukluyodu. Sırtını bayaa yasladım kenara tamamen yan yatıyo nerdeyse. Wc gittim geldim. Yüzünü dikmiş tavana. Allah korusun kussa mussa yani Allaha emanet. Sen yine yan yatırmaya çalış tabi ama bundan sonra o işler bizim kontrolümüzde değil bence.

Bak benimkini atacam anlık.
Eki Görüntüle 3010267

Aha gayet gömülü ama kafa fıldır fıldır. Nasıl bırakıraan bırak zaten istediği yöne dönüyo. Bu yastıkla koltukta bıraktım geçen uyukluyodu. Sırtını bayaa yasladım kenara tamamen yan yatıyo nerdeyse. Wc gittim geldim. Yüzünü dikmiş tavana. Allah korusun kussa mussa yani Allaha emanet. Sen yine yan yatırmaya çalış tabi ama bundan sonra o işler bizim kontrolümüzde değil bence.
Aynen Mervem sana katılıyorum.Nasil yatirirsan yatır,artık onlar kendi istedikleri gibi yatiolar.Allaha emanet kuzucuklarimiz❤️🌸

merve merve Mervem üstünü örtüo musun Eylül'ün geceleri?Ben bı sabah muslin örtüyü kafasında buldum ortmekten vazgeçtim.
Eee kış günü üstünü örtmeyip napıyorsunuz
Uyku tulumu falan mı giyiyor o_O
Bu kadar minikten giyiliyor mu

Benim en çok korktuğun konulardan biri bu yaa
Nasıl uyutacağız biz bu bebeleri

X