Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Hastane veriyorsa hiç gerek yok
Ben dipent m beden almıştım ama hafif dar geldi zaten iki tane kullandım fazla kullanmadim ameliyattan sonra hastane hasta bezi takıyor zaten
Ne lahusa pedi ne dipent fazla kullanmadım
Hastaneden veriyorlar mı hiç bilmiyorum ama özel hastane büyük ihtimalle verir diye tahmin ediyorum

Göğüsün yumuşak olması da süt olmadığı anlamına gelmiyor dimi? Bazen yumuşak oluyor ama bakıyorum süt akmış
Aynen canım süt yok anlamına gelmiomus.2021 Kasım anneleri de bı arkadaş da memelerinin yumuşak olmasından muzdaripti ve bebeği sadece meme aliyodu.Kilo alımı olması gerekenden bile fazla çıkmıştı.

Aynen canım süt yok anlamına gelmiomus.2021 Kasım anneleri de bı arkadaş da memelerinin yumuşak olmasından muzdaripti ve bebeği sadece meme aliyodu.Kilo alımı olması gerekenden bile fazla çıkmıştı.
Benim goguslerim de yumuşacık moralim bozuluyor buralari okuyunca öyle akma Vs de olmuyor sadece ilk 10 gün akmisti
Ama bebeğim doyuyor Kilo alımı var bezleri dolu oluyor aç olsa aglardi sanırım

Benim goguslerim de yumuşacık moralim bozuluyor buralari okuyunca öyle akma Vs de olmuyor sadece ilk 10 gün akmisti
Ama bebeğim doyuyor Kilo alımı var bezleri dolu oluyor aç olsa aglardi sanırım
Aç olan bebek kesinnnn ağlar kuzum hiç şaşmaz😀benimki mesela ortalığı yıkar😀

Aynen canım iki defa kesin emiyo kalanı da canı isterse.Ben mamanın rahatligina alışınca memeyi ihmal ettim böyle oldu.Boyu,kilosu, sağlığı şükür yerinde ben emmesini kendim için istiyorum.Onunla tentene teması çok seviyorum
Benim de 2 kere anca, o da kavga kiyamet 😑😑 yarim saat lokur lokur emse bile cok kısa sure sonra mama istiyor karartiyor kendini. Hep huzursuz emerken, stres oluyor. En başından beri emzirmek kabusa dönüştü resmen 😒

Benim de 2 kere anca, o da kavga kiyamet 😑😑 yarim saat lokur lokur emse bile cok kısa sure sonra mama istiyor karartiyor kendini. Hep huzursuz emerken, stres oluyor. En başından beri emzirmek kabusa dönüştü resmen 😒
Sağlığı yerindeyse hiç üzülme canım.Mama zehir değil ki.En iyisini veriyoruz bebeklerimize.Onlari bizden daha çok kimse düşünemez.

Sağlığı yerindeyse hiç üzülme canım.Mama zehir değil ki.En iyisini veriyoruz bebeklerimize.Onlari bizden daha çok kimse düşünemez.
Haklısın cnm, bazen modum dusuyor ama sonra toparliyorum kendimi. Sonucta elimizden geleni de yapiyoruz, çok şükür gelisimi sagligi cok yerinde suan, hep boyle devam etsin insallah kuzularimiz 🥰🙏

Kızlar benim kafam bi konuda çok karıştı, şu göğüs yaraları olmasın diye,
1. gümüş kapak öneren var, hem önleyici hem iyileştirici diyorlar
2. e bebekte satılan balmumu kalkan var iyileştiriyor geçiriyor diyorlar
3. göğüs kalkanları var krem sür üzerine bunu tak hem hava alsın hem fazla sütü de toplasın diyolar
4. yara olmasın diye sanırım göğüs ucu koruyucular var kalkandan ayrı olarak bebek emerken kullanılıyor sanırım

ne almak lazım? kalkan mı koruyucu mu kapak mı? sanırım lansinoh nemlendiriyor çok fazla geçirmiyormuş çatlakları :/ ilk zamanlarımız bu yaralarla mahvolacak gibi :KK43:
bir de fazla sütü emsin diye göğüs pedleri çok gerekli mi, bazıları çok gerekli dışarı çıkarken demiş bazıları hiç kullanmadım demiş :KK43:
Bu konuda çok çekmiş biri olarak tavsiyede bulunayım.
Lansinohu hamileyken uzun süre kullanmama rağmen bebeğin hastanede göğüs ucunu yanlış tutmasından dolayı hemen yara oldu uçları. Bir türlü geçmiyordu. farklı kremler de kullandım sonuç aynı.
Daha sonra arkadaşımın önerisiyle lansinohu sürüp ucunu ve çevresi streçle sardığımda yaralarım geçti.
Her emzirmeden önce mutlaka karbonatlı ılık su ile kremi temizledim.
Bir kaç gün böyle streç aç kapa ile geçti ama buna değdi.
Daha sonra göğüs pedi kullandım. Lansinohun. Ped olarak memnunum ama dışarı çıkarken kullanmak dışında evde kullanmayı düşünmüyorum bir daha.
Şimdi göğüs kalkanı kullanıyorum. Sütüm az diye yakınan biri olarak dün yarım günde 20 cc fazla süt topladım. Ama sonrakilerde bir şekilde akıttım ama genelde her emzirme öncesi az da olsa süt toplanmış oluyor. Çok seviniyorum:)

Yalnız kendinizi yara olacak diye şartlamayın. Özellikle ilk emzirme dahil tüm emzirmelerden önce göğüs ucunuz ve çevresi nemli olsun. İlk emzirmelerde sıktığınızda süt gelmiyorsa ılık su ile nemlendirin. Sonrakilerde sütünüz ile nemlendirin.
Bir de asla sadece göğüs ucunu bebeğe vermeyin. Olabildiğince kahverengi kısmı almasını sağlayın. Bu şekilde zaten yara olmaz.

Benim de emerken huzursuzluk çok oluyor. Dolu dolu süt istiyor ama yetmiyor:KK43: geceleri iyiyiz ama gündüzleri yetmediğini hissediyorum.
Yalnız dün mama vermedik hiç. Daha çok göğüs ucunu doğru tutmasına dikkat ettim. Daha iyi emdi ve daha iyi boşalttığı için daha çabuk süt doldu.
Bir de emerken kendini geri atıp huzursuzlanıyorsa emmeye zorlamayıp gaz çıkartmaya çalışık. Çıkartırsa ve uyumadıysa emmeye devam edince daha huzurlu aldı

Gogus pedi kullanmadan nasil durdunuz hayret ediyorum🤭
Ben gogus pedi takmasam lea gibi eksi eksi sut kokuyorum cunku illaki akiyor ve sutyeni islatiyor, disardayken degistirme imkanim olmayinca da kuruyup kokuyor.
Ben bez stogu kadar ped stogu da yapmistim iyi ki yapmisim. Hala islaniyorum cunku🤔
Şöyle dolu dolu sütü akanlara çok özeniyorum maşallah:) Darısı başıma diyorum. İnşallah zamanla artar da süt kokusunu dert ederim😂😂

Ne zamana kadar akacak acaba bi yerden sonra süt azalmasa da akması durur mu ki
Annem bi zaman sonra terbiye oluyo dedi sanırım bizimkiler terbiyesiz hala😂
Çalışmayan anneler için süt pompası gereksizmiş. Küvet, telsiz,kamera, en çok para verilip neredeyse hiç kullanılmadığımı söylüyorlar. Ha birde ana kucağı.
Calismiyorum ve pompam olmasaydi napardim bilmiyorum. Hem mastit oldugun zamanlarda iyi ki o kadar para dokmusum dedim hem de sutun azaldigini hissettiginde power pumping yapip sutunu costurabiliyosun. He bu arada emzirmeyi hic beceremedim, surekli sagarak veriyorum. Emmemesine ragmen sutum bitmedi, memeler sürekli doluyor. Pompa olmasaydı buzluktaki stok da olmazdı🥶
Doğum yapanlara bi sorum olacaktı. E bebekte depend indirimdeymiş. Ama bedenini anlamadım daha önceki sayfalarda konuşmalarınızı okumuştum. Şimdi aldığınız bedenler tam uydu mu peki doğum sonrası 🤔
Normalde xs giyiyordum, hamilelite de kalcam falan genislemedi oyle. En kucuk bedenini aldim tam oldu. Bence normal bedenini alabilirsin vucudun genislemediyse, gobek haric. Zaten gobegin altinda tutuyosun

Gogus pedi kullanmadan nasil durdunuz hayret ediyorum🤭
Ben gogus pedi takmasam lea gibi eksi eksi sut kokuyorum cunku illaki akiyor ve sutyeni islatiyor, disardayken degistirme imkanim olmayinca da kuruyup kokuyor.
Ben bez stogu kadar ped stogu da yapmistim iyi ki yapmisim. Hala islaniyorum cunku🤔
Aynı ben. Ben göğüs pedlerini de kullanamadım kaşındırdı diye
Oğlanın ağız memdillerinden ekstra aldım, onları kullanıyorum. Onlar bile bazen yetmiyor akan sütü toplamaya. Acil durumlarda mendilin içine pedi yerleştirip öyle kullanıyorum, o çok işe yarıyor ama onu evin içinde yapmıyorum. O zaman göğüslerimin çok havasız kaldığını fark ediyorum çünkü. Evdeyken de çoğu zaman atlet tişört değiştiriyorum günde bazen 1 bazen daha fazla.

Çalışmayan anneler için süt pompası gereksizmiş. Küvet, telsiz,kamera, en çok para verilip neredeyse hiç kullanılmadığımı söylüyorlar. Ha birde ana kucağı.
Çalışan anneyim ama doğum iznindeyim. Daha şimdiden göğüs pompasını çok sık kullandım. Hâlâ kullanıyorum.

Küvet aldım, katlananlardan. Her duşta onu kullanıyoruz. Aşırı memnunuz. Kucakta da denedik am bebişimiz küvetteki rahatlığını asla kucakta bulamadı.

Telsiz kameraya çok para verdim ve hakkını vere vere kullanıyorum. Evimizin bir ucu ile diğer ucu arası çok uzak bizim. Bebeğin de yattığı oda bir ucunda, bizim salon mutfak diğer ucunda. Çocuk uyurken yemek yersek ki genelde onu öyle ayarlıyoruz, o zaman bebeğin sesinş duymamız için bebeğin son nefesine kadar bağırması gerekiyor. Bebeği ağlatmaya ne gerek var? Şimdi agu gugu ediyor, ağzını şapırdatıyor falan hemen kucağıma alıp emziriyorum, bebiş uyumaya devam ediyor. Çok ağlatırsam oğluş bir daha nasıl uyusun?

Ana kucağı ben de almadım ama almayı çok istedim. Kocam gereksiz bulduğu için aldırmadı ama şimdi gündüzleri ben başbaşa kalıyorum oğluşla. Biri daha yok ki ben evle ilgilenirken o da onu sallasın. Sallanan ana kucaklarından olsun çook isterdim. Şimdi de fiyatı iyice arttı. Daha da alınmaz.

Manuel pompalar yeterli oluyormuş yüzlerce lira vermeyin elektriklilere diyolar Küvet alan hiç bi yakınım kullanamadı alma bizimkileri verelim diyolar. Kucağına alıp duşta yıkadı hepsi. Hem bebekler üşüyor hem de durmuyo diyolar
Siz küvet alın bence. Bebek hareketli sonuçta Allah korusun kayar falan. Çok tehlikeli geldi bana :) küvettede birisi sürekli su döker zaten azar azar

Çalışan anneyim ama doğum iznindeyim. Daha şimdiden göğüs pompasını çok sık kullandım. Hâlâ kullanıyorum.

Küvet aldım, katlananlardan. Her duşta onu kullanıyoruz. Aşırı memnunuz. Kucakta da denedik am bebişimiz küvetteki rahatlığını asla kucakta bulamadı.

Telsiz kameraya çok para verdim ve hakkını vere vere kullanıyorum. Evimizin bir ucu ile diğer ucu arası çok uzak bizim. Bebeğin de yattığı oda bir ucunda, bizim salon mutfak diğer ucunda. Çocuk uyurken yemek yersek ki genelde onu öyle ayarlıyoruz, o zaman bebeğin sesinş duymamız için bebeğin son nefesine kadar bağırması gerekiyor. Bebeği ağlatmaya ne gerek var? Şimdi agu gugu ediyor, ağzını şapırdatıyor falan hemen kucağıma alıp emziriyorum, bebiş uyumaya devam ediyor. Çok ağlatırsam oğluş bir daha nasıl uyusun?

Ana kucağı ben de almadım ama almayı çok istedim. Kocam gereksiz bulduğu için aldırmadı ama şimdi gündüzleri ben başbaşa kalıyorum oğluşla. Biri daha yok ki ben evle ilgilenirken o da onu sallasın. Sallanan ana kucaklarından olsun çook isterdim. Şimdi de fiyatı iyice arttı. Daha da alınmaz.
Alıntıyı bn yazmadım nasıl bn yazmışım gibi çıkmış 🙄
Bn küvet popma alınması taraftarıyım 😁kamera ihtiyaca göre kişi kendi bilir
Anakucağı evet iyiden uçtu fiyatları bnde bebek arabasında gezdiriyorum yemek yaparken yanımda 🤗

J jijikalp 2. Aya yakınken kaç ml süt içiyordu bebeğin? Benimkini uyandıramadığım zamanlarda sağıp içiriyorum aç aç uyumasın diye ama çok az içiyor. Merak ettim.

Doğum yapanlara bi sorum olacaktı. E bebekte depend indirimdeymiş. Ama bedenini anlamadım daha önceki sayfalarda konuşmalarınızı okumuştum. Şimdi aldığınız bedenler tam uydu mu peki doğum sonrası 🤔
Bana doğum katındaki hemşire hastane veriliyor dedi. Evde de çok ihtiyaç olmaz kanama azalıyor normal ped yeterli dedi. Ya bende alsam mı. Olmadı eşim eczaneden alır diyorum ama bilemedim

Hastane için 1 takım pijama aldım. 2 tanede evdeki alt pijamaları dan koyarım yeter değil mi ?

Eklentiler

• Screenshot_20220213-092918.jpg
    Screenshot_20220213-092918.jpg
    74,9 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_20220213-092904.jpg
    Screenshot_20220213-092904.jpg
    66,2 KB · Görüntüleme: 44
Bana doğum katındaki hemşire hastane veriliyor dedi. Evde de çok ihtiyaç olmaz kanama azalıyor normal ped yeterli dedi. Ya bende alsam mı. Olmadı eşim eczaneden alır diyorum ama bilemedim
Bende önce alayım diyordum ama kişiden kişiye göre değişiyormuş kanama. Çok fazla olmazsa gerek yok olursa da hemen eczaneden alırız diye konuştuk akşam

X