Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Biz ilk eve geldiğimizde 26 derecede kat kat giydirip sıkı sıkı sarmıştık. Yüzü gözü kırmızı kabarcıklar atmıştı:KK43:
Şimdi 22-23 arası tutuyoruz odasını. Kıyafet de zıbın, incecik bir içlik, pamuk ince bir tulum giydiriyoruz. Uyurken de örme battaniye ile uyutuyoruz. Ama üzeri açıkken daha rahat gibi
22-23 biraz soğuk tabi 24-25 arası ideal ısı zıbın tulum olsun ince her mevsim giyilebilen
Bn öyle yapıyorum yada uzun kollu zıbın pijama
Üzerini bi kat örtü yeterli olur
Sıcaktan isilik olmultur

Bu düz kafa yastığından bende var
Ne olduğunu e bebekte görünce anladım o ayrı mesele
Bir arkadaşım vermişti
Çocuğu için almış zamanında çok pahalı bir markanın.
Bu yastığa çok para verdim atmaya da kıyamadım al sen ileride çocuğun olunca kullanırsın demişti.
Bende bu ne biçim yastık deyip evin bir köşesine atmıştım. Geçenlerde anneme dedim onu bir bulalım :KK70:
Bul bul 🤣🤣

22-23 biraz soğuk tabi 24-25 arası ideal ısı zıbın tulum olsun ince her mevsim giyilebilen
Bn öyle yapıyorum yada uzun kollu zıbın pijama
Üzerini bi kat örtü yeterli olur
Sıcaktan isilik olmultur
Moruk 22 23 iyi yaa 23den sonra insan bunalıyo bebeyi de sweatle tutuyom ben içi de yarım kollu zıbın. Altta cift don ve kalın çorap gaz olmasın diye.

Moruk 22 23 iyi yaa 23den sonra insan bunalıyo bebeyi de sweatle tutuyom ben içi de yarım kollu zıbın. Altta cift don ve kalın çorap gaz olmasın diye.
Bn tek kısa kol zıbın ve tulum giydiriyorum yada uzun kol zıbın ayaklı pijama ayakları patikli
dr da 24 iyi dedi
Bn kendimde kısa kol dolandığım için iyi oluyor

Bn tek kısa kol zıbın ve tulum giydiriyorum yada uzun kol zıbın ayaklı pijama ayakları patikli
dr da 24 iyi dedi
Bn kendimde kısa kol dolandığım için iyi oluyor
Biz de kısakoluz ya ama 2 derece bile cok farkediyomuş valla. Sen normal giydiriyosun. Benim takımlar hep kalınca zaten 😬 ağzina burnuna göre ayarlıyom evi. 24ü görmedik ama 23.6 filan yapıyorum en fazla ben sıcaklıyom 😬😬

Biz de kısakoluz ya ama 2 derece bile cok farkediyomuş valla. Sen normal giydiriyosun. Benim takımlar hep kalınca zaten 😬 ağzina burnuna göre ayarlıyom evi. 24ü görmedik ama 23.6 filan yapıyorum en fazla ben sıcaklıyom 😬😬
Bnde kalın yok 😬 hepsi yaz kış giyilebilir
Valla bnde yanıyorum arada balkona atıyorum kendimi 😬

Bize de doktorumuz 24 derece ideal ısı dedi.Petek açık ama klimayı da 24 e ayarlıyorum.Oda ısısı 24 un altına düşerse devreye girio klima.24 ve üzeriyse calismio stand by da beklio.

Prima aktive 2 no dayim (2pket bitti ) bebeğim 5.5 kg elimde açılmamış 104 adetli 2 paket daha var ama umarım bitiririm sanki sıkmaya başladı sonra 3 e gecicem ,3 ve 4 ü stokladim. Sonra 5 i stoklamaya koyulucam
Teşekkürler 👍🏻 Bende sleppyden primaya geçiyorum. İndirimdeyken dün prima care 3 ve 4 numara aldım. Şu an 3 nosu biraz büyük geliyor. O arada sleepy bio 3 numarayı kullanıp bitiririm dedim. Kızım da 4.750 şu an. Ay bittiğinde 5 i geçer dedi doktor. O zaman prima 3 den başlayabilirim diye düşünüyorum

Kızlar sütü tazyikli gelen var mı? Öyle olduğunda bebeğiniz nasıl tepki veriyor. Benim bazen öyle geliyor sanırım bir tutuyor bir bırakıyor ağlıyor sinirleniyor. Bazen boğazına kaçırıyor öksürüyor. Gazdan dolayı da olabilir ama kafam karıştı valla

Kızlar sütü tazyikli gelen var mı? Öyle olduğunda bebeğiniz nasıl tepki veriyor. Benim bazen öyle geliyor sanırım bir tutuyor bir bırakıyor ağlıyor sinirleniyor. Bazen boğazına kaçırıyor öksürüyor. Gazdan dolayı da olabilir ama kafam karıştı valla
Benin hep tazyikliydi. Başa çıkmayı öğrendi ya. Uyuklarsa kaçıyo bazen.

O hareketlenince kendi yüzüne doğru çekiyor ya örtüyü
O yüzden korkuluyor genelde
Elini yüzünde tutmasının sakıncası var mı bilmiyorum
Çok mu kapatıyor ağzını burnunu
Evet baya kapatıyor. Bir kere ağlayarak uyanmıştı baktım hali böyle. Bir elindeki eldiveni ağzına almış ağzında kalmış. Kıpkırmızı olmuş.

Kundak falan yapar ya da ellerini indirirsek asla uyumuyor huzursuzlanıp ağlanıyor:KK43: doktor da kundak yapmayın böyle alışmış anne karnında dedi

Eklentiler

• DF162FFD-87BB-45B4-B361-C1F78BDE7714.jpeg
    DF162FFD-87BB-45B4-B361-C1F78BDE7714.jpeg
    51,9 KB · Görüntüleme: 61
Benim sütüm dolu dolu değil. Ama bazı noktalardan küçük küçük tazyikli geliyor. İlk emmeye başlayınca boğazına kaçıp öksürüyor çıkartıyorum hemen. Sırtına vuruyorum sakinleşince devam ediyor.

Eğer gazdansa tutup bırakıp sinirlenip ağlıyor.
Her seferinde sütüm mü az geldi. Aç ondan mı ağlıyor psikolojisine giriyorum ama gazı çıkınca devam ediyor.

Benim sütüm dolu dolu değil. Ama bazı noktalardan küçük küçük tazyikli geliyor. İlk emmeye başlayınca boğazına kaçıp öksürüyor çıkartıyorum hemen. Sırtına vuruyorum sakinleşince devam ediyor.

Eğer gazdansa tutup bırakıp sinirlenip ağlıyor.
Her seferinde sütüm mü az geldi. Aç ondan mı ağlıyor psikolojisine giriyorum ama gazı çıkınca devam ediyor.
Aynen sütüm mü az psikolojisine bende girmiştim 🤦🏻‍♀️ Kilo alımı da güzel olduğu halde. İlk bebek olunca böyle oluyor demek ki..

Evet baya kapatıyor. Bir kere ağlayarak uyanmıştı baktım hali böyle. Bir elindeki eldiveni ağzına almış ağzında kalmış. Kıpkırmızı olmuş.

Kundak falan yapar ya da ellerini indirirsek asla uyumuyor huzursuzlanıp ağlanıyor:KK43: doktor da kundak yapmayın böyle alışmış anne karnında dedi
Kıyamam ya
Eldiven takmasan çok çizermiki kendini
Birde eldiven çok çabuk çıktığı için çorap geçiriyorlar ele öylemi denesen
Yada kendinden eldivenli şeyler mi baksan

Benim bebeğim sadece sol memeyi aliyo.Sag memeyi arada sırada aliyo.Sol memeden süt bebek emerken fışkırır tarzda gelio.Bazen ağzından çekip bakiorum yüzüne fiskirio.Sag memede fışkırma yok.Bu arada sağımda da fışkırma olmuo.Damla damla gelio.

Aynen sütüm mü az psikolojisine bende girmiştim 🤦🏻‍♀️ Kilo alımı da güzel olduğu halde. İlk bebek olunca böyle oluyor demek ki..
Benimkinin de kilo alımı güzel. Doktor 17 günde 750’gram alınca çok almış demişti hatta. İdrarlı bez sayısı da güzel ama çıkamıyorum o psikolojiden:KK43:
Sanki daha fazlasını istiyor bazen ama gelmiyor. Bir de gaz olunca emmeye devam edemiyor. Onu çıkartmaya çalışırken aç kalıyor daha çok ağlıyor.
Günde 3-4 kere kriz yaşıyoruz. Gerçekten ilk çocuk diye mi bilmiyorum ama insan dayanamıyor.

Kıyamam ya
Eldiven takmasan çok çizermiki kendini
Birde eldiven çok çabuk çıktığı için çorap geçiriyorlar ele öylemi denesen
Yada kendinden eldivenli şeyler mi baksan
Bu olaydan sonra çoraba geçmiştik ama onun da hep minicik tüyleri ağzında kalıyordu. Tırnakları kesip eldiveni bıraktık bu hafta. Yine de eli kolu hep yüzünde.
Kendinden eldivenliler ilk günler iyiydi ama parmakları uzun kalıyor sanki rahat edemiyor diye kullanmayı bıraktık. Belki alakasız yoktur ama sürekli bir huzursuzluğu olunca her ihtimali elemeye çalışıyoruz.

Benimkinin de kilo alımı güzel. Doktor 17 günde 750’gram alınca çok almış demişti hatta. İdrarlı bez sayısı da güzel ama çıkamıyorum o psikolojiden:KK43:
Sanki daha fazlasını istiyor bazen ama gelmiyor. Bir de gaz olunca emmeye devam edemiyor. Onu çıkartmaya çalışırken aç kalıyor daha çok ağlıyor.
Günde 3-4 kere kriz yaşıyoruz. Gerçekten ilk çocuk diye mi bilmiyorum ama insan dayanamıyor.
Bunları bende yaşıyorum😔 Yalnız değilmişim. Bugünlerde geçicek büyüyecek diye motive etmeye çalışalım kendimizi ☺️ Hatta ben daha 2 ayı bitirmeden götürdüm doktora, kusması da oluyor diye. Doktor ay da 1 kilo normal dedi ama benim ki 1 küsür alıyor kiloyu. Ee yani doyuyor demek ki diyorum kendi kendime. Rahat olmamız lazım ki sütümüz de etkilenmesin. Evde olmakta sıktı tabii beni ama havaların güzelleşmesi yakındır ☺️Hep bebekle de olunca başka konularla kafamı dağıtamıyorum bir tv bile izleyemiyorum. 3 aylık olunca da belki biraz daha huzursuzluğu azalır diye düşünüyorum en azından gaz durumu biterse rahatlarım

Kızlar peki bebeğiniz memenin kahverengi alanını tamamen alıyor mu? Benimki çoğunlukla uç bölgeyi alıyor:KK43: o da zorluyor beni hep bir sızlıyor. Hem de tam boşaltamıyor muhtemelen. Ben ağzını kocaman açtırıp vermeye çalışıyorum önce öyle alıp sonra düzeltiyor kendisi uçlara doğru kaydırıyor. Sanırım ağzına büyük geliyor.
Bir de emerken kenarlarda 2 gündür boşluk fark ediyorum. Hava da yutmasına sebep oluyor belki de iyice gazı artıyor.
Geçen hafta doktorun yanında emzirdim görsün diye. Önceki emzirmeye göre daha iyi kavrıyor dedi ama bu hafta tekrar eskiye döndü.
Emzirme danışmanı falan çözüm olur mu deneyen var mı? Doğum yaptığım hastaneden eve bebek hemşireleri ziyarete geliyordu ama çağırmadım. 1 ay geçti geliriz derlerse çağıracağım ama daha kolay çözen oldu mu bu sorunu

Bunları bende yaşıyorum😔 Yalnız değilmişim. Bugünlerde geçicek büyüyecek diye motive etmeye çalışalım kendimizi ☺️ Hatta ben daha 2 ayı bitirmeden götürdüm doktora, kusması da oluyor diye. Doktor ay da 1 kilo normal dedi ama benim ki 1 küsür alıyor kiloyu. Ee yani doyuyor demek ki diyorum kendi kendime. Rahat olmamız lazım ki sütümüz de etkilenmesin. Evde olmakta sıktı tabii beni ama havaların güzelleşmesi yakındır ☺️Hep bebekle de olunca başka konularla kafamı dağıtamıyorum bir tv bile izleyemiyorum. 3 aylık olunca da belki biraz daha huzursuzluğu azalır diye düşünüyorum en azından gaz durumu biterse rahatlarım
Ben 40 ından sonrasını bir umut bekliyorum ama 54 gün olmuş aynı zorlukta devam mı ediyor:KK43:(
Geçecek elbet inşallah da rahatlatmak zor.
Biz neredeyse her gün bir yere çıkıyoruz. Arabayı ve dışarıya çıkmayı seviyor.
Evde destek olan birisi var mı? Ben de tv falan hiçbir şey yapmıyorım ekstra. Buraya da uykuya dalmasını beklerken giriyorum.
Ama bence çoğumuzun durumu aynıdır. Daha kolay geçirenler vardır ama bir süre gündemimiz sadece yavrucaklar olur

X