Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bez çok kullanıldığı için bez almayı uygun görmüşler
Çokda kurcalamak istemiyorum açıkçası
Hazır alacaklarmış çok ses çıkarıp eldekinden de olmayalım dedim 😂

E bebekte daha uygun gerçekten.
Fakat Migros fiyatları artırmış.
Ben geçen sefer aldığımda daha uygundu.
E bebek ile kafa kafaya geliyordu fiyatı.

B BitterCikilata geçmiş olsun cnm. Allah acil şifalar versin🤲
Çocuklar hiç hasta olmasın 😔
Saol canım 🤗

Benim kız meme reddine basladı ilk günler 2 dk kavga kıyamet alıyodu sonra almıyordu memeyi ve aç kalıyordu ama inadı inat tabi yürek dayanmıyordu bi zaman sonra pes ediyordum(aralıksız 6-7 saat aç kaldığını bilirim) veriyordum mamayı.doktoruna sorduğumda dünyayı keşfetmeye başladı ilgisi başka yerlerde olacak meme emmek istemeyecek emzirirken ortamı karanlık yap gece gibi olsun dedi.(geceleri uykuluyken verebiliyordum 1 2 kere) .kavgalaşırken kucağımda evi gezer gibi verdim ağzına memeyi 2 cokcok yapıyordu kafayı çekiyordu kucakta geziyo sanıyordu sonra yine alıyordu memeyi derken derken 2 haftaya yakın gündüzleri hep ayakta gezinerek verdim çok verimli emmiyordu ama en azından az da olsa emiyordu.. bağırsa da bana vursa da verdim valla😁 çok şükür geçti o günler şimdi de uyku savaşları var işte her level farklı bir macera🥲
Bu arada Pera hanımı da iyi bilirim ne kadar memeci olduğunu 😁 kopmaz memeden korkma ama bence bağırsa da vermeye çalış ayakta gezinirken dene mutlaka işe yarayacaktır , uyuduğu zamanlarda ağzına ver memeyi o zaman da uysal oluyor alıyor uyku sersemiyken🌺
Meme reddimiz yok ama geçen haftaya kadar bir zorluk yaşıyorduk. Emmenin ortasında başlıyordu ağlamaya. 2 çekip bırakıyordu. Süt az geliyor diye sanıyordum ama gaz kaynaklı oluyor muhtemelen.
Ama tekrar olduğunda mutlaka bu ayakta emzirmeyi deneyeceğim. Çok iyi fikirmiş.
Yalnız 6-7 saat açlık olayına dayanmak zor olmuştur:KK43: Doktorlar da sabredin mamayı hemen vermeyin diyorlar ama aç kaldı fikrine dayanması zor.

Benim bebiş geçen ay 21 öndeki kontrolde 5480 gramdi biz hala Premium Care 2 numaradayiz bı sıkıntı yaşamadık canım @jijikalp
Oğlum 7 kilo ben 4 numara denedim aldım kullanıyorum 😳 aralığı 9-14 kilo ama bize iyi oluyor ben anlamadım bacaklar mı tontik 🧐 koca totolu da değil aslında 🤪

Meme reddimiz yok ama geçen haftaya kadar bir zorluk yaşıyorduk. Emmenin ortasında başlıyordu ağlamaya. 2 çekip bırakıyordu. Süt az geliyor diye sanıyordum ama gaz kaynaklı oluyor muhtemelen.
Ama tekrar olduğunda mutlaka bu ayakta emzirmeyi deneyeceğim. Çok iyi fikirmiş.
Yalnız 6-7 saat açlık olayına dayanmak zor olmuştur:KK43: Doktorlar da sabredin mamayı hemen vermeyin diyorlar ama aç kaldı fikrine dayanması zor.
Evet maalesef ki ben biberon vermemekte ısrarcı olup emzirmeye zorlarken sütüm henüz gelmediği için 3.gün sarılık olup yoğunbakımda kaldım kızımla🥲 sonrasında dayadım biberonu sütüm geldiği halde sağmadan veremez oldum 25 gün sadece biberonla besledim , sonra memeye geçtik ama psikolojik olarak doymadı sanıp hem mama hem meme verdim 2 ay dolana kadar😅 tüm bunlara rağmen 7 saat aç kalmasına göz yummak zorunda kaldım ikimizin de iyiliği için☺️çok şükür ki atlattık sonu güzel ufukta ışık var 🌺

X