Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Aynen burada yazılanlara bakınca çoğu aynı şeyi söyledi bende boş yere almayım. Dediğiniz gibi yaparım 😍
Tecrübesiz olunca duyduğumuz herşeyi alıyoruz bende aldım depend, göğüs peşleri, göğüs kalkanı hep aldım ama hiç kullanmadım boşuna almış oldum

Tecrübesiz olunca duyduğumuz herşeyi alıyoruz bende aldım depend, göğüs peşleri, göğüs kalkanı hep aldım ama hiç kullanmadım boşuna almış oldum
Aynen öyle kişiden kişiye göre değişiyor galiba. Ben göğüs kalkanı hiç almayı düşünmüyordum ileride ihtiyaç halinde bakarız dedim. Ama bi tanıdığım o kadar övdü ki olmazsa olmaz galiba diye aldım🤣 tabi mycey marka aldım şimdi kullanamazsam diğerlerine boşuna o kadar para vermeyim dedim🤭

Aynen öyle kişiden kişiye göre değişiyor galiba. Ben göğüs kalkanı hiç almayı düşünmüyordum ileride ihtiyaç halinde bakarız dedim. Ama bi tanıdığım o kadar övdü ki olmazsa olmaz galiba diye aldım🤣 tabi mycey marka aldım şimdi kullanamazsam diğerlerine boşuna o kadar para vermeyim dedim🤭
Bende mycey almıştım canım bebeğe memeyi doğru tutturursan yara sorunu yasamazsin

Benim alez de öyleydi bak şimdi farkettim artık sesi yok demek ki yıkadıkça düzeldi
Emin olamadım. Ama bu az buz ses çıkarmıyor. Çok sesli ilk kez böyle bir kumaş gördüm. Tekstil olmadığı için değişimde olmuyor. İade edicem. Şansa hediye gelmişti. Ama kullanılmayacak şeyi tutmaya da gerek yok 🤷

Kullanmadım hiç Sadece ilk 15 gün aktı süt suan da oğlum sürekli meme istediği için akmiyo sütüm kullanmıyorum elimde kaldi pedler😂
Gaz problemi var mı? Sık emzirildiğinde midede sindirilmiş süt ile sindirilmemiş süt karışıp gaza sebep olabiliyormuş. O yüzden 2 saatten önce tekrar beslenme önermiyorlarmış. Yani en azından ben öyle okudum:)
Gaz problemimiz çok olunca araları açmaya çalışıyorum

Ben de mycey in kullanıyorum. Resmen olmazsa olmazım. Abartıp markete, dışarıda yemeğe bile gitmişliğim var😂😂
Hem sürtünme olmuyor hem de akan süt akıp gitmek yerine birikiyor çok iyi oluyor.

Bugün LCW’den bu ikili zıbını aldım 45 TLye.
1-3 aylık aldım. Başka ne alacağımı bilemeyip çıktım😂

8EE47CBE-58C6-480D-BBDF-FDCDC626D797.png

Ben de mycey in kullanıyorum. Resmen olmazsa olmazım. Abartıp markete, dışarıda yemeğe bile gitmişliğim var😂😂
Hem sürtünme olmuyor hem de akan süt akıp gitmek yerine birikiyor çok iyi oluyor.
Peki nasıl kullanıldığını tarif edebilir misiniz. Şimdi 3 tane aparat varya göğsümüze takacağımız kısmı anladım. Ama süt toplamak için onun üzerine sadece deliksiz olanı mı takacağız. Yoksa üçü birlikte mi 🙈🙈🙈

Gaz problemi var mı? Sık emzirildiğinde midede sindirilmiş süt ile sindirilmemiş süt karışıp gaza sebep olabiliyormuş. O yüzden 2 saatten önce tekrar beslenme önermiyorlarmış. Yani en azından ben öyle okudum:)
Gaz problemimiz çok olunca araları açmaya çalışıyorum
Hayır canım çok şükür Yok gaz problemimiz

Goon bezden hiç memnun kalmadım esnek bi bez değil. Diğer bezlerde cırtların oldugu yerde esneklik payı var Goon bezde belde var oda azcık. Nasıl bagladıysam olmadı çişi hep sızdı kaka hafif yandan taştı.Ayrıca bebegimin poposunu pişik yaptı bıraktım tekrar Sleepy e döndüm ama 4+ numarasını kullanmama ragmen hafif iz yapıyor yine. Zıbını 6-9 kullanmaya basladım altları bol giydiyorum yinede iz oluyor. Üst bacak bölgesi tombik yapcak bişey yok sanırım. Bu zamana kadar kullandıklarım
◾Prima pampers - premium care 👉🤑
◾Molfix pure&soft 👉🤩
◾Sleepy 👉🤗
◾Bebeland 👉😡
◾Goon 👉😤

Peki nasıl kullanıldığını tarif edebilir misiniz. Şimdi 3 tane aparat varya göğsümüze takacağımız kısmı anladım. Ama süt toplamak için onun üzerine sadece deliksiz olanı mı takacağız. Yoksa üçü birlikte mi 🙈🙈🙈
O 3 aparattan silikon olanı her durumda kullanıyoruz. Diğer 2 tane sert olandan birisi delikli diğeri deliksiz. Hava alsın istediğimizde delikli olanın içine silikonu yerleştirip kullanıyoruz. Süt dolma ihtimaline karşı delikler üstte kalmalı ki akmasın. Diğer deliksiz olanı da uzanma durumlarında kullanmak faydalı olur.
Örnek video buldum izlemedim ama muhtemelen daha net olur;

X