Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ben şimdi daha 3 kutu bübschen aldım. Sudo temiz değil maalesef. Zaten komple boca ediyosun her seferde pişik olmuyo ki. Fayda etmezse temiz içerikler alabilirdin gerekirse. Incia filan alabilirdin.

Bn hametan ve sudocrem dönüşümlü kullanıyorum

Bende sudocrem alacaktım ama içeriği temiz değil diye duyunca incia aldım geçen. İndirimdeydi yorumları da baya güzel inşallah faydası olur
Umarım hiç ihtiyaçları olmaz.
Ben bu kremleri sürekli kullanmayı düşünmüyorum zaten

Pişik olmadığı müddetçe pişik önleyici krem kullanmak bana biraz gereksiz geliyor.
Ne kadar içeriği temiz desek de sürekli bu tarz şeylere maruz kalmalarını da doğru bulmuyorum bebeklerin.
Onun yerine saf zeytinyağı ve kantaron yağı kullanmayı düşünüyorum

Pişik olmadığı müddetçe pişik önleyici krem kullanmak bana biraz gereksiz geliyor.
Ne kadar içeriği temiz desek de sürekli bu tarz şeylere maruz kalmalarını da doğru bulmuyorum bebeklerin.
Ben devam edicem moruk 🤣

😂😂😂
Peki onu sürmeyi bıraktığında bariyeri kesmiş olduğun için pişik olmayacak mı o_O
Bu pişik önleyici kremler ne kadar kullanılıyor
Bezi bırakana kadar mı yoksa belli bir aya gelinceye kadar mı
Bence orda hep bi bariyer olması lazım pudralar filan varmış eskiden. Ne kadar kurulasan da bez var hep nemli kalma ihtimali çok yüksek poponun hiç çiş yapmasa bile. Ki ciş yapıyo anında alamıyoruz en pahalı bez de olsa çiş poponun üzerinde yani krem şart bence.

benim de bazen alır almaz 2 çekiyor hemen başlıyor ağlamaya. Onu da özellikle biberon ile beslendikten sonra yapıyor. emmeye üşenip dolu dolu süt gelsin istiyor bence.
Çok şükür 3 aylık olmuş bebeğin. Sonuçta anne sütü almış mı almış. Kendimizi boşa yıpratıyoruz. Tabii ben de gün içinde sütten başka bir şey düşünmüyorum ama elimizden geleni yapıp kendimizi üzmememiz lazım.
Biz dogdu dogali oyleyiz, ilk zamanlar biberon da yoktu kaşık biberonla besledik. Ancak karariyor, krizlere giriyor meme tutmamak için. 3aydir hala meme tutmadan once aglama krizleri tepinmeler, sonra tutup tepinmeler sinirler, sonra braz emme yine sinir vs. Öyle gidiyor işte. Hayırlısı artik, saglikli olsunlar da tek dileğim o 😑🙏🙏

Biz şuan iğne oluyoruz penisilin o pişik yapıyor öncesinde kullanmaya başladığım için az oldu önlem için mecburen devam ediyoruz.
Bez bırakana kadar da pişik oluyor maalesef

Biz dogdu dogali oyleyiz, ilk zamanlar biberon da yoktu kaşık biberonla besledik. Ancak karariyor, krizlere giriyor meme tutmamak için. 3aydir hala meme tutmadan once aglama krizleri tepinmeler, sonra tutup tepinmeler sinirler, sonra braz emme yine sinir vs. Öyle gidiyor işte. Hayırlısı artik, saglikli olsunlar da tek dileğim o 😑🙏🙏
Alerjili mi ki?

Ben de gerekmedikçe hicbir sey surmuyorum. 3 aydır 3-4 kere hafif kizarir gibi oldu, o zaman incia kullandım gecti. Bir de ilk gunler teninde kuruluk gibi kirmizi catlaklar vardi onun için Bepanthen onermisti doktor, onu da birkac kere kullandım kizarinca. Normalde hiç surmuyorm. Bir sey olmadikca sürmeye gerek yok. Sık sık oluyorsa da kullanilan bez, ıslak mendil gibi ürünlerin elden gecmesi gerek once bence.

Kuzucuk hazır biberonla gelsin istiyor herhalde. Önemli olan bence de sağlıklı olmaları. 3 ay sonra zaten ek gıda da başlar daha rahat olur inşallah🙏🏼

Almadım henüz ne alacağımı da bilemiyorum. Sırt çantası da sevmiyorum bilemiyorum ne alcam
Ben evdeki sırt laptop çantamı kullanıyorum:) Samsonite markası vardı duruyordu öylece inanılmaz iş gördü. Zaten çok bölmesi çok gözü var. Doğduğundan beri de çok gezdik eşim taşıyor.
Ayrıca en basit yere giderken bile bir sürü şey almak gerekiyor. Sırt çantası olmasa taşıması zor.

Ben evdeki sırt laptop çantamı kullanıyorum:) Samsonite markası vardı duruyordu öylece inanılmaz iş gördü. Zaten çok bölmesi çok gözü var. Doğduğundan beri de çok gezdik eşim taşıyor.
Ayrıca en basit yere giderken bile bir sürü şey almak gerekiyor. Sırt çantası olmasa taşıması zor.
Yani omuz olsa omuz dayanmaz🤭 mecbur sırt olcak gibi zaten

X