Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bizim daha agzina aldigi gibi başlıyor savaş. Ağlayarak ve tepinerek basliyor direkt. Aralarda olsa gaz vsden olduğunu biliyorum ama yok, direkt basliyor zehir sunmusum gibi. Şimdiye kadar sorunsuz sakin emdigi nadirdir, sayilidir. Hep stres ve gerginlik yasiyor. Hatta tamam deyip sakinlestirmek icin kaldiriyorum omzuma alip sakin sakin konusup oksuyorum opuyorum, birkac saniyede bir aklına geldikce hirsini atamiyor bir sinir sesi çıkarıyor, sakinlesmesi bile zaman aliyor. Bir sekilde 3 aylik oldu, mama meme karışık giderek. En azindan hic süt almiyor değil diye kendimi avutuyorum. Yoksa ben de mutsuz oluyorum ve yansiyor...
Bende önce alayım diyordum ama kişiden kişiye göre değişiyormuş kanama. Çok fazla olmazsa gerek yok olursa da hemen eczaneden alırız diye konuştuk akşam
Ben 2 paket harcadim mesela ama benim kanamam çok oldu. Buyuk bir miyom da alinmisti çünkü. Dogumdan birkac gun sonra onca kan kaybından dolayı yuzum tenim sapsariydi. Ama biz de ilk etapta 1 paket aldık, yetmeyince evdeyken 2. Paketi aldık. En son da pede gectim. 1 aydan fazla surdu kanamam.

Hastane için 1 takım pijama aldım. 2 tanede evdeki alt pijamaları dan koyarım yeter değil mi ?
Yeterli bnce bn iki pijama götürdüm 1 tane giydim önden düğmeli olanlar güzel iş görüyor
Gecelik bn sevmiyorum hiç almamıştım eğer giyiyorsan alabilirsin 1 tane

Hastane için 1 takım pijama aldım. 2 tanede evdeki alt pijamaları dan koyarım yeter değil mi ?
Yetebilir ama terleyip üst de değiştirmek isteyebilirsin. Ben 2 pijama 1 gecelik götürdüm 2 gün kaldım ama pijama değiştirmedim. Bi pijamam dantelli gibiydi bi tane de normal önden düğmeli vardı hep onla gezdim alt kata filan da indim çıktım bebe küvözde olunca. Dantelli pijamam ince geldi onla dolaşasım gelmedi. Gecelik olayı bana ters normalde de gazlıyım daha da gaz olur diye korktum giymedim. Ben terlikleri de giymedim spor ayakkabılarımı giydim. Yürüyemiyom ben terlikle.

Lansinoh harici hangi pedi kullandiysam bende de kasinti yapti. Lansinohta hic sorun ysamadim yumusacik geliyor bana
J jijikalp 2. Aya yakınken kaç ml süt içiyordu bebeğin? Benimkini uyandıramadığım zamanlarda sağıp içiriyorum aç aç uyumasın diye ama çok az içiyor. Merak ettim.
Benimki 120 iciyordu ama tosun oldu suan. Suanda da 150 iciyor mesela ama o da cok onun icin.

Doktorumuz kilosu carpi on yaparsaniz gunluk tuketmesi gereken minimum miktar cikar demisti. Kac saatte bir acikiyorsa da ml’i o toplam cikan sayiya gore bulabilirsin iste
Hastane sicak oluyor ve her iki dogum seklinde de alttan kanama kontrolu yapiyorlar bu yuzden gecelik giymek daha rahat oluyor. Lavaboya falan kalktiginda da direkt dependi yandan sokup atiyosun geceligin altina yeni depend giyiyosun. Ama pijamayla egil giy cikar cok zor olur bence o yuzden gecelik goturmelisiniz

Teşekkür ederim, maşallah iştahlıymış senşnki. Ben dün zorla 80 civarı içirdim, 10 cc kadarını geri çıkardı. 2 saat sonra da ben yatarken içireyim dedim, 40 zorla içti.
Hesabı öğrendiğim iyi oldu

benim de bazen alır almaz 2 çekiyor hemen başlıyor ağlamaya. Onu da özellikle biberon ile beslendikten sonra yapıyor. emmeye üşenip dolu dolu süt gelsin istiyor bence.
Çok şükür 3 aylık olmuş bebeğin. Sonuçta anne sütü almış mı almış. Kendimizi boşa yıpratıyoruz. Tabii ben de gün içinde sütten başka bir şey düşünmüyorum ama elimizden geleni yapıp kendimizi üzmememiz lazım.

Bence küvet alın. Riske girmeyin. İyice büyümeden kayar eder ne gerek var.
Bizimki küvette fileli ya da filesiz her türlü yıkıyoruz gayet duruyor ve üşütmeden hızlıca yıkıyoruz.

Doğum yapanlara bi sorum olacaktı. E bebekte depend indirimdeymiş. Ama bedenini anlamadım daha önceki sayfalarda konuşmalarınızı okumuştum. Şimdi aldığınız bedenler tam uydu mu peki doğum sonrası

Ben almadım iyiki de almamışım
Normal doğum yaptım, Altan ufak bir kesim vardı
Hastane hasta bezi verdi , 1 gün kaldım 3 bez değiştirdim orda
Eve gelince de normal regl pedleri vardı
Onları kullanıyorum.

9 tane içinde ve çok pahalı
Normal ped daha ucuza geliyor

Iyi ki almamışsın ya ben herkes alınca Allahın emri gibi dedim şarıl şarıl kanayacaz

Catlak-kurabiye
Benim de normal doğum sebebi ile aman aman kurtarıcım olmadı. Hastane 1 paket mesane pedi verdi. Baya kullanışlıydı. Ama sezaryen ihtimaline ve hastanenin vermeme ihtimaline karşı kesin alınmalı bence. Eğilip kalkmak zor olabilir. Yandan yırtılıp atıldığı için daha kolay.

Son düzenleme:
Merhaba kızlar , topik çok hızlı akıyor maşallah bezler ile ilgili başımdan geçen bir durum ben de paylaşmak isterim. Bebem doğduğundan beri prima premium care kullanıyorum.artık 3 numara olduk , hediye gelen bir bez pastamız vardı sleepy bio natural 2 gün onu kullanalım dedim, normalde primayı akşam yatmadan önce takıyoruz minimum 12 saat altında kalıyor (kaka yapmazsa ki genelde geceleri yapmıyor) sabah altını aldığımda popomuz kupkuru oluyor ve bir gram pişik olmuyor ama slepy 1 gece kullandık yaklasık 10 saat durdu sabah uyandığında bebeğimin tüm kıyafeti çişliydi 2 kere de kaka yaptı gün içinde ve hep tepeden tırnağa üstünü altını değiştirmek zorunda kaldık.bizim sleepy maceramız burada sona erdi maliyet olarak bakıldığında 1 Prima=3 sleepy falan kafa kafaya gelir

Geçmiş olsuuun Benim de durup durup goon övesim geliyo sleepy faciasından sonra

Bugün 1 paket alacağım goon deneme amaçlı
Ben çok sevdim ya. 12 saati bulmadı hiç gece 23 gibi yatıyoz sabah 7 8 gibi kaka sesiyle uyanıyoz ama dursa durur gibi. Bi de bunda da tanecik jel var. Sleepy baby turco filan bacak arasında çok yığıntı duruyodu dar uzundu. Bu daha geniş bi bez sevdim ben.

Senden aldığım güçle deneyeceğim bakalım inşallah memnun kalırız belimizi büküyor indirim kovalamak da yorucu

Iyi ki almamışsın ya ben herkes alınca Allahın emri gibi dedim şarıl şarıl kanayacaz
İlk çok oldu ama hasta bezi daha büyük Olduğu için daha çok işime yaradı, sonra azaldı.

Hastaneler vermesine verir, o konu da sıkıntı yok ama eve geçince kanama çok devam ederse bilmem, bence yine hasta bezi büyüklük açısından daha kurtarıcı geliyor. Bilemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…