Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Gogus pedi kullanmadan nasil durdunuz hayret ediyorum🤭
Ben gogus pedi takmasam lea gibi eksi eksi sut kokuyorum cunku illaki akiyor ve sutyeni islatiyor, disardayken degistirme imkanim olmayinca da kuruyup kokuyor.
Ben bez stogu kadar ped stogu da yapmistim iyi ki yapmisim. Hala islaniyorum cunku🤔
Benim çevremdeki tek bir arkadaşım bile kullanmadı göğüs pedi
İstisnasız hiçbiri hemde
Onlara çok gereksiz
Buradakilere göre çok gerekli
Sanırım bütün ihtiyaçlar gerçekten kişiden kişiye değişiyor
Birine mükemmel elzem gelen ve mutlaka alınması gereken bir ürün diğeri için tamamiyle Fuzuli olabiliyor

Ben 100lü alacaktım
Çok gaza getirdiler gereksiz diye
Sırf bu yüzden 36lı en küçük paketi aldım
Baktım ki kullanılıyor devamını bende doğumdan sonra stoklarım

Cepte Şokdan sipariş verirken 1 paket daha alt açma örtüsü ekledim. Toplam 30 adet oldu.
3 paketde e bebekten aldım mı o listeyede bir ✅ atabilirim

Benim çevremdeki tek bir arkadaşım bile kullanmadı göğüs pedi
İstisnasız hiçbiri hemde
Onlara çok gereksiz
Buradakilere göre çok gerekli
Sanırım bütün ihtiyaçlar gerçekten kişiden kişiye değişiyor
Birine mükemmel elzem gelen ve mutlaka alınması gereken bir ürün diğeri için tamamiyle Fuzuli olabiliyor

Ben 100lü alacaktım
Çok gaza getirdiler gereksiz diye
Sırf bu yüzden 36lı en küçük paketi aldım
Baktım ki kullanılıyor devamını bende doğumdan sonra stoklarım
Valla bn 2 çocuk doğurdum
1. De 5.5 ay emzirdim o zamana kadar kullandım göğüs pedini
Bunda da kullanıyorum hala
Akan sütten demek rahatsız olmadılar
Bnm de tanıdıklarım hep kullandı gereksiz görenlerin üstü başı süt lekesi ıslaklık hiç olmamış mı sorsana bi merak ettim 🤣🤣🤣

Sütün akması meme ucu yapısıyla ilgiliymiş, herkeste akmıyor. Benim çook uzun süre beklerse akar sadece ki o kadar da bekletmiyorum normalde, o yüzden hiç ped kullanmıyorum. Yani doğumdan sonra alınması daha mantıklı.
Ben de küçük paket alıp devamında aldım. Bi tanesini emzirip bitirip diğerine geçsem bile akıyo öbüründen bazen.

Ben de küçük paket alıp devamında aldım. Bi tanesini emzirip bitirip diğerine geçsem bile akıyo öbüründen bazen.
En mantıklısı. Ben 1 paket bile bitirmedim, hala duruyor evde 😂
Üçyüz diildir ayol 🤣
Güzel türkçemiz 😂😂 o zaman 2 paketi varmış, 1 10lu daha almış ve 30 olmuş. Beynim yandı bir an 😂

30x10 =300 alt açma örtüsü mü aldın?

Üçyüz diildir ayol 🤣

En mantıklısı. Ben 1 paket bile bitirmedim, hala duruyor evde 😂

Güzel türkçemiz 😂😂 o zaman 2 paketi varmış, 1 10lu daha almış ve 30 olmuş. Beynim yandı bir an 😂
Yok be 10’lu paketten 3 adet aldım. Toplam 30 adet oldu 😂
Bezleri genelde sayı ile söylüyoruz ya
Bunuda sayı ile söyleriz diye düşündüm 😂

merve merve Mervem bı zaman sonra süt akması dururmus.Bunun sebebi sütun azalmasi değil memelerin terbiye olmasıymış.Ben de bı kaç gün önce okudum bunu.İlk haftalar sütüm öyle akıyordu ki heryerim süt içinde kalıyordu memelerim taş gibiydi,acıdan yatamiodum üstüne.Sonra duzeldiler.Benim bebeğim eskisi kadar emmiyor şuanda.Gunde iki defa kesin emiyo sonra da arada alırsa aliyo. sempatik_kiz sempatik_kiz ben Prima Premium Care kullaniorum canım.Muthis memnunum ne sızma,ne ıslaklık,ne pisik hicbisey yaşamadım.Pisik kremimiz de Chicco 4 in 1 nappy cream.Ondan da çok memnunum.35 e almıştım doğumdan önce şuan 100 e satılıo.İndirime girdikçe stokluyorum.İslak mendillerimiz Sleepy,Hipp ve Prima Aqua.Onlardan da çok memnunum ve sürekli stokluyorum.Memelere gelince benim meme yaram hiç olmadı.Hastanede bebek hemsiresinden öğrendim doğru emzirmeyi.Memenin kahverengi kısmının alabildiği kadarıni verin bebeğin ağzına.🌸
Göğüsün yumuşak olması da süt olmadığı anlamına gelmiyor dimi? Bazen yumuşak oluyor ama bakıyorum süt akmış

Çalışmayan anneler için süt pompası gereksizmiş. Küvet, telsiz,kamera, en çok para verilip neredeyse hiç kullanılmadığımı söylüyorlar. Ha birde ana kucağı.

Çalışmayan anneler için süt pompası gereksizmiş. Küvet, telsiz,kamera, en çok oara verilip neredeyse hiç kullanılmadığımı söylüyorlar
Ne alaka saçmalamış sana kim demişse mastit olmamak için ilk zaman sağım gerekli
Küvet nerde yıkanacak bebe 🙄telsiz kamera kendi keyfine kalmış 🤗

Çalışmayan anneler için süt pompası gereksizmiş. Küvet, telsiz,kamera, en çok oara verilip neredeyse hiç kullanılmadığımı söylüyorlar
Bende çalışmayan için gereksiz diyordum pompaya ama mastit falan olursa sıkıntı oluyormuş sağmak gerekiyormuş. Bende duruma göre doğumdan sonra alcam ihtiyaç olursa.

Küvet neden kullanılmıyormuş merak ettim nerde yıkıyorlar bebeyi🙈😂

X