Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Lcw 250 TL indirim kuponuyla wee baby şarjlı göğüs pompası aldım. İçimden bi ses çok ihtiyacım olacağını söylüyor 🥲 Bugün geldi boş memeye denedim.
Ya o nasıl bi çekimdir göğüs ucunu parçalar valla en düşük seviyesi 🥲
Sorum annelerimize gerçekten acıyo mu emzirirken de bu kadar 😅
Emzirirken o kadar acımıyor bebeğiniz gögüs ucunuzu tamamen tutabilirse. Makina benim çok canımı yaktı, kopacak gibi.
s_gofret s_gofret bizdeki Trendyolda en favori biberonmuş. Benim kızın sevdiği kadar varmış 🙂

Eklentiler

• 0208DC2D-5DC5-4B5B-9EA6-71EBDB737A2A.jpeg
    0208DC2D-5DC5-4B5B-9EA6-71EBDB737A2A.jpeg
    100,2 KB · Görüntüleme: 87
sempatik_kiz sempatik_kiz bizim biberon Philips Avent. Cam olduğu için bana daha sağlıklı gibi geliyor. Başlığında numara yazıyor. Bizde yeni doğan 1 numara. 6 aya kadar bunu kullanacakmışız.
Önceki sayfalarda konuşulmuş. Elektrikli süt sağma makinası bende Lansiloh ve Philips var. Philips çok aparatı var. O yüzden sevmedim. Benim kızım meme reddi yaşamadı çok şükür. Makinaya gerek kAlmadı. Çalışan bir kadınsanız alınabilir.
Emzik benim kızım Philips Soothiesini tuttu sadece.
Babymall Antalya’da da şube açtı. Fiyatları ebebekten bir tık yukarı.
Bugün gidince mağazadanda bakıp inceleyeyim
Bu attığınız modeli alacaktım bende
Fakat yenidoğan için çok hızlı okuyor yazıyor
Başlık olayına bende baktım ama bu biberonu alacaksak yavaş akışlı emzik almak gerekiyormuş ekstradan
bu şekildede 2 katına çıkıyor fiyatlar

Binerondan memnun musunuz? Bizim de biberon philips avent ama sanki çok hızlı akıyor. 10 gündür hiç kullanmadık çok şükür ama işe başlamadan başka marka mı alsam diyorum.

Doktor medela calma yı önerdi ama 400₺ civarında fiyatı ve trendyol yorumları kötü olunca almadım. Kullanan varsa tavsiye eder mi?
Eğer aynısıysa hızlı akıyordur cnm

Tek kullanımlık alt açmalar bebek hareketlendikten sonra tam bir işkence aletine dönüşüyor 😅 ben şöyle bir örtü almıştım. Çok memnunum. Makinede de yıkanıyor. Bir tarafı muşamba gibi bi tarafı kumaşımsı tüylü altındaki zemine sürtünüp tutunuyor çok kaymıyor.

Kızlar benim kızım yüzüstü değil ama yarım donuyo.Bi tık daha dönse yüzüstü olacak😳iyiden uykularım kaçtı.Gozum hep üstünde.Daha bugün yanına koyduğum koltuk yastığını attı,başucundaki ağız mendilini alıp yüzünü örtmüş 😳
Normal canım yavaş yavaş tam dönecek
Etrafında bişey bırakma tehlike olmasın

Tamam şampiyon ondanda alıcaz sakin :KK70:

10lu paketten 3 tane almıştım ben
Ama sanki diğerini pek kullanamayacakmışımda bunu daha çok kullanılacakmışım gibi hissediyorum ya
Bu yüzden elimde 100-150 adet olsun istiyorum o_O
Sen böyle bahsedincede elimde patlayacak diyede korkuyorum
Ama sonunu düşünen kahraman olamazmış :KK70:
Bak totalde 50 taneyle doğurdum. 19 tane ellenmemiş duruyo. Bi pqket alsam bile olurmuş öbürü yıkanırken kullanmalık ya da öbürüne yedek alsam olurmuş. Herkesin kullanımı ayrı tabi ama doğaya zarar şeyleri az kullanmak lazım. Burun aspiratör uçlarını da mesela yıkıyorum valla kapkalın plastik. Bi kaç kullanımdan sonra atıyorum.
Kızlar benim kızım yüzüstü değil ama yarım donuyo.Bi tık daha dönse yüzüstü olacak😳iyiden uykularım kaçtı.Gozum hep üstünde.Daha bugün yanına koyduğum koltuk yastığını attı,başucundaki ağız mendilini alıp yüzünü örtmüş 😳
Benim de yan dönüyo. Hatta tam yatar bırakmamak için büyuk yastığa koyuyorum dirsekleri ole kenarlardan direnip kafayı kaldırıyo az daha uğraşsa atcak kendini yan. Ana kucağında bıraktım alt kemer takılıydı. Bi baktım yine bu direksekler denk gelmiş kafayı kaldırıyo. Mecbur artık üst kemerleri de bağlayorum.

Tek kullanımlık alt açmalar bebek hareketlendikten sonra tam bir işkence aletine dönüşüyor 😅 ben şöyle bir örtü almıştım. Çok memnunum. Makinede de yıkanıyor. Bir tarafı muşamba gibi bi tarafı kumaşımsı tüylü altındaki zemine sürtünüp tutunuyor çok kaymıyor.
merve merve nin de hoşuna gitmeyecek ama bence hayat kurtarıcılar. Dün hastaneye gittik mesela. Emzirme odasında serdik tertemiz kullandık attık. Hastaneden sonra eve getir temizle et zor iş benim için.
Tabii hareketlenip ileri zamanlarda nasıl olur bilmiyorum.
Ama henüz almayanlar ve düşünenler için ebebekte babyme nin indirim var bugün.

merve merve nin de hoşuna gitmeyecek ama bence hayat kurtarıcılar. Dün hastaneye gittik mesela. Emzirme odasında serdik tertemiz kullandık attık. Hastaneden sonra eve getir temizle et zor iş benim için.
Dışarısı için benim de çantamda var öyle bi durumda tabi ki kaldırıp atmalık lazım. Özellikle hastanede. Ama evde hiç gerek yok.

Şimdi sleepy sipariş verdim. 2 numarada pek sorun yaşanmıyormuş. 3 te mi sorun oldu?
2 numara natural yeni bitti. Kakasının belinden yukarı çıktığı çok oldu. Ya da çişi ıslatıyor popodan. 3 numara bio natural vardı ona başladım. 2 numara küçük geliyor- 3 numara da büyük gibi.

2 numara natural yeni bitti. Kakasının belinden yukarı çıktığı çok oldu. Ya da çişi ıslatıyor popodan. 3 numara bio natural vardı ona başladım. 2 numara küçük geliyor- 3 numara da büyük gibi.
Ya çok kötü:KK43: 1 numarasından çok memnun kalmıştım. Molfix denedim. Onda da 2 numara çok büyük geliyor şu an.
Prima premium care de sipariş verdim inşallah onda yoktur öyle sıkıntı.

Kaç gr kızın? Kaç numara sipariş verdin prima
Kızım değil erkek benim yavrucak:) 4175. Molfixte 3-6 arası diyor. Ama büyük oldu.
Prima da amazondan 2 numara söyledim. 4-8 diyor o da muhtemelen büyük olacak. Öncesinde sleepy kullanırım diyordum ama sleepyleri iptal ettim gözüm korktu. Şimdi ne alsam o ara geçiş için bilemedim

Elimde açılmış 3 paket avent soothie emzik var
Ayıcıklı - pembe & mor, dolap uygulamasında satılır mı acaba 🤔
Huzurun ben geçen hafta aldım Babymall’dan Soothie emzik. 190 tl ikili satıyor. Yani verilmeyecek bir para değil. 2. Elde kaç tl satacaksın ki insanlar alsın. Bir de başkasının bebeğinin kullandığı emziği kullanacaklarını sanmıyorum.

Eklentiler

• F3088505-C173-48D8-A6DC-D7E226679246.jpeg
    F3088505-C173-48D8-A6DC-D7E226679246.jpeg
    93,9 KB · Görüntüleme: 44
  • 32DC1EA2-2484-4462-A3AB-B951117F9F56.jpeg
    32DC1EA2-2484-4462-A3AB-B951117F9F56.jpeg
    90,7 KB · Görüntüleme: 44
Ben de doğumdan beri kullanıyorum canım.İnanilmaz memnunum.Kizim aşırı hareketli ama bı sorun yaşamadık biz.Hastanede,pusetin altına,alt değiştirmede,hatta temizliğinden şüphe duyduğum yerlerde bebekleysem kendi oturduğum zemine seriyorum sonra atıyorum.Baya da bı stogum var.En sevdiğim sleepy.Cunku baya büyük.

Kızım değil erkek benim yavrucak:) 4175. Molfixte 3-6 arası diyor. Ama büyük oldu.
Prima da amazondan 2 numara söyledim. 4-8 diyor o da muhtemelen büyük olacak. Öncesinde sleepy kullanırım diyordum ama sleepyleri iptal ettim gözüm korktu. Şimdi ne alsam o ara geçiş için bilemedim
Pardon uykusuzluktan öyle yazmışım 🤣 kızım 4.750 gr prima 3 numara biraz büyük geldi. 2 olur diye düşünüyorum oğluna. Elimde olsaydı gösterirdim

X