Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kuzum bı magduriyet yaşamazsın iadeni de alirsin,istersen değişim de yaparsın.Kurumsal bı mağaza sonuçta.Ama iş ki eline geçsin ürün.Hergun ara sor.
Valla yaşadım. Daha yeni aradım diyor ki hiçbir ürün mü gelmedi, yatakta mı gelmedi. Eee kendi nasıl göremez, gelip gelmediğini şaşırdım kaldım. Benim için civil öldü zaten :) siparişlerimi gönderseler de bi. İptal edin de dedim bakalım. İptal ederlerse başka yerden alırım. E bebek Trendyol falan hemen kargoluyor 🤷

Biz dogdu dogali oyleyiz, ilk zamanlar biberon da yoktu kaşık biberonla besledik. Ancak karariyor, krizlere giriyor meme tutmamak için. 3aydir hala meme tutmadan once aglama krizleri tepinmeler, sonra tutup tepinmeler sinirler, sonra braz emme yine sinir vs. Öyle gidiyor işte. Hayırlısı artik, saglikli olsunlar da tek dileğim o 😑🙏🙏
Bizim de öyle hala..böyle böyle 6 ayı devirsek en azından kardır diyorum 😞

Kızlar sleepy bez birkaç kere kaka sızdırdı bende hemen yıkayamadım zıbını. Makine de Yıkanınca da çıkmıyor. Nasıl çıkartabilirim çamaşır suyuna mı soksam o kısmı 🤣

Kızlar sleepy bez birkaç kere kaka sızdırdı bende hemen yıkayamadım zıbını. Makine de Yıkanınca da çıkmıyor. Nasıl çıkartabilirim çamaşır suyuna mı soksam o kısmı 🤣
Ben geç de olsa beyaz sabunla yıkayıp sabunlu sabunlu kirli sepetine atıyorum. Yıkanınca çıkıyor. Çıkmayan lekeleri de gğneşe sererim.
Ve kaç aylık olana kadar beyaz zıbınlar lazım yazın da giydirecek miyiz?
Zıbın dediğin çıtçıtlı body ise kışın atlet olarak, yazın tek tişört olarak her daim giyilecek.

Ben ilk çocukta penaten kullanmıştım
Bu çocukta da bunu kullanıyorum
Abim Almanya da ondan istedim 3 kutu getirdi
Kıvamı pudralı yoğun 1 sene gider o 3 kutu
Türkiye’de de satılıyor ama içerikleri değiştirilmiş mi bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Bi de mustala setinin içinden mustela pişik kremi vardı , arada onu da sürüyorum
Hastane de bana cep boyu bepantol verdi ufak ama denemedim
Bu penateni ben cildime kullaniyordum da surumu cok zor degil ki cok sert yayilmiyor🙄

Ben renkli de giydiriyom 😬 bi kaç yıkamaya çıkar leke ya. Olmazsa bebek leke çıkarıcı kullan. Ki gerek yok giysin lekeli. 🤣
En güzeli 😄 ( 3 ay- 6 ay ) 6 tane var zıbını giydiriyorum, yaza kadar giydiririm daha almamayım dedim lekeli görünce canım sıkıldı 😄 yenidoğanlar olmuyor artık. Yeter dimi yaza kadar 6 tane çıtçıtlı

Alla alla bnm hep çıkıyor lekeler
Ve kaç aylık olana kadar beyaz zıbınlar lazım yazın da giydirecek miyiz?
2 yaşına kadar giyer yazında sıcakta tek zıbın giydirilir

Bn şampuan ve yağ mustela losyon weleda
Kullanıyordum biri alerji yaptı ama hangisi bilmiyorum dr görünce hemen değiştirdi küçük kızarıklar halindeydi ve sadece gögüs bölgesinde şampuan ve losyonu
Ve o bölgeler kabarık sönmüş yara gibiydi geçen yine gördü bunlar ara ara çıkar korkma dedi 4-5 yaşına kadar bile olurmuş🙃
Alerji var direkt demek ki. Bizde alerji değil şuan ama takipte kalacagiz tabii. Cunku sadece bir noktada bozuk para buyuklgundeydi. Bakalim bir daha çıkar ve yayilirsa yine soracagim doktora. Weledayi cok oneriyorlar. Mustelada biraz katki varmis ama weleda dogalmis sanırım. Ama tabii neye alerjisi var, belki de icindeki bitkisel bir yagadir. Bilemiyor insan. Daha büyük dertlerimiz olmasn da inşallah, gerisini hallederiz 😍

En güzeli 😄 ( 3 ay- 6 ay ) 6 tane var zıbını giydiriyorum, yaza kadar giydiririm daha almamayım dedim lekeli görünce canım sıkıldı 😄 yenidoğanlar olmuyor artık. Yeter dimi yaza kadar 6 tane çıtçıtlı
Ne kadar bol geldiğine bağlı. Bez numarasıyla zıbınlar da büyüyo. Biz kırkından sonra 9-12 olan zıbını bile giydiriuoz hafif bol geliyo sadece. Illa ki küçülür bu bi iki kilo alınca yaza varmaz bence.

Suya ıslatıp granülle citileyince çıktı. Ama ben içeriği temiz leke çıkarıcı aldım onu damlattim makinede çıkmış başka bi zibini

Ne kadar bol geldiğine bağlı. Bez numarasıyla zıbınlar da büyüyo. Biz kırkından sonra 9-12 olan zıbını bile giydiriuoz hafif bol geliyo sadece. Illa ki küçülür bu bi iki kilo alınca yaza varmaz bence.
Kesinlikle büyük zıbın almak lazım 0 3 ayların çoğu kaldı ki bebeğim küçük. Sen yazmıştın hamileyken ama ben çoktan almıştım🤦‍♀️

3-6 aylar da küçülsün öyle alırım o zaman

X