Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Eee kış günü üstünü örtmeyip napıyorsunuz
Uyku tulumu falan mı giyiyor o_O
Bu kadar minikten giyiliyor mu

Benim en çok korktuğun konulardan biri bu yaa
Nasıl uyutacağız biz bu bebeleri
Wala giyimi hiç sorma canım.Benim bebeğim kıyafet düşmanı.Cocuk daha kıyafeti elimde görünce basliyo kıyameti koparmaya.Ama öyle normal bı sinir, ağlama değil.Yikiyor ortalığı.Giyinmio zaten evde.Citcitli body ve çoraplarla.Başka giydiği hicbisey yok.Ustunu ortuyorum mesela pusetteyken,ilk işi örtüyü atmak.Az önce koltukta uyuyakaldı üstünü örttüm,anında tepinip attı örtüyü.AVM ye gittik,tabi üstünü giydirdim sokağa da çıplak çıkaramam.AVM de bizi pert etti.Girdim tuvalete soydum body le kaldı.Evimiz de sıcak,usumuyo zaten.Ben de öyle yatiriorum.İlk zamanlar sadece bezle yatiodu düşün.Simdi bıraksam bezle ondan mutlusu yok düşün o kadar düşman kıyafete🙄

Wala giyimi hiç sorma canım.Benim bebeğim kıyafet düşmanı.Cocuk daha kıyafeti elimde görünce basliyo kıyameti koparmaya.Ama öyle normal bı sinir, ağlama değil.Yikiyor ortalığı.Giyinmio zaten evde.Citcitli body ve çoraplarla.Başka giydiği hicbisey yok.Ustunu ortuyorum mesela pusetteyken,ilk işi örtüyü atmak.Az önce koltukta uyuyakaldı üstünü örttüm,anında tepinip attı örtüyü.AVM ye gittik,tabi üstünü giydirdim sokağa da çıplak çıkaramam.AVM de bizi pert etti.Girdim tuvalete soydum body le kaldı.Evimiz de sıcak,usumuyo zaten.Ben de öyle yatiriorum.İlk zamanlar sadece bezle yatiodu düşün.Simdi bıraksam bezle ondan mutlusu yok düşün o kadar düşman kıyafete🙄
Allah kolaylık versin 😀
Muhtemelen ev doğalgazlı o zaman
Bizim buralar da henüz doğal gaz yok ya klima ya elektrikli soba ile ısınıyoruz

Prima kullananlar 3 numarayı kaç kiloya kadar kullandınız? Kaç paket bitirdiniz? Denemek istiyorum da, sleppyden bezdim
Prima aktive 2 no dayim (2pket bitti ) bebeğim 5.5 kg elimde açılmamış 104 adetli 2 paket daha var ama umarım bitiririm sanki sıkmaya başladı sonra 3 e gecicem ,3 ve 4 ü stokladim. Sonra 5 i stoklamaya koyulucam

Son düzenleme:
merve merve Mervem üstünü örtüo musun Eylül'ün geceleri?Ben bı sabah muslin örtüyü kafasında buldum ortmekten vazgeçtim.
Mutlaka uyku tulumu. Battaniye vs cok tehlikeli
Kızlar kızım bu akşam 10 da uyudu, emmek için 3 buçukta kalktı normal mi bu kadar uyuması uyku arasında emzirsemiydim?
Normal, ilk aydan sonra sarilik tehdidi gectikten sonra bebek ne zaman isterse o zaman beslenir. Artik organlari gelisti ve acligi bizim gibi anlayabiliyor. Benim bebegim gece uykusunda 7-8 saatte acikiyor gunduz 4 mesela

Küçük de ondan, büyüyünce öyle olmuyor 🥲kaka yapmadıkça açılmıyor uykusu açılmasın diye..ben de son bir aydır açmıyorum zaten oğlum hiç uyumuyordu yeni uyumaya başladı bir de uykusunu bölemem😅🤦🏻‍♀️
Hem bu küçük hallerini çok özleyecekmişim gibi geliyor hem de artık o rahat döneme hemen geçmek istiyorum. Rahatlığı size sormak lazım ama😂😂
İnsan kıyamaz zaten. Huzursuzluğu yoksa mis gibi uyusunlar

Odası kaç derece? Bizimkisi de sıcağı sevmiyor. Üstünü örtmeyince daha rahat sanki ama ben yorgan altındayken onun üzerini örtmeyince içim rahat etmiyor.
Öyle bezle falan uyuyunca hapşırma aksırma bir şey olmadı mı

Mutlaka uyku tulumu. Battaniye vs cok tehlikeli

Normal, ilk aydan sonra sarilik tehdidi gectikten sonra bebek ne zaman isterse o zaman beslenir. Artik organlari gelisti ve acligi bizim gibi anlayabiliyor. Benim bebegim gece uykusunda 7-8 saatte acikiyor gunduz 4 mesela
Battaniye neden tehlikeli? Örme battaniye ile uyutuyorum ben. Önceden müslin ile de sarıyordum ama sıcaklamasın diye şimdi sadece battaniye

Odası kaç derece? Bizimkisi de sıcağı sevmiyor. Üstünü örtmeyince daha rahat sanki ama ben yorgan altındayken onun üzerini örtmeyince içim rahat etmiyor.
Öyle bezle falan uyuyunca hapşırma aksırma bir şey olmadı mı
26 dereceyse tek zıbınla durabilir 24-25 derecede tek kat daha cuma günü dr la konuştum 26 derecelede küvezde bebekler çıplak kalıyor dedi

Benim sadece bebek arabam ve reflü yatağım var.Refluyu bırakalı bir ay oldu.Sigmiodu içine tostosum😂😂😂Park yatağından çıkarmadım refluyu.Ucuna doğru baş kısmını koyup öyle yatırıyorum.Hafif eğim verio,hoşuna gidio bebeğimin.Kizlar 3.ayi doldurduk.Yatirma şeklimiz nasıl olmalı?Benim bebeğim yarı yan dönebilio.Arkasina destek şart mı?Ben direk reflu yatağının uç kısmına doğru yatırıp,başını yan çeviriorum. B BitterCikilata bitterim sen tecrubelisin ne dersin bu konuya?Bı de ben düz kafa yastığı aldım kızlar.Size söylemeyi unuttum.Coooook memnunum bebeğim de bayıldı.Kafayi rahatça çevirip etrafı izlio wala😀
Yine aynı şekilde devam edebilirsin cnm kafasını sağa sola çevirebilirsin uyurken
Yan yatırınca artık kendilerini atıyorlar
Biz reflüden sebeb hala reflü yatağındayız tabi fazlasıyla kayıyor 🤣 yarısına kadar
Düz kafa yastığından alacaklımda vazgeçtim 😬

Son düzenleme:
Yine aynı şekilde devam edebilirsin cnm kafasını sağa sola çevirebilirsin uyurken
Yan yatırınca artık kendilerini atıyorlar
Biz reflüden sebeb hala reflü yatağındayız tabi fazlasıyla kayıyor 🤣 yarısına kadar
Düz kafa yastığından alacaklımda vazgeçtim 😬
Bu düz kafa yastığından bende var
Ne olduğunu e bebekte görünce anladım o ayrı mesele
Bir arkadaşım vermişti
Çocuğu için almış zamanında çok pahalı bir markanın.
Bu yastığa çok para verdim atmaya da kıyamadım al sen ileride çocuğun olunca kullanırsın demişti.
Bende bu ne biçim yastık deyip evin bir köşesine atmıştım. Geçenlerde anneme dedim onu bir bulalım :KK70:

Kafa yastığı yok bizde kafa da çokzel sipsivri nasıl olması gerekiyo ki?

26 dereceyse tek zıbınla durabilir 24-25 derecede tek kat daha cuma günü dr la konuştum 26 derecelede küvezde bebekler çıplak kalıyor dedi
Biz ilk eve geldiğimizde 26 derecede kat kat giydirip sıkı sıkı sarmıştık. Yüzü gözü kırmızı kabarcıklar atmıştı:KK43:
Şimdi 22-23 arası tutuyoruz odasını. Kıyafet de zıbın, incecik bir içlik, pamuk ince bir tulum giydiriyoruz. Uyurken de örme battaniye ile uyutuyoruz. Ama üzeri açıkken daha rahat gibi

Ama sıkı sıkı bastırmıyorum ki. Göğsünün altında kalacak seviyeye kadar örtüyorum.
Bir de oğlumun iki eli tüm yüzünde:KK43: anne karnında da hep öyleydi indirmiyor. Beni asıl o rahatsız ediyor. Sürekli kontrol ediyorum
O hareketlenince kendi yüzüne doğru çekiyor ya örtüyü
O yüzden korkuluyor genelde
Elini yüzünde tutmasının sakıncası var mı bilmiyorum
Çok mu kapatıyor ağzını burnunu

Kızlar bu bizim düz kafa yastığımiz.Bebegimin çok hoşuna gidio,kafayı rahat rahat çevirip etrafı izlio.Wala 50 den sepete atmıştım,aynı gün içinde 100 oldu sonra 65 oldu.65 TL ye aldım😁😁😀

X