Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Hahahha bebeşin burnuna sıkıp çekiyoruz. Ama sıvı yanlışlıkla ağza gelmez mi 😂😂😂
Akıyor genizden zaten fazlası 🥲 Teklileri fışkırtıp kullanadabiliyoruz şırıngayla yaptıkları gibi.
Bebek bakımında beni en çok korkutan🥲
Ben de çok kaçtım minik pompayla debelendim ama asla işe yaramıyor. Sadece görüneni alıyoruz. 1 aylık olduktan sonra fışkırtmalı denedim. Daha çok ağladı. Ve sümük yapışkan bi şey neticede. Çıkmayacak olan çıkmadı yine. Sümküremediği için de biz mecbur çekiyoruz. Ilk zamanlar önemsemedim ama resmen geniz akıntısı gibi oluyodu çocuk yutkunup duruyodu. Hırıltı geliyodu burnundan. Bi de burundan başka ağızdan nefes alamıyo, bilmiyo. Burun hep açık olmak zorunda.
Dışarı çıkarken bebeği birine bırakırken de sağıp dolaba koyarsınız.Mastit olunca da rahatlatır.
Geçtik o kısımları biz. 🥲

Trendyoldan mustela köpük şampuanın yorumlarını okudum.
Herkes çok göz yaktığından bahsetmiş 😔
Köpüğe gerek yok. Zaten sürekli bi su dökme ihtiyacı oluyo üşümesin diye. Normal formda olanlar daha kullanışlı bence. Köpük daha temizleyemeden akar gider. Bir de ben sünger aldım. Kafasını da süngerle yıkıyom daha hızlı oluyo kulaklar yanaklar alın derken saç kısmını da süngerle geçiyom. Elle köpürtmekten daha çok sevdim. Daha pratik geldi.

Köpüğe gerek yok. Zaten sürekli bi su dökme ihtiyacı oluyo üşümesin diye. Normal formda olanlar daha kullanışlı bence. Köpük daha temizleyemeden akar gider. Bir de ben sünger aldım. Kafasını da süngerle yıkıyom daha hızlı oluyo kulaklar yanaklar alın derken saç kısmını da süngerle geçiyom. Elle köpürtmekten daha çok sevdim. Daha pratik geldi.
Haydaaaaa
E herkes köpük daha iyi köpürtmekte uğraşmazsın diyordu.
Ondan bakıyordum bende 😂
İyice delirdim artık bu gidişle 1 kalıp sabun alacağım
Hem çocuğu hem kıyafetlerini yıkayacağım o olacak 😂😂😂
Ben dün içerik değişmiş diye mühendisinoglunda yorumlara baktım da. Sanırım avakodolu olanlar yakıyormuş

Burda kızlar test ettiler kendilerinde 😂😂😂
Evet oradaki yorumlara bende baktım. Köpük olan avakadoluda değildi ki.
Zaten kızların mesajları okuyunca girip yorumlara bakmak aklıma geldi 100. Sayfalardayım 😂

Haydaaaaa
E herkes köpük daha iyi köpürtmekte uğraşmazsın diyordu.
Ondan bakıyordum bende 😂
İyice delirdim artık bu gidişle 1 kalıp sabun alacağım
Hem çocuğu hem kıyafetlerini yıkayacağım o olacak 😂😂😂

Evet oradaki yorumlara bende baktım. Köpük olan avakadoluda değildi ki.
Zaten kızların mesajları okuyunca girip yorumlara bakmak aklıma geldi 100. Sayfalardayım 😂
Burda normal aldı herkes ben öyle biliyorum. 🤷🏻‍♀️ dediğim gibi ben sunger kullanıyorum bi pompa yapıyosun islak sungere bi kere sıktın mı al sana bi dünya köpük. Normal köpüğü süngerle kullanmaya kalksan sünger çok şampuan yer bence. Sadece elle kullananlar ya da başka lif gibi şeyler kullanıyorlarsa bunu bilemem.

Burda normal aldı herkes ben öyle biliyorum. 🤷🏻‍♀️ dediğim gibi ben sunger kullanıyorum bi pompa yapıyosun islak sungere bi kere sıktın mı al sana bi dünya köpük. Normal köpüğü süngerle kullanmaya kalksan sünger çok şampuan yer bence. Sadece elle kullananlar ya da başka lif gibi şeyler kullanıyorlarsa bunu bilemem.
Evet buradakiler normal almış.
Benim çevrem hep köpük al demişti o_O

Akıyor genizden zaten fazlası 🥲 Teklileri fışkırtıp kullanadabiliyoruz şırıngayla yaptıkları gibi.

Ben de çok kaçtım minik pompayla debelendim ama asla işe yaramıyor. Sadece görüneni alıyoruz. 1 aylık olduktan sonra fışkırtmalı denedim. Daha çok ağladı. Ve sümük yapışkan bi şey neticede. Çıkmayacak olan çıkmadı yine. Sümküremediği için de biz mecbur çekiyoruz. Ilk zamanlar önemsemedim ama resmen geniz akıntısı gibi oluyodu çocuk yutkunup duruyodu. Hırıltı geliyodu burnundan. Bi de burundan başka ağızdan nefes alamıyo, bilmiyo. Burun hep açık olmak zorunda.

Geçtik o kısımları biz. 🥲
Bebemizin sağlığı ve mutluluğu için alışacağız sanırım başka yolu yok😌

İyi kuşum çalışıyorum bir yandan eksikleri tamamlıyorum.
Sürekli sizin konudayım fark etmişsindir :KK70:
Nisan annesiyim ama 2021 aralık okuyorum :KK70:
Sen nasılsın?

Eylül fıstığı nasıl :)
Farkettim ben çok saçmalayınca gülücük atıyon. 🤣 Ay az kaldı senin de 🥲 Keyfin yerindedir inşallah.

Farkettim ben çok saçmalayınca gülücük atıyon. 🤣 Ay az kaldı senin de 🥲 Keyfin yerindedir inşallah.

Aslında çok yorum yapasım geliyor ama millet bana deli demesin diye yazmıyorum :KK70:
Geçen bez alacaktım sleepy den vazgeçtim mesela eşim soruyor neden diye dedim Merve almayın dedi sızdırma yapıyormuş dedim.
Gülüyor :KK70:
Hoşuma gittiği için gülüyorum yani bende :)

Yuvarlanmaya az kaldı yavrum işte her şey yolunda şükür :)

Aslında çok yorum yapasım geliyor ama millet bana deli demesin diye yazmıyorum :KK70:
Geçen bez alacaktım sleepy den vazgeçtim mesela eşim soruyor neden diye dedim Merve almayın dedi sızdırma yapıyormuş dedim.
Gülüyor :KK70:
Hoşuma gittiği için gülüyorum yani bende :)

Yuvarlanmaya az kaldı yavrum işte her şey yolunda şükür :)
Yaz ya nolcak bizim topikte herkes iyidir. 🤗 Ay vazgeç valla. Goo.n aldım bakalım dolaptan gelince yorumlayacam. 🤣

X