Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bence hic zorlama, zaten onlar doydugunda duruyor. Doymazsa istiyor
Gunluk olarak aile hekimine yazdirdigim hametani kullaniyorum.
Pisik olacak gibiyse burts bees kullaniyorum o kadar yogun ki sabah sursen aksama kadar popoyu koruyor asla bitmiyor ve cok etkili ve icerigi tertemiz

Bir kaç yazı okudum.
Ondada bu tarz ürünlerin devamlı kullanılmaması gerektiği söyleniyordu.
Ama her bebek o kadar farklı ki.
Hiçbiri kitaplardaki gibi olmuyor

Bir kaç yazı okudum.
Ondada bu tarz ürünlerin devamlı kullanılmaması gerektiği söyleniyordu.
Ama her bebek o kadar farklı ki.
Hiçbiri kitaplardaki gibi olmuyor
Kesinlikle öyle, bebeğinin durumuna göre bakarsin sen de, benim cildim hassas mesela, alerjik bir cilt, oğlum da oyle olursa diye tetikteydim, simdiye kadar 1 kere egzama oldu kasiginda, egzama kremi ile gecti 2 güne çok şükür. Baska alerjik belirti gostermedi suan ama tabii daha çok küçük. Umarım benim gibi olmaz.

Ben şimdi daha 3 kutu bübschen aldım. Sudo temiz değil maalesef. Zaten komple boca ediyosun her seferde pişik olmuyo ki. Fayda etmezse temiz içerikler alabilirdin gerekirse. Incia filan alabilirdin.
Neden temiz değil. Ben sivilcelerime sürüyorum da :) şundan aldım bende. İçinde bebek yağıda var. Onu kendim kullanırım dedim. Bebeklere niye sürülsün ki yağ

Eklentiler

• Screenshot_20220214-001235.jpg
    45,2 KB · Görüntüleme: 41
Neden temiz değil. Ben sivilcelerime sürüyorum da :) şundan aldım bende. İçinde bebek yağıda var. Onu kendim kullanırım dedim. Bebeklere niye sürülsün ki yağ
Ben de sürdüm bi dönem. Hatta burda konum bile var. Bilmiyom temiz diil diyollaaa.

Vall banyo sonrası nemlendirici olarak kullanıyorlar. Ama ben aşırı ağlamıyosa -ki genelde aşırı ağlar- losyon sürüyorum. Biraz daha bu ağlamalar biter de duruma alışırsa bi kaç ay sonra masaj yapacam yağ ile. Daha çok ten teması olmuş olur daha mutlu rahat olur bebek. Şimdi kendini parçaladığı için elim ayağıma dolaşarak ışık hızında giydirmeye çalışıyom.

Kızarıklığı alıyor ama sivilcelerde etkili saçma olacak ama bebişi yıkadıktan sonra yağlarsak kirlenmez mi :) zaten bebekler yumuşak bide. Benim bacaklarım kaşınıyor, burda nemlendirin yazılmıştı ya. Bundan sürüp deneyeyim dedim nemlendirir belki bebekde yumuşak olmazsa sürebilirim bilemedim :)

Cildinin kurumaya meyilini göreceksin. Bana kremler koruyucu bariyerler oluşturuyor gibi geliyo. Bak aşı oldu 3 gün yikamayın dediler yanakları gerhin gergin olmuş losyonu unutmuşum hemen sürdüm. Dediğim gibi ben losyonluyorum. Yağ nasipse masaj aşamasında kullanacam.

dayler dayler canım bunun adı galiba meme reddibenim kızımda da aynısı var.Memeye koyunca sinirden delirio eskiden hevesten delirirdi,memeyi görünce gözleri ayrilirdiMeme bağımlısı bebeği mama bağımlısı yaptim.Sagliklari yerinde olsun da napalim.Gunde iki defa uykuluyken emziriorum.Bugun emziremedim.Memem taş gibi oldu süt doldu ağrıyo.Ben laf olsun diye emdigini zannediodum meğer gerçekten süt bosaltiomus kızım.Keske 4 5 defa emse ama napalim.Dedigim gibi sağlıklı olsunlar da varsın emmesinler

Ben ilk çocukta penaten kullanmıştım
Bu çocukta da bunu kullanıyorum
Abim Almanya da ondan istedim 3 kutu getirdi
Kıvamı pudralı yoğun 1 sene gider o 3 kutu
Türkiye’de de satılıyor ama içerikleri değiştirilmiş mi bilmiyorum

Bi de mustala setinin içinden mustela pişik kremi vardı , arada onu da sürüyorum
Hastane de bana cep boyu bepantol verdi ufak ama denemedim

Eklentiler

• 1B2544FD-1699-4F60-8C93-2EDB70CEF617.jpeg
    39,3 KB · Görüntüleme: 37
Bende alerjik bir cilt yapısına sahibim ne yesem ne kullansam dokunur. Egzama yapar hemen

Arkadaşım bebeğine bübchen şampuan kullanıyordu.
Bebek 3 aylıkken egzama oldu doktor Trukid şampuana geç dedi.
Onun içeriği de temiz. O bana sende direk onunla başla dedi.
Bende de olunca bebeğe geçme ihtimali çok yüksek malum.

Fakat Doktorlar direk çözüme yönelik şeyler kullanmayın diyor.

Eğer egzamasız bir bebeğe direk egzamaya iyi gelen şeyler kullanmaya başlarsanız. Olurda egzama oluşursa vücut zaten buna alıştığı için fayda etmeyecektir diyor. Bana da çok mantıklı geldi

Hic bagimli olmadi, yaşamadım onu yasadik bsyler artık bir şekilde en iyisini yapmaya calisiyoruz artık napalim surekli denemeye devam tabii. Belki bir gun artar daha anlamaya basladiginda daha hevesli olur belki.

Güzel anneler merhaba hepinize bende beşik alacağım da heyner ahşap beşik kullananlar var mı içinizde memnun musunuz önerir misiniz

Ben de bubchen kullaniyorum ondan mi acaba dicem ama sadece bir yerde ciktigindan doktor anlamli değil dedi. Yani takip edip daha fazla bölgede ciktigini gorursek ona gore sistem uygulanacak tabii. Bakalim beklemedeyiz simdilik.
Evet bence de, hedef şaşırtma gibi olur en azindan vucut onu bilmediği icin. Mantikli yani.
Alerjik bunye zor ya, cok yasadigim icin seni cok iyi anlıyorum

Bn şampuan ve yağ mustela losyon weleda
Kullanıyordum biri alerji yaptı ama hangisi bilmiyorum dr görünce hemen değiştirdi küçük kızarıklar halindeydi ve sadece gögüs bölgesinde şampuan ve losyonu
Ve o bölgeler kabarık sönmüş yara gibiydi geçen yine gördü bunlar ara ara çıkar korkma dedi 4-5 yaşına kadar bile olurmuş

Civilden alışveriş yapıp mağdur olan oldu mu kızlar ? Ben park beşik için yatak, yorgan ve nevresim sipariş ettim 10 günü geçti ses soluk yok. Tedarikçi firma gönderir diyip kapatıyorlar. Hiç tahmin etmezdim böyle sorumsuzlukla karşılaşacağımı. Müşteri temsilcisi diyor ki hiçbiri mi gelmedi. İptal de etmiyorlar. Kaldım böyle

Sen iptal edemiyormusun siparişi.

Hayır canım malesef. Sitelerinde iptale dair bir buton yok. Yani bunlar bilindik firma değil mi anlamadım. Şikayet varda da dünya kadar şikayet var. Kargolanmayan ürünler hakkında. Bende yazdım inşallah dönerler
Kuzum bı magduriyet yaşamazsın iadeni de alirsin,istersen değişim de yaparsın.Kurumsal bı mağaza sonuçta.Ama iş ki eline geçsin ürün.Hergun ara sor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…