Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Alt açma minderi evet gereksiz zaten yastık kullanmıyoz hele de kafayı havaya dikerken popoyu mümkün değil. Sert yerde de yatsa bi şey olmaz bez alınana kadar iki dk amaan.
Aldıkları yeride söylememişler. Yoksa gider değiştirirdik.
Annem azıcık çıtlatmış. Çok kullanılmaz falan demiş
Kullanabildiği kadar kullansın demişler 😂

Aldıkları yeride söylememişler. Yoksa gider değiştirirdik.
Annem azıcık çıtlatmış. Çok kullanılmaz falan demiş
Kullanabildiği kadar kullansın demişler 😂
Olsun şey yapıyolardı bebek minik diye o altaçma minderiyle kucağına alıyodu tutamayanlar. Ben ise kundaklarla battaniyelerle tutamam diye alt üst çift kat giydirip sadece kıyafetle tutuyom 🤣

Aklımdan geçmedi değilde
Kim alırki bunu dedim
Sonradan da bana alanlar aklıma geldi 😂
Bebenin sahneye çıkacağını düşünmüş olmalı alan kisi🤣
Sen aldın sandım ilk yorum. Yapmayacaktım ama
Başkası almış
Düşünmüş Allah razı olsun
1. Derece yakın olmadığı haldede baya bisiler almış ☺️

Kızlar bizim de hicbiseyimizde leke yok.Deterjanimiz baby me.Son bı haftadır da indirimden Dalin,baby&me,Omo bebek aldık.Hatta Omo bebek deterjanini az önce Migrostan 23 TL ye aldım.Migrosta güzel bı indirim var şu sıralar.Bebek bezlerinin ikincisi %50 indirimli satılıyor.Bebegimin herşeyi küçüldü hicbiseye girmio.E bebekten 18 TL ye ikili çıtçıtlı body aldım muhtesemler.12-18 aylara benim bebeğim rahatlıkla girio.Azicik bı bolluk oluyo daha rahat ediyo.Ben de giyemediklerini dolapta satmayı dusunuorum.Dunya para döktüm hiçbirini giymedi.Hatta bilenler bilir bı hevesle pembe muslin bı takım aldım fotoğraf çekimi için inanın bı kez bile giydiremedim.Giyinmeyi sevmio kıyametler kopuo dışarı çıkarirken giydirdigimde.Evde çıtçıtlı body ve çorapla bütün gün🤭Aldığım herşey elimde kaldı anlicaginiz.
Ayy o muslin kiyafete bayılmıştım 😍
Ama cok dedik kuzu sana cok aldın diye
Saglik olsun
Satarsın
Satmak bana zor geliyor ya😅
Bende bi hesap acsam hic fena olmayacak

Bebenin sahneye çıkacağını düşünmüş olmalı alan kisi🤣
Sen aldın sandım ilk yorum. Yapmayacaktım ama
Başkası almış
Düşünmüş Allah razı olsun
1. Derece yakın olmadığı haldede baya bisiler almış ☺️
Malum Recep ayındayız yapılan sevaplarda günahlarda iki katı yazılırmış.
Rabbim hepsinden razı olsun.
İleride hepsinin bu yaptıklarını önüne getirsin 🤲

Ciddi anlamda masraf etmişler
Ben bir ilçede yaşıyorum ve bebek mağazaları haddinden pahalı burada.
Nereden baksan en az 900 harcamışlardır.
Çünkü burada bu kalitede 10lu hastane çıkışları 500-600 TL arası fiyatlarda satılıyor ne yazıkki :KK43:
Bu yüzden herşeyi ya kurumsal mağazalardan alacağım yada netten.

Her bebek rızkıyla gelir diye boşuna dememişler.
Şimdi telefonum çaldı ve annemin alt katındaki komşumuz aradı. (Çok yakınız kendisiyle öz ailem olsa anca bu kadar severim.)

Sakın hastane çıkışı alma.
Çünkü ben 20’li hastane çıkışı aldım dedi :KK57:
Yapma etme dediysemde dinlemedi.
Ellerine yeni modellerde gelecekmiş. Bu yüzden ben ödemeyi yaptım haftaya sen geldiğinde istediğin modeli rengi gidip seçersin dedi.

Ev alma komşu al dedikleri doğru
Rabbim herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın

Annem az önce bu resimleri attı.
Arkadaşı bebeğe hediyeler almış.
Allah razı olsun dedim.
Ama belliki dünya kadar para vermiş.
Şunlara verdiği parayı bana verseydi o kadar makbule geçerdi ki 😂

Henüz hiç kıyafet almamıştım.
2 takım hastane çıkışı gelmiş oldu.
Ama pullu olan nasıl giyilecekki o_O
O alt açma takımı bana çok gereksiz geliyor.
Biri banyo havlusu, diğeri de penye kundakmış.

1 adet banyo havlusu geldi, 1 adette müslin havlum var. İkisindende 2 tane olsa yeter mi kızlar
Pullu olanı mevlüt falan yaparsan giydirirsin😂

Bence onlar yeter 1 er tane

Annem az önce bu resimleri attı.
Arkadaşı bebeğe hediyeler almış.
Allah razı olsun dedim.
Ama belliki dünya kadar para vermiş.
Şunlara verdiği parayı bana verseydi o kadar makbule geçerdi ki 😂

Henüz hiç kıyafet almamıştım.
2 takım hastane çıkışı gelmiş oldu.
Ama pullu olan nasıl giyilecekki o_O
O alt açma takımı bana çok gereksiz geliyor.
Biri banyo havlusu, diğeri de penye kundakmış.

1 adet banyo havlusu geldi, 1 adette müslin havlum var. İkisindende 2 tane olsa yeter mi kızlar

allah razı olsun ya, bunu yapamayan kaynanalar var :KK70:
pullusu çok şıkır şıkır, hastane çekimi için sanırım
çekim yaptırmayacaksan ya da mevlit satarsın,

Her bebek rızkıyla gelir diye boşuna dememişler.
Şimdi telefonum çaldı ve annemin alt katındaki komşumuz aradı. (Çok yakınız kendisiyle öz ailem olsa anca bu kadar severim.)

Sakın hastane çıkışı alma.
Çünkü ben 20’li hastane çıkışı aldım dedi :KK57:
Yapma etme dediysemde dinlemedi.
Ellerine yeni modellerde gelecekmiş. Bu yüzden ben ödemeyi yaptım haftaya sen geldiğinde istediğin modeli rengi gidip seçersin dedi.

Ev alma komşu al dedikleri doğru
Rabbim herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın
Senin bebek kısmetli😍

Pullu olanı mevlüt falan yaparsan giydirirsin😂

Bence onlar yeter 1 er tane
Pandemi olmasa olabilirdi.
Ama pandemide mevlid yapmak çok akıl işi değil ya
allah razı olsun ya, bunu yapamayan kaynanalar var :KK70:
pullusu çok şıkır şıkır, hastane çekimi için sanırım
çekim yaptırmayacaksan ya da mevlit satarsın,
Bak o doğru işte 😂
Dolaba koydum bile bakalım inşaAllah satılır 😂😂

Canım bu süreci sizin günlerinizdeyken ben de yaşadım meme değil zehir veriyorum gibi çığlıklar memeyi ağzına alıp kendini çekip ağlamalar... Doktorumuz bu süreçte memeyi bırakırsanız geri kabullenmesi zor olur demişti çok direndik emzirmeye çalışırken bir amuda kalkmadığım kalmıştı ayağa kalkıp emzirirken yürüyordum falan🥲 2 hafta falan sürdü ve geçti çok şükür. demem o ki bu günler de geçiyor 😁🌺
Canım tam olarak ne yaptın anlatabilir misin bana?Bagirsa da vermeye devam ettin mi memeyi,aç kaldı mı hiç memeyi almadığı için yoksa almadığına mama verdin mi?Ben ayakta emzirmeyi beceremiorum yatarak ve beşik pozisyonunda yapabiliyorum sadece.Sabah ve akşam aliyo memeyi ama gün içinde almio.Ve bu çocuk meme delisi değil meme sapigiydi resmen😕24 saat koltuğa cakili yaşıyodum.O kadarı da fazlaydı ama özlemedim de değil wala😀🤭

Canım tam olarak ne yaptın anlatabilir misin bana?Bagirsa da vermeye devam ettin mi memeyi,aç kaldı mı hiç memeyi almadığı için yoksa almadığına mama verdin mi?Ben ayakta emzirmeyi beceremiorum yatarak ve beşik pozisyonunda yapabiliyorum sadece.Sabah ve akşam aliyo memeyi ama gün içinde almio.Ve bu çocuk meme delisi değil meme sapigiydi resmen😕24 saat koltuğa cakili yaşıyodum.O kadarı da fazlaydı ama özlemedim de değil wala😀🤭
Benim kız meme reddine basladı ilk günler 2 dk kavga kıyamet alıyodu sonra almıyordu memeyi ve aç kalıyordu ama inadı inat tabi yürek dayanmıyordu bi zaman sonra pes ediyordum(aralıksız 6-7 saat aç kaldığını bilirim) veriyordum mamayı.doktoruna sorduğumda dünyayı keşfetmeye başladı ilgisi başka yerlerde olacak meme emmek istemeyecek emzirirken ortamı karanlık yap gece gibi olsun dedi.(geceleri uykuluyken verebiliyordum 1 2 kere) .kavgalaşırken kucağımda evi gezer gibi verdim ağzına memeyi 2 cokcok yapıyordu kafayı çekiyordu kucakta geziyo sanıyordu sonra yine alıyordu memeyi derken derken 2 haftaya yakın gündüzleri hep ayakta gezinerek verdim çok verimli emmiyordu ama en azından az da olsa emiyordu.. bağırsa da bana vursa da verdim valla😁 çok şükür geçti o günler şimdi de uyku savaşları var işte her level farklı bir macera🥲
Bu arada Pera hanımı da iyi bilirim ne kadar memeci olduğunu 😁 kopmaz memeden korkma ama bence bağırsa da vermeye çalış ayakta gezinirken dene mutlaka işe yarayacaktır , uyuduğu zamanlarda ağzına ver memeyi o zaman da uysal oluyor alıyor uyku sersemiyken🌺

merve merve sen bebek arabası pierre Cardin capsule Almıştın değil mi ? bu kabin tipi mi oluyor bak son mu oluyor travel mi oluyor çok anlamıyorum da bunlardan? Memnun musun bide

Ben almadım iyiki de almamışım
Normal doğum yaptım, Altan ufak bir kesim vardı
Hastane hasta bezi verdi , 1 gün kaldım 3 bez değiştirdim orda
Eve gelince de normal regl pedleri vardı
Onları kullanıyorum.

9 tane içinde ve çok pahalı
Normal ped daha ucuza geliyor 😅
Catlak-kurabiye Catlak-kurabiye ben sezaryen doğum yaptım ve dependden başkası benden akan kanı tutmaya yeterli gelmedi. İlk 4 ya da 5 gün sırf depend kullandım. Sonra lohusa pedine geçtim, onları hakkını vere vere 1 hafta kullandım. En son gece pedine geçtim, onunla epey zaman geçirdim ve en son 2 aylık olana kadar günlük ped kullandım, zaten kanamam da 2 ayı geçtikten sonra tamamen kesildi.

X